Щоб взимку можна було смакувати свіжими ягодами, поповнювати організм вітамінами, для цього способом замороження ягід створюємо їх запас на зиму. Ягоди для заморожування повинні бути стиглими і не пошкодженими, інакше якість їх буде в процесі зберігання знижуватися. Важливим є і те, щоб вони не були переспілими і розм’якшеними.

Замороження ягід на зиму: корисні поради від діда та баби

Перед заморожуванням

Перед заморожуванням ягоди необхідно перебрати, звільнити від сміття і черешків, промити холодною проточною водою на друшляку і бажано трохи просушити, щоб не було зайвої вологи. Це найзручніше робити, розклавши їх на паперові рушники тонким шаром.

Виняток становить тільки малина й ожина — вони мають м’яку структуру і після миття ще дужче розм’якшуються, тому, їх взагалі не миють. Ці ягоди просто ретельно перебирають, видаляючи все сміття.

Полуницю і суницю спочатку миють разом із черешками, а потім черешки обривають — таким чином зберігається максимальна кількість соку в ягодах.

Дуже важливо просушити ягоди перед заморожуванням, тому що кристали льоду в холоді можуть зруйнувати все навколо себе.

Замороження ягід

Щоб ягоди в процесі заморожування не злипалися до купи і їх легко можна було відокремлювати, бажано розкласти їх в один шар на будь-який плоский піддон або деко і помістити в морозилку на дві години. Як тільки ягоди промерзнуть, їх можна розкласти в пластикові лотки або поліетиленові пакети. У такому випадку ми отримаємо цілі ягідки.

Оптимальна температура для замороження ягід — -18-23 градуси. Так ягоди будуть зберігатися протягом року.

Як заощадити місце і розмістити всі заморожені ягоди більш компактно? Можна використовувати для цього звичайні поліетиленові пакети, а також пластикові контейнери з кришками. Або перетерти ягоди на пюре і заморозити.

Порада: краще заморожувати ягоди невеликими порціями, а за необхідності потім можна взяти два-три пакетики.

Будь-який посуд із замороженими ягодами має бути щільно закупореним, це не дозволить їм втрачати природну вологу і накопичувати лід.

Для найбільш ніжних ягід (малина, ожина, полуниця) краще використовувати не пакети, а пластикові контейнери, в яких ягоди не втратять свою форму.

Для зберігання і замороження ягід найкраще виділити в морозильній камері окрему полицю (або полиці).

Поділитись: