Оскільки коріння малини знаходиться в поверхневому шарі ґрунту, залягаючи на глибині до 35 см, то без шару мульчі ніяк не обійтися, а надто ж коли зима безсніжна й морозна. Отже, як допомогти малині перезимувати без зайвих проблем?

Як допомогти малині перезимувати

Утеплити коріння і забезпечити успішну зимівлю малині можна в будь-який час, навіть узимку, для чого слід замульчувати ґрунт:

  • перепрілою тирсою;
  • соломою;
  • сіном;
  • компостом;
  • опалим листям із саду чи іншими органічними матеріалами.

Ремонтантна малина, у якої всю надземну частину після плодоношення рекомендується зрізати, під  мульчею і навіть просто під снігом перезимує без проблем. Відрослі навесні стебла наприкінці літа дадуть гарний урожай великих ягід. Взагалі вирощування ремонтантної малини в однорічному циклі плодоношення має ряд переваг:

  1. Стебла не підмерзають у зимовий період.
  2. На рослинах не накопичуються хвороби і шкідники.
  3. Спрощується догляд за посадками.

А от у сортів малини звичайної стебла, що дали урожай поточного року, необхідно вирізати якомога ближче до землі, не залишаючи пеньків. Також слід видалити і занадто тонкі, недозрілі пагони та всю дрібну прикореневу поросль навколо кущів. Від грибкових захворювань добре було б ще обробити малинник перед зимівлею 3%-ю бордоською рідиною або 0,5%-м розчином хлороокису міді. У боротьбі з сірою гниллю можна засипати ряди сосновою хвоєю, притрусити кущі попелом.

Зазвичай це робиться пізньої осені, але якщо через будь-яку причину ви забарилися, то можна провести всі операції в один із погожих зимових днів. Тепер ви знаєте, як допомогти малині перезимувати, щоб знову в новому сезоні отримати щедрий урожай.