Друзі, зараз вашій увазі пропонується декілька суттєвих порад та рецептів, за допомогою яких ви зможете здійснювати ефективний догляд за сухим волоссям. Отже, переходимо безпосередньо до самої теми даного допису.

Догляд за сухим волоссям, маски для сухого волосся, для видалення лупи

Догляд за сухим волоссям в домашніх умовах

Волосся стає ламким і сухими в тому випадку, якщо сальними залозами шкіри голови виділяється недостатньо змащуючої речовини. Причиною цього є, перш за все, стан здоров’я, а також коливання температури навколишнього середовища, перебування на відкритому сонці, використання для просушування і укладання волосся гарячого фена, занадто часте миття голови. Таке волосся, крім чисто естетичних недоліків, доставляє ще й фізичні незручності, як, наприклад, труднощі в його розчісуванні. Крім цього, на кінчиках воно січеться, на голові — плутається, обламується, легко рветься. Та й суха дрібна лупа, часто на ньому з’являється, яка аж ніяк не є прикрасою.

Догляд за сухим волоссям вимагає до себе постійної уваги. Не відкладайте лікування в довгий ящик, якщо сухе волосся, як симптом, виявило захворювання внутрішніх органів. Для профілактики слід більше вживати продуктів, багатих на вітамін A, таких, як:

  • яйця;
  • рибну ікру;
  • фрукти;
  • овочі та ін.

Вітамін A в чистому вигляді також корисно приймати перед їжею три рази на день по п’ятнадцять крапель. На думку багатьох фахівців, сухість волосся може бути викликана нестачею в організмі вітаміну F, тому для його заповнення необхідно вживати різні рослинні олії, такі, як:

  • макову;
  • горіхову;
  • лляну;
  • соняшникову.

Сушка волосся феном і хімічна завивка можуть привести до погіршення стану шкіри голови, що викликає сухість волосся. І, навпаки, масаж, розтирання рушником, розчісування щіткою ефективно борються з сухістю шкіри завдяки тому, що кровопостачання шкіри голови завдяки цим процедурам поліпшується.

Рецепти народної медицини

Догляд за сухим волоссям і за таким, що січеться за допомогою народних рецептів — унікальна скарбниця корисних порад. Нижче вашій увазі пропонується декілька таких рецептів компресів.

  1. Перед миттям голови два рази на місяць робіть такий теплий компрес: в шкіру голови втирайте трохи підігріту реп’яхову, а якщо її немає, тоді будь-яку рослинну олію. Після цього слід обернути голову целофаном, а потім укутати теплим, наприклад, махровим рушником. Через годину промийте волосся шампунем, після чого прополощіть його водою, злегка підкисленою лимонним соком. Слід застосовувати виключно рослинну олію, оскільки вона багата на вітаміни E і P, які необхідні сухому волоссю.
  2. Залийте двомастами мілілітрами теплої реп’яхової олії сто грам коренів лопуха, попередньо подрібнених. Далі настоюйте в теплому місці протягом двох діб. Після цього протягом 10-15 хвилин прокип’ятіть суміш на малому вогні, а потім через два шари марлі процідіть. Суміш слід втирати за годину до миття голови.
  3. Ретельно розмішайте один жовток з такими інгредієнтами (все беріть по одній чайній ложці!): коньяком, порошком хни, медом, оливковою (соняшниковою) олією. Суміш прикладайте у вигляді компресу.
  4. Перш, ніж вимити волосся, зробіть компрес на основі будь-якого наявного у вас крему для сухої шкіри. Якщо в його склад входить ланолін і речовини, що містять вітаміни A, D, E, — це плюс. Легкими масажними рухами втирайте крем в шкіру. Цей компрес тримайте протягом двадцяти-тридцяти хвилин, а потім слід промити волосся шампунем.
  5. В рівній пропорції візьміть кефір і листя подорожника. Змішайте їх і використовуйте як компрес.

Маски для сухого волосся

Догляд за сухим волоссям на основі живильних масок особливо корисний. Нижче наведені рецепти деяких з них.

  1. Маска «майонезна». Для приготування цієї маски змішайте чайну ложку меду, чайну ложечку касторової олії і столову ложку майонезу. Втирайте в шкіру голови приготовлену суміш, надіньте шапочку з поліетилену і оберніть махровим рушником. Його (рушник) періодично змочуйте в гарячій воді і віджимайте, щоб він весь час був теплим. Через тридцять хвилин голову гарненько вимийте.
  2. Маска «олійна». Втирайте в сухе волосся суміш лимонного соку з п’ятьма столовими ложками нерафінованої олії. Через пів години волосся промийте м’яким шампунем. Робити цю маску рекомендується регулярно, не рідше, ніж один раз в два тижні.
  3. Маска «живильна». Для її приготування слід змішати одну чайну ложку гліцерину, оцту — одну чайну ложку, дві столові ложки з касторовою олією і одне яйце. Цю суміш слід втерти як по всій довжині волосся, так і в його коріння, після чого залишити маску хвилин на тридцять-сорок, попередньо закутавши голову теплим рушником. У міру остигання рушника, міняйте його. Рекомендована регулярність застосування цієї маски — один-два рази на тиждень. Після закінчення процедури, волосся слід промити домашнім шампунем, до складу якого входить яєчний жовток.
  4. Маска «яєчно-медова». Накладати цю маску краще за день до миття голови. Наприклад, якщо ви плануєте мити голову завтра, то маску накладайте сьогодні ввечері. До складу маски входять наступні інгредієнти: два часникових зубки, одна столова ложка майонезу, одна чайна ложка меду і жовток. Після того, як волосся вимиєте, обполосніть його настоєм кропиви (якщо є така можливість). Настій готується дуже просто: в двох склянках окропу заваріть п’ятсот грамів кропиви, а після того, як відстоїться, процідіть.

Ополіскування волосся

Також догляд за сухим волоссям включає в себе і методику його ополіскування після миття. З метою надання сухому волоссю блиску, після того, як ви його вимили, рекомендується застосовувати ополіскування настоєм ромашки. Методика його приготування така: залийте однією склянкою окропу від двох до чотирьох столових ложок, її висушених квіток, протягом п’яти-десяти хвилин прокип’ятіть на маленькому вогні, після чого дайте настоятися. Після ополіскування волосся у світлих шатенок і блондинок з’явиться золотистий відтінок.

Існує також ще один дуже простий метод оздоровлення сухого волосся: після миття голови, обполосніть його розчиненим у воді аспірином.

У тому випадку, якщо ваше волосся січеться, слід застосовувати склад, інгредієнти якого входять в нього в таких пропорціях: одна частина трави подорожника, одна частина трави шавлії і одна частина суміші листя і квітів кульбаби. Одну столову ложку приготованої суміші висипте в термос і залийте однією склянкою крутого окропу. Настояти протягом півтори-двох годин. Кожен раз, як помиєте голову, використовуйте цей настій для ополіскування волосся.

Рецепт для видалення лупи

Корінь аїру (чотири столові ложки) залийте водою в обсязі 0,5 літра, протягом п’ятнадцяти хвилин прокип’ятіть, дайте настоятися десь сорок-п’ятдесят хвилин і процідіть. Застосовуйте отриманий настій для ополіскування волосся після його миття.

От і весь догляд за сухим волоссям. Якщо у вас є власні рецепти, то поділіться ними в коментарях нижче.

Поділитись: