Мед травневий, гречаний, акацієвий… що ми ще знаємо про мед? Що він — і їжа, і ліки; що має прекрасний смак, цілющі властивості. Так липовий мед використовується як засіб для профілактики застуди, зміцнення серцево-судинної системи. Гречаний мед незамінний при захворюваннях печінки, недокрів’ї, нирковокам’яних хворобах. М’ятний мед поліпшує травлення, є відмінним антисептиком і болезаспокійливим засобом. Акацієвий мед корисний при безсонні, благотворно впливає на шлунок, не викликає алергії. А ще є каштановий, буркуновий, гірський мед… кожен із них має певні лікувальні властивості.

Про мед напередодні Медового Спасу

Що нам треба знати про мед?

Мед — дивовижне чудо природи, доступне людині, яке вживається нею на її благо. Та чи завжди вдається нам заготовити  «правильний», справжній мед? Багато людей придбавають мед саме з лікувальною метою. Тому дуже важливо, щоб це був продукт, який зберігає у собі всі природні якості.

При купівлі меду слід знати, що кожен його сорт має своє забарвлення притаманне лише йому. Так, квітковий мед світло-жовтого кольору, липовий — бурштинового, ясеневий — прозорий, гречаний має різні відтінки брунатного кольору.

Обов’язково треба враховувати, що якісний мед не спливає з ложки надто швидко. Щоб перевірити це, потрібно набрати столову ложку меду і швидкими круговими рухами перевернути її кілька разів. Мед буде мов би накручуватись на ложку, майже не стікаючи з неї.

І ще такий момент про мед. Справжній мед має тонку, ніжну консистенцію. Він легко розтирається між пальцями і всотується в шкіру, чого не скажеш про підробку.

Зберігання меду

Аби якомога довше зберегти цілющі властивості меду, зберігати його слід у скляному чи емальованому посуді (у жодному разі не оцинкованому чи синтетичному). Оскільки мед легко вбирає в себе побічні запахи, ємність має бути щільно закритою. Оптимальна температура зберігання — від 0 до 10°C.

Освячення меду і приготування до Медового Спасу

У перший день Успенського посту, який триває із 14 по 27 серпня, святкується так званий перший Спас. 14 серпня здійснюється освячення води. Разом із цим освячується мед, благословляється вживання його з нового збору. Тому перший Спас і одержав назву Медовий. На перший Спас печуть пісні медяники, пироги, рулети. Із розтертого маку, змішаного з медом, готують макове молочко.

Можна так само приготувати дуже смачний і корисний «Фруктовий десерт». Для цього знадобляться:

  1. 500 г різних фруктів;
  2. 0,5 склянки подрібнених горіхів;
  3. мед.

Яблука, груші, сливи, персики очистити, нарізати. Покласти в салатник, залити медом і посипати подрібненими горіхами.

Поділитись: