Пересадка дорослих дерев супроводжується певними труднощами. У зв’язку з тим, що дерево втрачає частину коренів, воно гірше приживається на новому місці, на відміну від молодої рослини. Дотримання деяких умов дасть шанс підрослому дереву успішно пережити пересадку.

Поради по пересадці дорослого дерева

Як пересадити доросле дерево правильно? Щоб рослина успішно прижилася на новому місці, бажано дотримуватися певних рекомендацій:

  • При викопуванні зберегти якомога більше життєздатних коренів.
  • Створити сприятливі умови, щоб дерево повноцінно росло на новому місці.
  • Прискорити відновлення взаємозв’язку між надземною частиною рослини і корінням.
Пересадка дорослих дерев в період спокою

Пересадка дорослих дерев проводиться в період спокою, тобто ранньою весною, пізньою осінню і на початку зими.

Вік пересаджуваних дерев

Небажано пересаджувати дерева у віці старше 18-20 років. Але, тут багато що залежить від сортових особливостей дерева. Дерева з раннім плодоношенням менш довговічні, тому не рекомендується їх пересаджувати старше зазначеного віку.

Довговічні сорти допустимо пересаджувати у віці до 25 років. Важливо, щоб дерева добре розвивалися, не хворіли і не мали пошкодження гілок і штамбів. Дуплисті дерева чіпати не радять.

Способи пересадки дорослого дерева

Пересаджувати декоративні і плодові дерева можна по-різному.

Пересадка дорослих дерев ґрунтовою грудкою

Спосіб найбільш поширений. Форма грудки буває циліндричною і у вигляді куба. Її розмір залежить від віку дерева:

  • До 10 років — діаметр від 1 до 1,25 м.
  • 10-15 років — діаметр від 1,3 до 1,5 м.
  • 20-30 років — діаметр від 1,7 до 2 м.

Під час копання товсті коріння обрізаються. Обрублені кінці зачищаються ножиком, так як гладка поверхня краще заживає.

Яма для посадки готується заздалегідь. Її глибина і ширина повинні бути більше за грудку. Вільний простір необхідний для заповнення живильним ґрунтом.

Пересадка дорослих дерев в період спокою

Садити треба дерево на ту ж глибину, що росло до пересадки. Завершальний етап — полив ґрунту.

Через втрату частини коренів при викопуванні подача води до гілок зменшується. Це може спровокувати підсихання надземної частини дерева, що може вплинути на погану приживлюваність і можливо загибель. Щоб цього не допустити, скелетні гілки підрізають на ⅓ їх довжини. Не зашкодить обприскування гілок вапняним розчином.

Пересадка дорослих дерев без грудки

Спосіб пересадки без грудки має на увазі наявність довших коренів (1-1,5 м), які повинні бути захищені від підсушування.

Канава повинна бути викопана глибиною до 1 м. Потім акуратно знімається шар ґрунту, починаючи від верху грудки і до перших коренів. Землю з коренів знімають за допомогою відмивання водою або використовуючи загострений кіл. Після оголення коріння вкривають зволоженою мішковиною, мохом або сирою травою.

В процесі викопування для більшої стійкості дерева закріплюються дротяними розтяжками. Після пересадки в період вегетації потрібно проводити близько 5 поливів. Якщо дерево висаджується на нове місце під зиму, то його необхідно утеплити.

Пересадка дорослих дерев в період спокою

Перш ніж вирішити, як пересадити дерево, важливо вивчити весь процес заздалегідь. Краще вибирати дорослі дерева в період спокою, так вони легше витримують транспортування. Ось так робиться пересадка дорослих дерев. А якщо хтось із вас ще й дуба посадив, то здоров’я собі міцне здобув.

Поділитись: