Давайте розберемося, в результаті яких процесів в організмі з’являється лупа, що представляє собою сірувато-білі лусочки на ділянках шкіри, вкритих волоссям. Так ось, вона з’являється тоді, коли відбувається різке прискорення процесу реновації клітин шкіри голови, в результаті якої не встигли ороговіти нові клітини і вони злущуються і склеюються, набуваючи вигляду пластівців. Крім того, що лупа ця може бути симптомом таких неприємних захворювань, як висівковий лишай, псоріаз, себорея та ін. Тому, перш, ніж розпочати лікування лупи в домашніх умовах, необхідно пройти медичне обстеження.

Лікування лупи в домашніх умовах, як лікувати лупу, вилікувати лупу, лікування лупи народними засобами

Лікування лупи в домашніх умовах: засоби від лупи

В першу чергу, щоб вилікувати лупу, використовуються не прості, а медичні шампуні. Їх специфічний механізм дії обумовлений тим, що в них входять спеціально підібрані речовини, що володіють, перш за все, протигрибковою дією. А поява грибка, обумовлена надлишковим виробленням шкірного жиру, наприклад, при себореї, якраз і веде до прискорення процесу реновації клітин епідермісу.

Не дуже часто, але все-таки застосовуються шампуні, використання яких здатне загальмувати ріст клітин епідермісу. У своєму складі вони мають сірку, а також солі селену і цинку. Для лікування лупи в домашніх умовах, яка виступає в ролі симптому псоріазу та себореї, актуальне застосування шампунів, які досить добре зменшують продукування шкірного жиру, а також видаляють його надлишок. До їх складу входить смола, отримана в процесі переробки кам’яного вугілля, і дьоготь.

У шампунях нового покоління, які також застосовуються для лікування лупи, містяться спеціальні мінералопротеїнові комплекси і дистилят сланцевого масла (іхтіол натрію), дія яких спрямована на поліпшення живлення цибулини волоса, і на посилення в епідермісі кровообігу. З причини того, що консервантів і барвників вони не містять, місцеве подразнення, а також контактна алергічна реакція від їх застосування не з’являються. Вилікувати лупу застосуванням медичних шампунів вдається за кілька місяців.

В основі лікування лупи в домашніх умовах лежить використання кератолітичних засобів. Наприклад, десяти процентної сірчаної мазі, яку треба втирати в шкіру голови протягом декількох днів. У разі, якщо активність виділення жиру підвищена, фахівцями рекомендовано втирати в шкіру голови наступні засоби:

  • двох відсотковий розчин саліцилової кислоти;
  • сульсенову пасту;
  • нафталанську нафту, розчинену в спирті;
  • шістдесяти процентний розчин тіосульфату натрію.

Лікування лупи в домашніх умовах неможливо без нормалізації харчування. А це означає, що необхідно обмежити себе у вживанні солодких, пряних, жирних, гострих і смажених страв. Оскільки вони сприяють посиленню процесу синтезу шкірного жиру. Раціон необхідно скласти з продуктів, багатих на вітаміни B1, B2, B6, вітамін A, а також в яких міститься груба клітковина, яка адсорбує токсини і нормалізує процес травлення.

Недолік вологи в епідермісі служить причиною того, що шкіра голови стає надто сухою, а це, в свою чергу, також може викликати появу лупи. Для усунення сухості шкіри досить відновити нормальний водний баланс організму. З цією метою слід збільшити споживання звичайної води кімнатної температури. Можна пити всі її види, починаючи від талої, включаючи джерельну і закінчуючи мінеральною.

До найбільш поширених фізіотерапевтичних методів, застосовуваними для лікування лупи в домашніх умовах, відносяться дарсонвалізація частини шкіри голови, покритої волоссям, і кріомасаж рідким азотом, які слід проводити перед втиранням кератолітичних засобів. Під дарсонвалізацією розуміється вплив на волосяну частину шкіри голови імпульсними низькочастотними синусоїдальними струмами і напругою малої сили. Її роблять, розчісуючи голову вакуумним гребінцевим електродом плавними рухами. Цим буде досягнуто ефект роздратування шкіри, що створює рефлекторний вплив на тонус судин, обмін речовин і кровообіг.

Лікування лупи народними засобами

Для лікування лупи в домашніх умовах дуже ефективні також народні засоби, в основі яких лежить застосування натуральних, природних компонентів. Розглянемо деякі з них.

  1. У разі випадання волосся і при жирній лупі, слід змащувати шкіру голови спиртовою настоянкою календули два-три рази на тиждень. Змастивши, укутайте голову рушником і витримайте протягом тридцяти хвилин, а затим обмийте голову теплою водою.
  2. Залийте одну столову ложку подрібненої і просушеної кропиви склянкою окропу, дайте настоятися протягом доби, після чого процідіть. Цей настій втирайте в шкіру голови не рідше, ніж два рази на тиждень протягом двох місяців. Процедуру рекомендується проводити на ніч, причому волосся не обполіскуйте.
  3. Густо намажте волосся кисломолочним продуктом, таким, як сироватка, кефір, кисле молоко, від кінчиків до коренів, легкими рухами, втираючи в шкіру голови. Нехай побуде в такому вигляді тридцять хвилин, після чого промийте голову розчином гірчиці в теплій воді (сухої гірчиці — одна столова ложка, води — один літр).
  4. Ще одним хорошим засобом боротьби з лупою є реп’яхова олія, що продається в аптеці. Втирайте її в шкіру голови за одну годину до миття від двох до трьох разів на тиждень протягом трьох місяців.

От і все лікування лупи в домашніх умовах: доступно і нескладно.

Поділитись: