Півонії рекомендують пересаджувати і ділити восени. Пересадка півоній весною не бажана. У перші три-чотири роки після садіння вважається вкрай небажаним турбувати рослини: чим менше пересаджують півонію, тим краще вона росте. Але, як відомо, у будь-якому правилі є винятки, і бувають ситуації, коли рекомендації доводиться порушувати.

Пересадка півоній весною

Весняна пересадка півоній

Якщо вже виникла необхідність пересадити півонії навесні, бажано це зробити якомога раніше. Чим пізніше будуть викопані коренебульби, тим більш травматичною для рослини виявиться процедура.

Іноді при викопуванні частини куща відокремлюються, особливо якщо кореневище велике і розгалужене. Рекомендується, щоб у відокремленої частини було не менше 2-3 бруньок.

Весняна посадка півоній мало чим відрізняється від осінньої. Оскільки рослина на одному місці буде рости довго, треба подбати про її живлення. Можна в кожну посадкову ямку внести органо-мінеральне добриво Гумі-Омі весняне, призначене саме для весняного садіння рослин та їх підживлення. Добриво слід присипати ґрунтом, щоб не обпалити кореневища, і акуратно помістити в ямку коренебульби.

Важливими при садінні є два нюанси

  1. Оптимальною вважається така глибина посадки, при якій бруньки були б заглиблені в землю на 5 см на важких і на 7 см на легких ґрунтах. Якщо сильно заглибити кореневища, півонія може погано розвиватися і не цвісти. Якщо посадити занадто мілко — постраждає взимку від холоду.
  2. Землю після садіння потрібно ущільнити, але робити це слід дуже акуратно. Ні в якому разі не варто її утоптувати ногами — так легко пошкодити бруньки. Дбайливо обминають ґрунт навколо рослини, потім добре поливають, і якщо земля просіла — підсипають ще.

Вважається, що пересадка півоній весною спричиняє на рік відставання від пересаджених восени. Але якщо змушує ситуація, з цим доводиться просто змиритися. А при гарному догляді (своєчасних поливах, підживленнях, прополюванні) ніяких проблем з приживлюваністю півоній весняних посадок не виникає.

Тепер ви в курсі справи, що при пересадці півоній можуть бути виключення із правил чи то традицій. Можливо у когось із вас є власні секрети в цій справі, то можете описати їх в коментарях до цієї публікації. А, можливо, виникли питання, то сміливо запитуйте.

Поділитись: