Володіючи навичками догляду за шкірою свого тіла, багато антицелюлітних процедур можна проводити вдома і самостійно. Дуже дієвим та доступним методом є антицелюлітний масаж в домашніх умовах.

Антицелюлітний масаж в домашніх умовах, антицелюлітний масаж вдома, проведення антицелюлітного масажу, застосування антицелюлітного масажу, прийоми антицелюлітного масажу, використання масажерів

Що дає антицелюлітний масаж у домашніх умовах?

  1. Значне поліпшення капілярного кровообігу. Стимуляція та відновлення мікроциркуляції кровообігу є головною метою процедури антицелюлітного масажу, при проведенні якого можна використовувати спеціальну щітку.
  2. Поліпшується метаболізм між тканинними клітинами та тканинною рідиною, що сприяє активізації інтенсивності процесів клітинного оновлення та їх живлення.
  3. Прискорюються процеси виведення (видалення) продуктів розпаду з міжклітинного простору, що запобігає можливості утворення в організмі явищ застою.
  4. Стимулюється функціонування лімфатичної системи. Перебіг лімфатичної рідини по судинах відбувається повільно. Грамотне проведення антицелюлітного масажу дозволяє прискорити процеси надходження лімфатичної рідини в лімфатичні вузли. Це дозволяє боротися з ямочками і горбками в підшкірних покривах проблемних зон.
  5. Полегшується виведення із тканин зайвих відкладень рідини, що сприяє видаленню набряків.
  6. Прискорюються процеси відновлення клітин та їх загоєння. Зовнішній вигляд шкіри є показником ефективності процесів клітинної регенерації, їх оновлення та заміни.
  7. Розслаблюються та звільнюються м’язи від накопичених шлаків, відбувається стимулювання м’язового тонусу.
  8. Сполучні тканини стають більш м’якими та гнучкими.
  9. Поліпшується дихальна функція в результаті відкриття пір, що проявляється так само і в покращенні функціонування основних внутрішніх органів.
  10. Покращується якість шкірного покриву за рахунок стимулювання роботи сальних та гормональних залоз.
  11. Стійкість організму до захворювань, до підвищення рівня імунітету внаслідок підвищення функціонування лімфатичної системи.

Грамотне застосування антицелюлітного масажу

Проводити антицелюлітний масаж в домашніх умовах рекомендується за допомогою професійних масажистів з дотриманням ряду правил:

  • повинен проводитися плавними та легкими рухами, починаючи з повільних з подальшим плавним прискоренням;
  • повинен проводитися на абсолютно розслаблених та розігрітих м’язах теплими та сухими руками. Якщо при масажі не використовують спеціальні види масажних засобів, то руки з метою легкого ковзання можна посипати тальком;
  • час тривалості масажу не має бути перевищено максимуму 60 хвилин, а періодичність — не менше 1-го сеансу на сім днів;
  • рухи повинні проводитися в напрямку серця, знизу вгору;
  • не слід піддавати масажу область паху, область внутрішньої частини стегон поблизу лобка та підключичну западину;
  • при масажі в області живота потрібно дотримуватися особливої делікатності із застосуванням лише легких рухів. Масаж цієї чутливої області тіла краще довіряти лише кваліфікованим масажистам;
  • при хворобах серця, шкірного покриву та варикозі, краще не робити антицелюлітний масаж в домашніх умовах. За наявності таких захворювань можна підібрати інші прийоми та більш щадні методи лікування.

Способи застосування антицелюлітного масажу

Прийом «погладжування». Легкими рухами кінчиків пальців повинен починатися і закінчуватися будь-який з видів масажу, що проводиться. Прості пальцеві погладжування ділянки тіла, що масажується, покращують і стимулюють процес кровообігу в капілярах.

Прийом «розтирання». Цей спосіб повинен здійснюватися широко розставленими між собою пальцями, що прилягають щільно до шкіри. Рухи шкіри мають бути спрямовані до нижчих ділянок та відділів. Застосування цього способу спрямоване на підвищення тонусу шкіри, на активізацію виведення рідини та зменшення товщини підшкірного жирового прошарку. Розтирання повинне завжди виконуватися знизу вгору, а на ділянці стегон — обертальними (круговими) рухами. Цей масажний прийом не рекомендується виконувати по шкірі з великою наявністю поверхневих вен і за високої властивості ламкості капілярів.

Ще один різновид масажного прийому «розтирання». Обхват кісточки проводиться обома руками, з’єднуючи великі пальці рук з мізинцями. Притискаючи пальці щільно, рухати руки в напрямку місця основи стегна, не розминаючи при цьому тканини. Рухи рук по шкірі мають бути ковзними. Такий прийом використовується для масажу гомілок, кісточок та областей колін.

Прийом «натискання». Використання цього прийому може бути і глибоким, і поверховим. Поверхневим натисканням розм’якшують верхні покриви. При глибокому натисканні обома руками захоплюється об’ємна ділянка шкіри з підшкірними шарами і розминається, подібно до тіста, з поступовим зближенням рук. Надмірно сильного тиску при цьому необхідно уникати. Глибокий прийом розминання повертає м’язам робочий тонус та видаляє целюліт із проблемних зон.

Прийом «поплескування». Поплескування робляться серіями ударів з різним ступенем інтенсивності. Це можуть бути і прості пальцеві постукування, і більш інтенсивні удари суглобами пальців, при стисканні в кулак.

Масажні антицелюлітні «захоплення». Застосування антицелюлітних прийомів «захоплення» сприяють більш інтенсивному припливу крові, при цьому активізується функціонування судин та благотворно впливає на структуру сполучної тканини. Застосування його набагато ефективніше, ніж проведення антицелюлітної поверхневої масажної процедури.

Для покращення структури шкіри достатньо регулярних щоденних десятихвилинних процедур.

Такий прийом можна використовувати при масажах областей передпліч, колін, живота, особливо у післяпологовий період. Після процедури такого масажу рекомендується нанести антицелюлітний крем (краще використовувати найефективніші їх види). Щоб уникнути зайвого ковзання, наносити його до того, як проводити антицелюлітний масаж у домашніх умовах не рекомендується.

Прийоми антицелюлітного масажу

Для областей сідниць, живота та стегон. Суглобами пальців, коли вони стиснуті в кулак, поступальними рухами (вгору-вниз) проводити по тілу із зусиллям, поки не станеться почервоніння шкіри, що скаже про приплив крові.

Для областей сідниць, колін та стегон. Склавши разом пальці і злегка натискаючи ними, круговими рухами масажувати шкіру. Ці рухи можуть проводитися як великими пальцями, так і кінчиками чотирьох пальців.

Для областей внутрішніх поверхонь стегон та рук. Захопити ділянку шкіри, щоб вона опинилася між великим і чотирма рештою пальців. Розгладжування робити знизу нагору. Інтенсивність захоплення не має провокувати появу синців.

Для областей сідниць, живота та стегон. Утворіть трикутник вказівним та великим пальцями рук. Інтенсивно натискаючи, рухайтеся вгору, а розгладжування шкіри відбувається рухом великого пальця вниз.

Використання масажерів

Щоб проводити антицелюлітний масаж у домашніх умовах із застосуванням масажерів, необхідно придбати спеціальну модель щітки з натуральною щетиною та зручною довгою ручкою.

Декілька порад щодо виконання масажу з використанням спеціального виду масажної щітки:

  • для процедури антицелюлітного масажу краще використовувати ранковий час після нічного відпочинку або вечірній перед нічним відпочинком. Після проведення процедури не виключається прийом ванни або душу. Чутливість шкіри має підказати ступінь м’якості щетини. Звикання до неї шкіри повинно здійснюватися поступово, після чого можна змінити щітку на модель з жорсткішою щетиною;
  • пошкоджені або роздратовані ділянки шкіри масажувати не рекомендується. Масажування зволоженої шкіри може сприяти розтягуванню шкіри. Масаж повинен проводитися тільки сухою щетиною і тільки по сухій шкірі;
  • процедуру масажу можна виконувати як щіткою, так і руками. До застосування вібромасажерів слід відноситися з підвищеною обережністю. Хоча багато хто знаходить їх дуже ефективними і надійними, але їх застосування може викликати негативні процеси, оскільки, вібруючи шкіру, вони провокують вібрації у внутрішніх органах. Якщо, наприклад, використовувати вібромасажер у ділянці живота, це може викликати недостатньо приємний процес опущення матки. Тому у питанні проведення процедури антицелюлітного масажу вручну лінуватися не варто. Силу чудодійних людських рук жодний технічний прогрес замінити поки що не може.

Застосування різних засобів для масажу

Антицелюлітний масаж в домашніх умовах буде більш ефективним з використанням морської солі або засобів, що володіють властивостями відлущення, абрикосової кісточки, наприклад, або кавових зерен великого помелу. Але застосовувати подібні засоби частіше одного разу на сім днів не можна. Оскільки властивості солі дуже ефективно видаляють із тканин зайву вологу, розігріваючи при цьому шкіру та посилюючи кровообіг. Поліпшення відчуваються відразу після процедури. Кращими скрабами вважаються засоби з наявністю кави та морської солі.

Поява термоактивних гелів та кремів дозволяє застосовувати їх як самостійний засіб нанесення на проблемні ділянки без проведення процедури масажу. Їхнє локальне нанесення на проблемні зони викликають на цих ділянках приплив крові, що відбувається в результаті розширення поверхневих периферичних судин.

Нанесений на тіло гель викликає активний тепловий ефект, внаслідок чого шкірний покрив починає червоніти. Почервоніння, а, отже, і посилений кровообіг, тримається протягом півгодини, в які слід робити процедури грязьових або водоростевих антицелюлітних обгортань або наносити крем з кавою, що входить до його складу.

Починатися будь-які антицелюлітні процедури повинні з пілінгу, тобто з усунення (видалення) відмерлих клітин шкіри. Для цього можна використовувати різні способи, але краще це робити в душі:

  • нанести на тіло крем-скраб із морською сіллю у складі, з кавою або водоростями;
  • використовувати щітку з натуральним видом щетини або кінський волос, або рукавичку з натурального грубого волокна;
  • раз на сім днів для проведення жорсткого пілінгу можна скористатися морською сіллю з додаванням оливкової олії або кількох крапель будь-якого виду ефірної олії.

Після таких процедур, що очищають, шкірний покрив буде вбирати будь-які корисні для неї компоненти. Це може бути і антицелюлітний крем, і термоактивний гель, і сироватка та інші засоби. Поки засіб не вбереться, можна помасажувати проблемні ділянки.

Застосування ефірних олій

Антицелюлітний масаж в домашніх умовах здійснюється із застосуванням ефірних олій, які в процесі масажу мають властивість глибокого проникнення крізь шкірний покрив до будь-якого органу, що потребує лікування. Властивості ефірних олій здатні нормалізувати будь-які процеси, що відбуваються в організмі. Поєднання, наприклад, мигдальної олії, олії перцевої м’яти, мандарину, бергамоту і лаванди здатне зняти будь-яку напругу, дати відчуття захищеності.

Антицелюлітний масаж у домашніх умовах з медом

Застосування під час масажу меду сприяє активізації у шкірному покриві та підшкірному прошарку обмін речовин, активізує процес лімфовідтоку. Віддаючи тілу свої корисні та активні речовини, він здатний адсорбувати токсини та вивести їх. Впливаючи на кровообіг у глибоких шкірних шарах та м’язах, він живить корисними речовинами структуру тканини та органи.

Поділитись: