На сучасному етапі нашого розвитку майже всі знають що собою являють сонячні батареї. Хоча таке задоволення не всім по кишені, але описати переваги сонячних батарей зайвий раз не завадить.

Сонячні батареї, переваги сонячних батарей

Сонячні батареї — що це таке?

Це така система, яка перетворює сонячне світло в електричний струм. Енергія, отримана таким чином, може накопичуватися в спеціальних акумуляторах для подальшого використання. Наприклад, в якійсь екстреній ситуації, або ж, навпаки, використовуватися безпосередньо.

Зовні батареї схожі на панелі, які виконані з текстурованого скла, в яких міститься кремній і фотоелектричні елементи, й укладено все це в алюмінієву профільну вставку. При виготовленні батареї використовується полі- та монокристалічний кремній. Але останнім часом у виробництво і продаж надійшли новітні модулі, в яких міститься амфорна плівка, яка, в свою чергу, істотно збільшує ККД.

Розміщують батареї зазвичай під кутом в 45 градусів на змонтованих фермах, фасадах або на дахах будинків, також можливе розміщення поза будівель. При цьому потрібно спрямовувати робочу площу модуля на південь. З появою нової технології, відпало таке поняття як похмура або неясна погода. Сучасні сонячні батареї здатні отримувати якусь частку енергії навіть з негоди.

В Україні ж це поки щось нове, але процес впровадження і застосування зростає з кожним днем. Найчастіше вони застосовуються тільки лише, як джерело допоміжної енергії. Статистика говорить нам, що зростання будівництва за містом збільшуює попит на такий вид альтернативної енергії.

Однак сонячна енергія в деяких країнах входить (або вже увійшла) в постійний побут багатьох приватних квартир і заміських будинків. У сфері нестабільності подачі централізованої енергії і її дорогу вартість, сонячні установки набагато перевищують свої показники, як і в ціні, так і в якості. Купівля такої системи потребує, звичайно, не малих грошей, але окупиться це все за декілька років.

Переваги сонячних батарей за містом

Установка батарей за містом — це унікальна можливість як повністю не залежати від «звичайної» електроенергії, так і забути про збої і частих її відключень. До того ж ціни постачальників електроенергії зростають з кожним днем, ми часто переплачуємо за те, чого, по суті, не витратили, а ось сонячні батареї зможуть зробити будь-якого заміського жителя незалежним і захищеним від будь-якого роду свавілля постачальників і стовідсотково заощадить ваш бюджет. Батареї безшумні і екологічні, вимагають мінімального догляду і не потребують будь-якого палива.

Фахівці вважають, що при будівництві заміського будиночка слід врахувати в проекті також наявність і переваги сонячних батарей. Це дозволить не «ламати» голову в пошуку місця для їх установки після будівлі, так як все буде враховано вже безпосередньо при зведенні будинку:

  • будь-то проводка;
  • особливості розташування;
  • якісь перешкоди у вигляді гілок або дерев.

У момент складання плану можна буде врахувати відразу всі нюанси, домагаючись тим самим максимальної енерговіддачі, запропонувати безліч правильних варіантів з будівництва даху та фасаду.

Теплі і красиві будинки, зроблені під фінський стиль, дуже красиво виглядають з сонячними модулями. Сьогодні замовники мають на увазі будівництво «під ключ» не тільки самого комплексу будівель на заміських ділянках, а й систему енергопостачання. Серед різноманіття варіантів сонячні батареї займають не останнє місце.

Поділитись: