Зараз ми будемо поступово вивчати, як використовувати дивовижні за своєю ефективністю базові жирні і ефірні масла з максимальним ефектом. Адже базові жирні олії і є основа для приготування натуральної косметики своїми руками.

Базові жирні олії, базові масла, рослинні жири, приготування натуральної косметики

Базові жирні олії і їх властивості

Базові масла ще називають «транспортними», оскільки ефірні олії — летючі, і краще за все розчиняються саме в базових маслах. Оскільки базові жирні олії добре вбираються в шкіру, то вони якраз і транспортують багатий хімічний склад ефірних олій в структури шкіри і організм в цілому.

Всі базові масла є рослинними, і їх виробляють кількома способами. Для косметичних цілей слід використовувати тільки ті рослинні жири, що отримані способом холодного пресування.

  1. Рослинні жирні олії нормалізують обмінні процеси в шкірі, забезпечуючи шкіру жирними ненасиченими кислотами, вітамінами і мікроелементами.
  2. Базові масла забезпечують свіжість і м’якість шкірі, повноцінне живлення колагенових і еластинових волокон в шкірних структурах і цим суттєво уповільнюють процеси старіння шкірних покривів.
  3. Вони здатні бути природними і, головне, натуральними зволожувачами шкіри.
  4. Також можуть служити вам і самостійними засобами по догляду за шкірою, як в якості очищувальних, так і в якості зволожуючих і поживних засобів.

Основною їх перевагою є високий відсоток вмісту вітаміну E, який є не тільки природним консервантом, але й сильним антиоксидантом. З цієї причини жирні олії нормалізують мікроциркуляцію шкіри і мають високі протизапальні і регенеруючі властивості.

Застосування базових жирних олій

Косметичні засоби промислового виробництва містять, найчастіше, мінеральні масла — продукти нафтопереробки. Тому мінеральні масла часто повітронепроникні, забивають пори і погано вбираються. Рослинні ж олії відмінно вбираються в шкіру і демонструють видимий терапевтичний ефект.

За своїм хімічним складом, базові масла є комплексами гліцеридів (складних ефірів) жирних кислот Omega-3, 6 і 9, сформованих гліцерином (триатомним спиртом) і різними насиченими жирними кислотами:

  • лауриновою;
  • стеариновою;
  • пальмітиновою та іншими.

Від процентного вмісту різних жирних кислот в олії і залежать терапевтичний і косметологічний ефекти.

Також в натуральних маслах містяться комплекси вітамінів (токофероли, каротиноїди та інші), сквален і фітостероли, терпени, поліфеноли та інші речовини.

Але визначальним фактором впливу на шкіру певного масла є співвідношення жирних кислот Omega, що містяться в продукті.

Omega-3 — ідеальні для старіючої шкіри, що в’яне. Живлять колаген і еластинові волокна. Необхідно використовувати ці масла всім жінкам і чоловікам старше 35 років.

Omega-6 — ідеальні для шкіри з надмірною сухістю, збезводненої, покритої мережею дрібних некрасивих зморшок (неглибоких). Рекомендується в будь-якому віці — від перших днів і до глибокої зрілості.

І Omega-3 і Omega-6 захищають шкіру від бактерій і токсинів, а значить рекомендовані для шкіри з висипами і запаленнями.

Omega-9 — ідеальні для збагачення масляних сумішей Omega-3 і 6, оскільки мають високу поглинаючу здібність. Це означає, що Omega-9 — краще транспортні олії!

Як застосовувати?

  1. В якості «транспортних» для ефірних олій, при виготовленні засобів по догляду за шкірою і лікувальних масажних масел.
  2. Як основні масла в засобах для очищення, зволоження і живлення шкіри обличчя, шиї і тіла.
  3. Як основні або базові масла по догляду за волоссям і нігтями.

Таблиця базових жирних олій в аромакосметиці

Пропоную вашій увазі таблицю, де представлені базові жирні олії. За її допомогою ви зможете підібрати відповідне для вас базове масло.

Типи шкіри і які можуть бути вирішені проблемиБазові жирні олії
Дуже суха шкіра.З насіння Чіа, авокадо, журавлини, бораго, зародків пшениці, насіння шипшини, какао, насіння чорної смородини, волоського горіха, оливкова, ші, конопляна, гарбузова, гірчична, рижієва.
Чутлива шкіра.Мигдальна, баобабова, какао, бавовняна, жожоба, абрикосова, з чорного кмину, примули вечірньої.
Суха шкіра.З авокадо, аргалі, жожоба, зародків пшениці, насіння шипшини, чорного кмину, волоського горіха, какао, мигдальна, бавовняна, конопляна, ші, кунжутна, льняна, персикова.
Нормальна шкіра.З виноградних кісточок, лісового горіха, жожоба, крамбе, абрикосова, кокосова, мигдальна, кунжутна.
Комбінована (змішана) шкіра.Конопляна, жожоба, абрикосова, з дині, лісового горіха, насіння шипшини, кавунового насіння, виноградних кісточок, таману.
Жирна шкіра.З жожоба, дині, маргози (нім), лісового горіха, чорного тмину, виноградних кісточок, насіння шипшини.
Проблемна шкіра.З алое вера, лісового горіха, таману, маргози (нім).
Очищають шкіру.Тамань, чорний кмин, алое вера, оливкова.
Пігментні плями.Касторова, з насіння шипшини.
Купероз.Тамань, із зародків пшениці, макадамія.
Зріла шкіра.Бораго, з примули вечірньої, насіння шипшини, насіння малини, авокадо, какао, зародків пшениці, конопляна.
Для профілактики старіння.З авокадо, бораго, какао, аргалі, зародків пшениці, конопляна.
Для підвищення пружності шкіри.Мигдальна, конопляна, з авокадо, какао, жожоба, макадамія.
Заспокійливі, після засмаги.З авокадо, какао.
Шкіра з рубцями після акне, шрамами та тріщинами.З авокадо, насіння шипшини, зародків пшениці, алое вера, таману, баобабу, макадамія, дині, чорного кмину, виноградної кісточки, ші, какао, мигдальна, оливкова.
Для масажу обличчя і шиї.З аргану, жожоба, виноградної кісточки, какао, дині, макадамія, лісового горіха, мигдальна, конопляна, абрикосова.
Догляд за грудьми.Мигдальна.
Догляд за волоссям.З аргану, баобабу, авокадо, бораго, макадамія, зародків пшениці, лісового горіха, ші, жожоба, виноградної кісточки, чорного кмину, мигдальна, конопляна, кокосова, оливкова, кунжутна, касторова, маной де Таїті, реп’яхова, соєва, кукурудзяна.
Догляд за шкірою рук.Із макадамія, какао, зародків пшениці, ші, оливкова.
Догляд за нігтями.Оливкова, кунжутна, касторова, конопляна, із бораго, баобабу, насіння шипшини, авокадо, макадамія.
Догляд за шкірою тіла.З баобабу, аргалі, таману, зародків пшениці, макадамії, ші, какао, соєва, кокосова, маной де Таїті, кунжутна, кукурудзяна.

У цій таблиці представлені базові жирні олії, на основі яких можна вже готувати власні лінії по догляду за шкірою. У наступних статтях ми разом будемо вчитися робити натуральні креми для своїх потреб. Не лінуйтеся застосовувати випробувані століттями засоби для поліпшення стану шкіри! Будьте красиві і свіжі, як сама Весна!

Поділитись: