Друзі, зараз вашій увазі пропоную дуже корисні поради для городників. Тут і зараз ви достеменно взнаєте, як вирощувати розсаду в домашніх умовах і, що для цього потрібно мати, знати і вміти.

Як виростити розсаду в домашніх умовах ранньої білокачанної капусти

Ранню білокачанну капусту висівають за 50-60 днів до висадження у відкритий ґрунт. Відстань між рослинами — 7-8 см, температура загартування вдень +14…+18°С. Глибина посіву — 0,5-1 см, ширина міжряддя — 2 см. На посівний ящик розміром 50х35х8 см витрачається приблизно 3 г насіння.

Відразу після посіву температура вирощування розсади повинна бути 18-20°С, як тільки з’являться сходи, знижують температуру до +8…+10°С, при появі листочків — до +8°С і витримують розсаду при цій температурі 4-5 діб. Після цього температуру знову підвищують до +14…+16°С вдень і +8…+10°С вночі.

Через 12-15 днів у фазі формування першого справжнього листка капусту пікірують. Сіянці пересаджують під кілочок у горщики розміром 6х6 см, прищипують центральний корінець на третину, поливають водою і ставлять у затінене місце.

Після пікірування температура вирощування повинна бути +15…+17°С вдень і +8…+10°С вночі. Протягом усього часу вирощування розсаду можна 2-3 рази підгодувати. Загартовування проводять за 10 днів до висадження у відкритий ґрунт. Тоді ж припиняють полив, посилюють провітрювання, виносять на свіже повітря і залишають на ніч.

Але це ще не все. Потрібно знати не тільки як виростити розсаду в домашніх умовах ранньої білокачанної капусти, а й врятувати її від хвороб.

Серйозну загрозу для розсади ранньої білокачанної капусти становить захворювання на чорну ніжку. Для профілактики перед посівом у ґрунтову суміш додають на кожен квадратний метр 200-250 г вапна або 180-150 г золи. Якщо чорна ніжка з’явилася, тимчасово припиняють полив, розсаду добре провітрюють і підсипають свіжу землю.

Як виростити розсаду цвітної капусти

Насіння цвітної капусти висівають за 45-55 днів до висадки і подальші процедури проводять так само, як при вирощуванні білокачанної капусти. Але температура вирощування для цвітної капусти приблизно на 2°С вище, ніж для ранньої, а висаджують її у відкритий ґрунт через 45 днів після посіву.

Середня капуста (середньорічні сорти)

Насіння висівають через 15-20 днів після посіву ранньої білокачанної капусти. Профілактика захворювання та ж, що й для ранньої білокачанної капусти. На посівний ящик розміром 50х35х8 см висівають 3–4 г насіння, глибина посіву — 0,5–1 см.

Температурний режим той самий, що й для ранньої білокачанної капусти. З появою першого справжнього листочка розсаду проріджують на 5-6 см і підсипають землею. Пікірують сіянці в горщики 6х6 і 8х8 см. Можна пікірувати їх і в парники або утеплений ґрунт. В цьому випадку на кожен квадрат 6х6 см припадає одна рослина.

Капуста пізня

Розсаду пізньої капусти можна вирощувати у холодних розсадниках. Насіння висівають за 40-45 днів до посадки у відкритий ґрунт. Відстань між рядами — 8-10 см, глибина посіву — 1-2 см. Витрата насіння на квадратний метр приблизно 3 г. Схема догляду та вирощування така сама, як і для капусти середньої. За цих норм висадки можна отримати 200-250 рослин з одного квадратного метра.

Як виростити розсаду помідор в домашніх умовах

Ранні помідори висівають за 50-60 днів до посадки у відкритий ґрунт. Перший урожай можна отримати, якщо висаджувати розсаду в горщиках у фазі цвітіння першої кисті. Якщо розсада вирощується на утепленому ґрунті, її підгодовують 3-4 рази, розсаду, що вирощується в поживних горщиках, підгодовують 2-3 рази. Перший раз підживлення вносять через 10-12 днів після пікірування або проривки, а потім щотижня.

Насіння помідорів найкраще проростає при температурі +22…+25°С. При появі сходів протягом 4—6 днів витримують температуру вдень +12…+15°С, вночі +8…+10°С, та затим від +19°С до +24°С вдень, і від +10°С до +15°С вночі. Загартоване насіння помідорів сходить і при нижчих температурах.

Через 12-14 днів після посіву сходи помідорів пікірують на відстані 8-10 см між рослинами. Розсаду пізніх сортів помідорів пікірують з відривом 6—7 днів.

Вирощування розсади помідор із загартованого насіння має відбуватися при температурі не нижче +8°С. За 5-7 днів до висадки у відкритий ґрунт розсаду помідорів залишають на ніч на повітрі, якщо вночі немає заморозків.

Йдемо далі. Зараз ви взнаєте як виростити розсаду в домашніх умовах інших городніх культур.

Вирощування розсади баклажан та перцю

Насіння перцю висівають за 40-45 днів до висадки в ґрунт, насіння баклажанів — за 50-60 днів. Для отримання ранньої розсади насіння висівають у поживні горщики. Розмір горщиків для баклажанів — 8х8 см, для перцю — 6х6 см. Баклажани висівають по 2-3 насінини в горщик і після проростання залишають 1 рослину. Перець висівають по 3-4 насінини в горщик і після проростання залишають 1-2 рослини.

Витрата насіння на 1 м2: 8 г — для перцю і 6 г — для баклажанів.

Температура проростання насіння баклажанів та перцю 25-27, але не нижче плюс 22°С. Коли з’являться сходи, їх протягом 4-6 днів витримують при температурі плюс 12-15°С, а потім температуру знову підвищують до плюс 20-26°С вдень і 14-16°С вночі.

Баклажани пікірують через 12-14 днів після посіву на відстані 8-10 см один від одного. Перець пікірують також через 12-14 днів після посіву, але на відстані 6 см одна рослина від іншої.

Якщо вирощувати розсаду перцю та баклажанів при короткому світловому та тепловому дні, плодоношення цих культур прискорюється на 5-15 днів.

За 5-7 днів до висадки у відкритий ґрунт рослини привчають до зовнішнього повітря, залишаючи їх на вулиці на ніч, якщо немає заморозків.

Як виростити розсаду огірків та гарбуза

А тепер про те, як виростити розсаду в домашніх умовах для отримання раннього врожаю огірків та гарбуза. Пересадку ці рослини переносять погано, тому вирощують розсаду в поживних горщиках без пікірування. Розмір горщиків 8х8 або 10х10 см.

Перед посівом намочене насіння потрібно витримати у вологій тирсі або піску, поки не з’явиться невеликий корінець. Після цього насіння вирощують у горщику. У горщики розміром 8х8 см висівають по одній насінині огірка за 20-25 днів до висадки у відкритий ґрунт, а у горщики 10х10 см висаджують по 2 насінини огірків за 18-20 днів до висадки у відкритий ґрунт. У горщиках 8х8 см розсаду вирощують до появи двох справжніх листочків, а горщиках 10х10 см — до появи 3—4 справжніх листочків.

Поливати розсаду огірків і гарбуза потрібно лише теплою водою, стежачи за тим, щоб ґрунт не пересихав. Температура вирощування розсади після посіву насіння має бути плюс 22–25°С. Коли насіння зійде, температуру на 3-4 дні знижують до плюс 15-17°С, а потім знову підвищують до 22-25°С вдень і 13-15°С вночі. Висаджують розсаду огірків та гарбуза у відкритий ґрунт лише тоді, коли припиняться нічні заморозки.

Насіння гарбуза висівають по одному в горщики розміром 8х8 см. Глибина посіву — 2-3 см, терміни — 18-20 днів до висадки у відкритий ґрунт.

Розсаду огірків та гарбуза починають привчати до зовнішнього повітря після появи першого справжнього листка. Спочатку її виносять на повітря лише вдень, а коли зникне загроза заморозків, залишають на ніч.

Вирощування розсади кабачків, кавунів та динь

Розсаду цих городніх культур вирощують так само, як і розсаду огірків, але висаджують у відкритий ґрунт на 5-6 днів пізніше, ніж огірки. Насіння висівають по одному в поживний горщик розміром 8х8 см на глибину 2-3 см приблизно за 20 днів до висадки у відкритий ґрунт.

Як виростити розсаду селери

Насіння селери замочують у воді при кімнатній температурі (20-25°С) протягом 5-7 днів і висівають за 50-60 днів до висадки розсади у відкритий ґрунт. Норма посіву селери — 1,5-2 г насіння на 1 м2, Відстань між рослинами — 1-1,5 см, відстань між рядами — 6 см. Температура вирощування розсади — плюс 15-20°С. Рослини селери вирощують без пікірування.

Вирощування розсади цибулі

Якщо цибулю висівають насінням на розсаду, посів роблять за 50-60 днів до висадки у відкритий ґрунт. Насіння цибулі на 2-3 дні замочують у теплій воді, причому воду змінюють щодня. Норма посіву на 1 м2 — 25 г насіння. Відстань між рядами — 5-6 см. Умови вирощування розсади цибулі, підживлення та загартування такі ж, як для капусти. При правильному вирощуванні на 60-80 м2 відкритого ґрунту можна отримати від 3 до 5 тисяч рослин.

Тепер ви знаєте, як виростити розсаду в домашніх умовах.

Поділитись: