Великою популярністю останнім часом користується штамбова малина, відоміша у садівників-любителів як малинове дерево.

Малинове дерево, штамбова малина
Малинове дерево сорту Таруса

Малинове дерево

Це особливий тип малини з міцними прямостійними пагонами, які не поникають під вагою врожаю, що дає можливість вирощувати кущі без шпалери і кілків. Найвідоміші сорти штамбової малини:

  1. Таруса.
  2. Казка.
  3. Галактика.

Це сорти літнього типу плодоношення, дуже врожайні (8-12 кг ягід з куща) і великоплідні (вага ягоди — 16-18 г). Галактика і Казка належать до більш нових сортів малини штамбового типу, які не так вже й давно почали з’являтися на ділянках садівників. А ось Таруса перевірена багатьма роками вирощування і вже набула популярності у садівників.

Штамбова малина сорту Таруса

Цей сорт штамбової малини середньопізнього терміну плодоношення, з міцними прямостійними пагонами, що схожі на стовбурець дерева. Кущі мають декоративно компактну форму. Виростають до 1,5-2 м заввишки. Кущ Таруси утворює середню кількість пагонів заміщення. Урожайність висока. Ягоди великі, червоного кольору, кістянки добре зчеплені між собою, легко відриваються з плодоложем, при доспіванні не осипаються, мають середню транспортабельність. Ягоди десертного смаку із приємним малиновим ароматом. Віддача врожаю дружна. Для його збирання потрібно 3-4 рази обірвати ягоди.

Малинове дерево рекомендується саджати рядами і залишати тільки найміцніші пагони, а всі слабкі та пошкоджені вирізати. Висока продуктивність сорту потребує і компенсації винесених поживних речовин добривами. Особливо чутливо реагує малина на органічні добрива, які вносяться восени у вигляді перепрілого гною з розрахунку 5-6 кг/м2.

І ще одне істотне спостереження із практики вирощування цього сорту на своїй ділянці. Якщо рослинам Таруси давати більше місця в рядку і не загущувати насадження, то врожайність значно зростає.

Отже, не гайте дарма часу і вже зараз вибирайте для свого саду штамбову малину. Це відчутно зекономить вам місце в саду і ви завжди будете з добрим врожаєм.

Як бачите, малинове дерево набагато менше задає садоводам мороки. Тому питання саджати його у своєму садку чи ні відпадає саме по собі. Адже компактність малинового дерева привертає увагу і завжди свідчить на його користь. До того ж, малина відноситься до лікарських рослин.

Поділитись: