Зараз ми разом розберемось, як зберігати мед в домашніх умовах. Чому разом? Та тому що для вас, читачів, внизу під цією статтею існує форма коментарів, де ви можете давати свої корисні поради, виходячи із власного досвіду.

Як зберігати мед в домашніх умовах, у чому зберігати мед, де краще зберігати мед

Як зберігати мед в домашніх умовах

Отже, мед відомий як чи не єдиний натуральний продукт, який ніколи не псується завдяки високому вмісту бактерицидних речовин. І правда, горщики з цією цілющою їжею знаходили навіть у гробницях фараонів, і чарівний мед залишався так само придатний в їжу, як і багато століть назад. Так, мед ніколи не покриється цвіллю і не згниє, подібно інший їжі, але це зовсім не означає, що баночку з медом можна поставити куди завгодно і забути про неї.

Правильне зберігання меду допоможе запобігти його цукруванню або втрати його корисних властивостей.

У чому зберігати мед в домашніх умовах: вибір тари

  1. Мед активно вбирає в себе речовини з навколишнього середовища, тому варто з усією відповідальністю підійти до вибору ємності для зберігання. Найкращим варіантом вважається скляний, глиняний або керамічний посуд, перед цим ретельно вимитий і висушений. Також, не варто забувати про герметичну кришку.
  2. А ось тут цікаво про те, як зберігати мед в домашніх умовах у дерев’яних діжках, особливо якщо вони покриті зсередини воском, саме так чинили наші предки. Але потрібно врахувати, що підходить далеко не вся деревина, наприклад, хвойним породам властиво виділяти смолу, яка негативно впливає на мед, а через дуба мед може потемніти. Найкращими вважаються барила з липи.
  3. З обережністю слід підійти до ємностей із пластику. Термін зберігання меду в них не повинен перевищувати один рік, після цього солодка страва починає вступати в реакцію з шкідливими речовинами, що містяться в пластмасі.
  4. Категорично заборонено як зберігати мед, так і перевозити його в тарі із заліза, з оцинкованої сталі, міді та інших металів. Не рекомендується навіть зачерпувати мед залізною ложкою, це може погано вплинути на його смакові якості.

Де краще зберігати мед: вибір місця

Після вибору ємності важливо так само визначитися з правильним місцем і дотримуватися таких умов:

  1. Мед не повинен потрапляти під прямі сонячні промені, особливо це стосується скляних банок.
  2. Температура зберігання не повинна перевищувати 20 градусів. Будь-який мед, домашній або покупний, легше переносить прохолоду, ніж спеку, тому можна зберігати мед в холодильнику сухої заморозки. У сильному теплі ж він починає розшаровуватися.
  3. Мед так само не любить високу вологість, тому що він вбирає краплі з повітря і розріджується. Кращий вихід — тримати його в сухому місці, або щільно закривати кришкою.
  4. Мед, як губка, здатний вбирати «чужі» запахи, тому його варто зберігати подалі від спецій, риби та інших із сильним запахом речей.

Якщо підвести підсумок, то ідеальним вибором для зберігання меду буде не сильно вологий льох, засклений балкон, температура на якому не падає нижче 6 градусів, або закрита шафка в квартирі, подалі від опалювальних пристроїв.

Скільки може зберігатися мед в домашніх умовах?

Офіційно за Держстандартом час зберігання меду становить від одного року до двох років, в залежності від його сорту, складу і наявності добавок. Але якщо досконально дотримані всі перераховані вище правила зберігання меду, то солодкий бурштин може радувати око і смак людини буквально вічно. От і все, тепер ви знаєте, як зберігати мед в домашніх умовах.

Цікаво буде знати про це із вашого досвіду. Що скажете в коментарях нижче?

Поділитись: