Перед тим як вами буде остаточно залишена дача на зимовий період, необхідно зайнятись її підготовкою до зимівлі. А чи знаєте ви як підготувати дачу до зими? Як це зробити? Ці рекомендації відомі всім дачникам, але не зайвим буде їх нагадати.

Як підготувати дачу до зими, підготовка парника до зими, надійні замки на вхідних дверях, не забудьте злити воду, про протипожежні заходи безпеки, як позбутися від гризунів, підлога будиночка

Як підготувати дачу до зими

Насамперед слід подбати про те, щоб знеструмити дачний будинок. Для цього досить просто викрутити пробки або відімкнути електроживлення на розподільчому щиті.

Пам’ятайте про протипожежні заходи безпеки

Принаймні, варто перекрити всі вентилі. А краще балони зовсім вивезти із дачі, позаяк повністю виключити імовірність пожежі неможливо. Так само багато бід власникам дачних ділянок завдає загоряння сухої трави. У кінці сезону її потрібно скосити і прибрати.

Не забудьте злити воду

Перевірте, чи злита вода з усіх резервуарів, порожнин та пристроїв (розширювальні баки, водогінні труби, батареї тощо) на вашій ділянці і в будиночку. Спускні крани і пробки при цьому слід залишити відкритими. Зверніть увагу і на закриті ємності з рідинами, позаяк у разі сильних морозів їх може розірвати. Тому або сховайте їх у теплий погріб, або звільніть від умісту.

Як позбутися від гризунів на дачі

Приберіть у будинку те, що може послужити їжею для гризунів, навіть мило і свічки. Не залишайте так само не просушених речей, не прибраних ліжок, не винесених відер з твердими побутовими відходами та рештками їжі. Закрийте вентиляційні отвори в цокольних фундаментах (для запобігання проникнення туди тварин). У необхідних місцях згідно із рекомендаціями покладіть отруту для гризунів.

Підлога будиночка

Якщо підлога будиночка потребує фарбування, найкраще не відкладати це до наступного дачного сезону. Зробивши це восени, ви не лише звільнитесь від тягаря зайвих турбот, але і позбудетесь навесні від можливих неприємних запахів.

Надійні замки на вхідних дверях

Заздалегідь подбайте про надійні замки на вхідних дверях, а також про решітки або віконниці на вікнах. Коли дачні селища залишають законні власники будинків, туди підтягуються різні маргінальні особи, які прагнуть або поживитись чимось цінним, або шукають собі пристановище на зиму.

Підготовка парника до зими

Легкі парники, зведені на тимчасовій основі, із використанням поліетиленової плівки, мають бути неодмінно демонтовані. Лише в цьому разі навесні вас чекатимуть приємні клопоти, а не турботи із прибирання минулорічного мотлоху.

От і все. Тепер ви знаєте як підготувати дачу до зими. Також не зайвими будуть корисні поради про те, як підготувати штамбові рослини до зими, та як вкрити виноградник на зиму.

Поділитись: