Часто городники намагаються виростити великі плоди помідорів вагою від одного до двох кілограмів. Проте вони не завжди виходять такими навіть у великоплідних сортів. Адже для них важливе не тільки формування кущів, але й нормування плодового навантаження.

Великі плоди помідорів, вирощуємо на власному городі, розтріскування плодів томатів

Вирощуємо великі плоди помідорів

У кетягах має бути 2-3 плоди. Загальне навантаження на таку рослину — не більше 10-15 плодів. Краще при цьому видаляти зайву зав’язь, а не квітки, оскільки вони ще можуть і не запилитися.

Щоб зібрати всі плоди стиглими в середині серпня, потрібно також видалити всі китиці, що утворилися після 1 липня. А приблизно в середині липня у рослин слід прищипнути точку росту, щоб усі пластичні речовини йшли тільки на налив плодів. Але при цьому їх треба вберегти від розтріскування. Великоплідні сорти часто схильні до цього.

Виявляємо причину розтріскування плодів томатів

Плоди томата розтріскуються по причині того, що в сонячну погоду різко змінюється вологість ґрунту. Випаровуваність вологи збільшується більш ніж удвічі, відповідно рослина одержує із землі набагато менше води. Якщо городник прогає цей момент і різко збільшить полив рослин, то це призведе до розриву шкіри через надлишковий внутрішній тиск у плоді. Більше розтріскуються малокамерні плоди з гладенькою поверхнею, ніж багатокамерні і злегка ребристі.

Розтріскування відбувається і при високій вологості ґрунту, позаяк знижується еластичність шкіри томатів. Плоди утворюють безліч дрібних тріщин у тугій оболонці. Але не так небезпечна висока вологість ґрунту, як різкий перепад від дуже низької вологості до дуже високої. Якщо після посухи відразу щедро полити томати, а тим більше холодною водою, то плоди у них розтріскаються. Спочатку треба лише змочити поверхню ґрунту, а потім через деякий час полити невеликою кількістю води. І тільки наступного дня щедро зростити під корінь.

Не забувайте належним чином дотримуватись нескладних правил агротехніки і у вас все вийде. Якщо у вас є власний досвід вирощування великих плодів помідорів, то буду вельми вдячний, якщо ви ним поділитесь в коментарях до цього допису.

Ось такі нехитрі поради, яких треба дотримуватись, щоб виростити великі плоди помідорів.

Поділитись: