Красиве, здорове і густе волосся завжди вважалося показником жіночності і величі. Ще наші предки робили догляд за волоссям за допомогою цілющих рослин і трав в поєднанні з підручними продуктами харчування (мед, яйця, кисле молоко і так далі). У наш час можна просто купити препарат для пошкодженого волосся (шампунь, маску, бальзам та інші). Але все ж, виготовити своїми руками ці засоби і надійніше і дешевше, до того ж це не так вже й багато часу забирає.

Догляд за волоссям, народні засоби догляду за волоссям, догляд за сухим волоссям, догляд за волоссям схильним до жирності, поживна маска для волосся

Як здійснювати догляд за волоссям: народні засоби.

З рослин і трав готують лікарські настоянки на воді, спирту та олії. Настоянки на водній основі в основному роблять з квіток, листочків, насіння або плодів, які заливаються окропом і настоюють на паровій бані протягом 15 хвилин. Після чого настоянка повинна охолонути при кімнатній температурі. А так як в рідині розчиняються не всі лікувальні елементи, які містяться в травах, то для цих цілей використовують такі олії рослинного походження, як оливкова, соєва, мигдальна, соняшникова тощо.

З таких твердих і грубих частин рослин як коріння, кора і кореневища виготовляють лікарські відвари. Відвари готуються аналогічно настоям, але в даному випадку час нагрівання становить біля півгодини.

Догляд за волоссям також включає настоянки з трав зі спирту, що часто використовуються в якості лікарських засобів, так як через спирт кровообіг збільшується, а значить лікувальні речовини краще проникають в корені волосся і шкіру голови. Спиртові настоянки перед вживанням слід розвести на половину з водою.

Найбільше для лікування і зміцнення волосся використовуються такі цілющі рослини і трави:

  • ромашка;
  • мати-й-мачуха;
  • кропива;
  • кора дуба;
  • лопух;
  • петрушка;
  • тополя.

В поєднанні з такими продуктами як:

  • мед;
  • олія рослинного походження;
  • яйця;
  • молочні продукти.

До того ж ці засоби народної медицини перевірені роками, так як ними постійно користувалися ще наші предки.

Народні засоби догляду за волоссям

Ромашковий відвар вже давно використовується для того, щоб волосся здобуло блиск і золотистий відтінок. Для цього беруть 100 грам ромашки (квіток), які заливаються окропом (півлітра). Настоювати траву 30-40 хвилин, потім процідити і відваром прополоскати волосся.

Догляд за волоссям за допомогою волоських горіхів, якими можна надати волоссю насичений каштановий відтінок. Приготуйте таку суміш: 15 г подрібнених горіхів змішати з 25 г квасців, 75 мл оливкового масла і 50 мл теплої води. Після повного охолодження суміші її можна наносити на волосся.

Лушпиння цибулі, залите окропом і проварене до отримання темно-бурого відтінку, здатне зафарбувати сиве волосся. Для цього відвар необхідно охолодити і регулярно використовувати як полоскання для волосся.

Для освітлення волосся використовується сік лимона. Візьміть один лимон і видавіть з нього сік, залийте водою (1 склянка), після чого намочіть добре цим розчином волосся. А ще лимонний сік здатний зробити ваше волосся живими і блискучими. Однак, не рекомендується використовувати ці рецепти людям, у яких сухе і пошкоджене волосся.

Ще можна застосовувати для освітлення волосся і додання їм блиску відвари з інших трав — ромашки, барбарису і соняшнику, взятих в однакових пропорціях. Для цього слід взяти відповідні трави, залити окропом і дати настоятися протягом години. Далі процідити і додавати в воду під час полоскання волосся.

Зміцнення волосся народними засобами

В народі з давніх давен робили догляд за волоссям, використовуючи природні властивості рослин та інгредієнти тваринного, пташиного і бджолиного походження.

Знадобиться кілька цибулин, які слід добре подрібнити (можна пропустити через м’ясорубку), потім таку маску нанести на голову невеликим шаром на 10 хвилин. Далі акуратно зняти цибульну кашку і ретельно сполоснути волосся.

Щоб оздоровити волосся і шкіру голови за допомогою нормалізації її живлення і кровообігу, підійде такий рецепт:

  • 1 ст. ложку листя берези;
  • 1 ст. ложку меліси;
  • залити окропом і залишити на 15 хвилин.

Після чого процідити настій і використовувати як полоскання для волосся. Однак, після такої процедури не рекомендується сушити волосся рушником або феном.

Для зміцнення волосся так само народним засобом є використання кореня лопуха. Це засіб підійде для різного типу волосся. Вам знадобиться:

  • 10-15 г кореня лопуха;
  • склянка окропу.

Все це нагрівати на паровій бані 20 хвилин на невеликому вогні. Після чого процідити відвар і використовувати в якості втирання в голову перед миттям волосся за 30 хвилин. Цей відвар більше актуальний взимку, в період, коли організму не вистачає вітамін для росту волосся. А значить, підготуйтеся до зими заздалегідь і підготуйте корені лопуха. Перед зберіганням їх необхідно висушити і тримати в темному місці.

Догляд за волоссям літньої пори. Влітку відмінним способом зміцнити волосся послужить відвар листя магнолії. Візьміть пару листків магнолії середніх розмірів, подрібніть їх і залийте окропом на півгодини або трохи більше. Проціджений розчин використовувати як втирання в голову. В місяць можна робити так 2-3 рази.

Догляд за сухим волоссям

Здійснюючи догляд за волоссям сухого типу, можна використовувати корінь лопуха для приготування суміші. Для цього знадобитися 100 г подрібнених коренів лопуха і 200 мл підігрітої олії будяків. Все змішати і залишити на добу в теплому місці. Далі суміш довести до кипіння і варити 10-15 хвилин на повільному вогні. Процідити і використовувати в якості втирання в голову за годину до миття голови.

Зволожити суху шкіру голови і волосся допоможе насіння петрушки. Візьміть 2 чайні ложки насіння добре розітріть, змішайте з двома чайними ложками касторової олії. Цю «мазь» слід втирати в шкіру голови. Процедура проводиться один раз на два дні. Результат буде видно через 10-12 прийомів.

Догляд за волоссям схильним до жирності

Для жирного волосся з лупою підійде наступний народний рецепт: візьміть календулу, настояну на спирті, і касторову олію в співвідношенні 10:1. Використовуйте в якості втирання в шкіру голови кілька разів на тиждень.

Так само для жирного волосся можна використовувати курячі яйця. Яйце збити і змастити ним волосся. Зверху одягнути поліетиленовий пакет і закутати теплим рушником. Час дії — 15 хвилин. Після чого волосся вимити теплою водою.

Ще для волосся із жирною структурою можна використовувати таку суміш: 1 яєчний жовток збити з 1 столовою ложкою коньяку. Наносити на волосся і тримати 5-7 хвилин. Після закінчення терміну часу промити голову теплою водою.

Догляд за волоссям із застосуванням гірчиці. Застосовують так само гірчицю для зміцнення і поліпшення загального зовнішнього вигляду волосся. Суху гірчицю (2-3 столові ложки) з додаванням води доводять до кашоподібного стану, потім ще вливають літр води. Цим розчином масажують голову, після чого полощуть теплою водою.

Замість гірчиці можна використовувати так само хлібний м’якуш, який ні чим не гірше. Після нього волосся буде більш м’яке і шовковисте. Необхідно зробити наступне: підготуйте суміш перед миттям голови за 2 години. Візьміть м’якоть житнього хліба, розмочіть його злегка і доведіть до сметано подібної консистенції. Втирайте цю масу в шкіру голови, після чого розподіліть по всій довжині волосся. Залиште на деякий час, а потім прополощіть. Від цієї процедури волосся стає досить чистими і м’якими. Догляд за волоссям в такий спосіб підійде для будь-якого типу волосся, він абсолютно нешкідливий і може бути використаний в міру потреби.

Поліпшити структуру волосся і його зовнішній вигляд допоможе маска з яйця і меду. Тут вам знадобитися:

  • 1 яйце;
  • 1 чайна ложка меду;
  • 2 чайні ложки оливкової олії (можна замінити соняшниковою).

Втирати цю суміш слід в шкіру голови. Після чого укутати голову чим-небудь теплим і можна навіть нагріти феном, щоб волосся стало теплим. Через кілька хвилин добре помити голову за допомогою шампуню.

Засіб для нормальної структури волосся

Приготуйте відвар з таких трав: ромашка, липа і кропива (по 1 столовій ложці кожної), залити склянкою окропу і залишити на півгодини. Після чого процідіть і змішайте з вітамінами Е, А, В12, В1, і так само додайте кірки житнього хліба, попередньо подрібнені. Залиште все на 15 хвилин. Після чого використовуйте як маску для волосся, накрийте поліетиленом і тримайте від 1 години до 1,5. Потім добре промийте волосся теплою водою.

Маска для волосся сухого типу

В даному випадку догляд за волоссям сухого типу потребує такого складу інгредієнтів:

  • жовток одного яйця;
  • 1 ст. ложка оливкової або реп’яхової олії;
  • 1 ч. ложка меду;
  • 1 ч. ложка коньяку.

Все змішати і втерти в волосся. Одягти на голову целофан і потримати пару годин. Після закінчення терміну часу добре вимийте голову за допомогою шампуню.

Маска для волосся жирного типу

Догляд за волоссям жирного тупу роблять так:

  • беруть 2 ст. ложки квітів календули;
  • 2 ст. ложки кропиви;
  • 1 ст. ложку кори дуба;
  • 1,5 літра окропу.

Все змішати і витримати півгодини. Процідити відвар і полоскати ним голову кожного разу після миття. Після використання відвару не варто його змивати.

Поживна маска для волосся

Для цього знадобляться нарізане дрібно коріння лопуха і соняшникова або мигдальна олія в співвідношенні 1:3. Все змішати і залишити на 24 години. Після чого суміш довести до кипіння і варити від 10 до 15 хвилин. Коли суміш охолоне — її слід процідити. Втирайте отриману масу в шкіру голови. Ця процедура зробить волосся блискучим, позбавить від лупи і сприятиме його росту.

Для пишності і густоти волосся можна використовувати просте пиво. Вилийте пиво в будь-яку ємність для усадки піни. Просто нанесіть пиво на вимите, вологе волосся. Після цього не змивайте. Не переживайте на рахунок неприємного запаху, він пройде, як тільки волосся висохне.

Догляд за волоссям — це процес, що потребує деяких затрат часу та коштів, але з часом все це себе виправдовує.

Поділитись: