На сучасному етапі нашого розвитку майже всі знають що собою являють сонячні батареї. Хоча таке задоволення не всім по кишені, але описати переваги сонячних батарей зайвий раз не завадить.

Сонячні батареї: переваги сонячних батарей

Сонячні батареї — що це таке?

Це така система, яка перетворює сонячне світло в електричний струм. Енергія, отримана таким чином, може накопичуватися в спеціальних акумуляторах для подальшого використання, наприклад, в якійсь екстреній ситуації, або ж, навпаки, використовуватися безпосередньо.

Зовні батареї схожі на панелі, які виконані з текстурованого скла, в яких міститься кремній і фотоелектричні елементи, й укладено все це в алюмінієву профільну вставку. При виготовленні батареї використовується полі- та монокристалічний кремній, але останнім часом у виробництво і продаж надійшли новітні модулі, в яких міститься амфорна плівка, яка, в свою чергу, істотно збільшує ККД.

Розміщують батареї зазвичай під кутом в 45 градусів на змонтованих фермах, фасадах або на дахах будинків, також можливе розміщення поза будівель, але при цьому потрібно спрямовувати робочу площу модуля на південь. З появою нової технології, відпало таке поняття як похмура або неясна погода. Сучасні сонячні батареї здатні отримувати якусь частку енергії навіть з негоди.

В Україні ж це поки щось нове, але процес впровадження і застосування зростає з кожним днем. Найчастіше вони застосовуються тільки лише, як джерело допоміжної енергії. Статистика говорить нам, що зростання будівництва за містом збільшуює попит на такий вид альтернативної енергії.

Однак сонячна енергія в деяких країнах входить (або вже увійшла) в постійний побут багатьох приватних квартир і заміських будинків. У сфері нестабільності подачі централізованої енергії і її дорогу вартість, сонячні установки набагато перевищують свої показники, як і в ціні, так і в якості. Купівля такої системи потребує, звичайно, не малих грошей, але окупиться це все за декілька років.

Переваги сонячних батарей за містом

Установка батарей за містом — це унікальна можливість як повністю не залежати від «звичайної» електроенергії, так і забути про збої і частих її відключень. До того ж ціни постачальників електроенергії зростають з кожним днем, ми часто переплачуємо за те, чого, по суті, не витратили, а ось сонячні батареї зможуть зробити будь-якого заміського жителя незалежним і захищеним від будь-якого роду свавілля постачальників і стовідсотково заощадить ваш бюджет. Батареї безшумні і екологічні, вимагають мінімального догляду і не потребують будь-якого палива.

Фахівці вважають, що при будівництві заміського будиночка слід врахувати в проекті також наявність і переваги сонячних батарей. Це дозволить не «ламати» голову в пошуку місця для їх установки після будівлі, так як все буде враховано вже безпосередньо при зведенні будинку:

  • будь-то проводка;
  • особливості розташування;
  • якісь перешкоди у вигляді гілок або дерев.

У момент складання плану можна буде врахувати відразу всі нюанси, домагаючись тим самим максимальної енерговіддачі, запропонувати безліч правильних варіантів з будівництва даху та фасаду.

Теплі і красиві будинки, зроблені під фінський стиль, дуже красиво виглядають з сонячними модулями. Сьогодні замовники мають на увазі будівництво «під ключ» не тільки самого комплексу будівель на заміських ділянках, а й систему енергопостачання. Серед різноманіття варіантів сонячні батареї займають не останнє місце.

Поділитись: