Оскільки коріння малини знаходиться в поверхневому шарі ґрунту, залягаючи на глибині до 35 см, то без шару мульчі ніяк не обійтися, а надто ж коли зима безсніжна й морозна. Отже, як підготувати малину до зими без зайвих проблем?

Як підготувати малину до зими

Як підготувати малину до зими

Отже, декілька корисних порад садоводам-любителям України. Утеплити коріння і забезпечити успішну зимівлю малині можна в будь-який час, навіть узимку, для чого слід замульчувати ґрунт:

  • перепрілою тирсою;
  • соломою;
  • сіном;
  • компостом;
  • опалим листям із саду чи іншими органічними матеріалами.

Ремонтантна малина, у якої всю надземну частину після плодоношення рекомендується зрізати, під  мульчею і навіть просто під снігом перезимує без проблем. Відрослі навесні стебла наприкінці літа дадуть гарний урожай великих ягід. Взагалі вирощування ремонтантної малини в однорічному циклі плодоношення має ряд переваг:

  1. Стебла не підмерзають у зимовий період.
  2. На рослинах не накопичуються хвороби і шкідники.
  3. Спрощується догляд за посадками.

А от у сортів малини звичайної стебла, що дали урожай поточного року, необхідно вирізати якомога ближче до землі, не залишаючи пеньків. Також слід видалити і занадто тонкі, недозрілі пагони та всю дрібну прикореневу поросль навколо кущів. Від грибкових захворювань добре було б ще обробити малинник перед зимівлею 3%-ю бордоською рідиною або 0,5%-м розчином хлороокису міді. У боротьбі з сірою гниллю можна засипати ряди сосновою хвоєю, притрусити кущі попелом.

Зазвичай це робиться пізньої осені, але якщо через будь-яку причину ви забарилися, то можна провести всі операції в один із погожих зимових днів. Тепер ви знаєте, як підготувати малину до зими, щоб знову в новому сезоні отримати щедрий урожай.

Отже, ця коротенька публікація дає вам актуальні рекомендації щодо того, як захистити малину від холоду. Тепер ви зможете, слідуючи настановам та готовим рецептам, захистити належним чином свою улюблену малину. Кожен господар, тобто, садівник, повинен знати елементарні правила захисту рослин від надмірних морозів, щоб допомогти їм успішно перенести зимові холоди. Не забувайте про свій сад взимку, він також у цю пору потребує вашої уваги, догляду і захисту. Дбайте взимку про майбутній врожай.

От коротенько і все. Тепер ви знаєте, як підготувати малину до зими.

Поділитись: