Кучеряве волосся — досить рідкісний подарунок природи, і, якщо він вам дістався, слід навчитися проявляти до нього турботу і любов. Раніше я вже публікував про догляд за кучерявим волоссям, але, дивлячись по статистиці на шалену популярність цієї публікації, вирішив продовжити цю тему. Отже, як доглядати за кучерявим волоссям в домашніх умовах.

Як доглядати за кучерявим волоссям, шампуню для кучерявого волосся, бальзам для кучерів, про кучеряве волосся

Як доглядати за кучерявим волоссям

Дуже часто трапляється, що кучеряве волосся неслухняне. У тому випадку, якщо воно занадто жорстке, або занадто м’яке, потрібну форму прийняти йому дуже складно, і воно вимагає дуже ретельного укладання за допомогою гелю, або пінки. І, при цьому, слабким, або хворим неслухняне волосся не назвеш. Властива цьому волоссю норовливість не відноситься до його внутрішнього стану, а виключно до форми.

Як доглядати за кучерявим волоссям у цьому випадку? Нічого складного тут немає. Щоб його «втихомирити», а також надати йому шовковистості і пом’якшити, не слід уникати застосування ніжних і зволожуючих масок. Природні засоби також знадобляться. Біла хна допоможе м’якому волоссю стати більш міцним, а жорсткому — більш ніжним. І, до речі, отримати більш пружну форму вашим локонам ці речі також допоможуть.

Переважно, проблеми, що доставляються своїм власникам кучерявим волоссям, відносяться не до проблем, пов’язаних з його укладанням, а з його здоров’ям. На думку фахівців, для того, щоб волосся вважалося пошкодженим, досить одного разу піддати його хімічній завивці, випрямленню, освітленню або фарбуванню.

А тепер уявіть, до якого стану ви довели своє кучеряве волосся, роблячи ці несприятливі процедури регулярно. Часте фарбування призводить до його все більшого пошкодження, і, природно, до збільшення, як трудовитрат, так і витрат часу на те, щоб відновити стрижень волосини.

Це, в свою чергу, призводить до пошкодження оболонки. Небезпека для кучерявого волосся, в цьому випадку, набагато перевищує небезпеку для прямого, оскільки вигин провокує те, що волосся буде ламатися. Уникнути цієї неприємності допоможе спеціально нанесена на волосся захисна плівка. Відповідно до вашого типу волосся захисні засоби в змозі зберегти оболонку волоса в максимально гладкому стані. У набір засобів, якими слід користуватися, обов’язково повинні входити маска, бальзам і шампунь.

Властивості шампуню для кучерявого волосся

Далі піде мова про те, як доглядати за кучерявим волоссям за допомогою шампуней.

Перш, ніж купувати шампунь, з особливою увагою вивчіть перелік компонентів, що входять до його складу. Залежно від недоліків вашого волосся, вибирайте відповідний тип. У разі, якщо кучеряве волосся у вас сухе, то воно вимагає зволоження і пом’якшення, тому шампунь повинен включати:

  • олію солодки або жожоба;
  • витяжку квіток гамамелісу, або волошки, або білого лотоса;
  • екстракт кокосової олії.

Тендітне, тонке, посічене волосся необхідно зміцнювати шампунями з шавлією, хроном, папаїном. Оскільки шампуні, які надають об’єм, насправді здатні зруйнувати хвилясте волосся, від них слід відмовитися. Адже принцип дії таких шампунів дуже простий:

  1. Від їх дії лусочки піднімаються (розкриваються), що призводить до порушення захисту волосся і його зневоднення.
  2. Крім того, на поверхні волосся утворюється плівка, за рахунок якої воно потовщується, що в цілому призводить до збільшення ваги всієї зачіски.

Як доглядати за кучерявим волоссям: бальзам для кучерів

Бальзам відноситься до категорії основних поживних засобів, який живить кучеряве волосся. Крім, того, що він забезпечує його додатковими поживними речовинами, він ще й «латає» на пошкоджених стрижнях волосся діри, що з’явилися.

Але пам’ятайте: при наявності ослабленого волосся ви без бальзаму не обійдетеся. А в разі, якщо у вас нормальне волосся, користуватися ним не варто, так як він збільшить вагу зачіски і позбавить її об’єму.

Що необхідно знати про кучеряве волосся

  1. Довжина. До категорії довгого відноситься кучеряве волосся, довжина якого не менше тридцяти сантиметрів. Така немаленька довжина в принципі здатна викликати ряд проблем, пов’язаних, так би мовити, з його «експлуатацією», що вимагає від вас до нього підвищеної уваги. Так, наприклад, під час миття, щоб воно не ламалося і не плуталося, слід відкидати волосся назад.
  2. Стрижка. Не рідше одного разу на три місяці слід підстригати кінчики волосся. Крихкість кучерявого волосся призводить до того, що воно може досить сильно сіктися.
  3. Гребінці. Розчісувати кучеряве волосся слід гребінцями, у яких є антистатичне покриття і більш рідка частота зубів. Починайте з кінчиків волосся, а, по мірі розчісування, піднімайтеся до коріння.
  4. Сушка. Природна сушка — ось що ідеально підходить для кучерявого волосся. Не рекомендується користуватися феном, оскільки пересушування волосся веде до руйнування його структури.
  5. Маски. Дія масок направлена на склеювання лусочок в зовнішньому шарі волосини, а її захист здійснюється по всій довжині. Рекомендації косметологів щодо їх застосування наступні: якщо ви наносите маску для поліпшення еластичності, робіть це, відступивши від коренів волосся на десять сантиметрів, в той час, як живильні маски слід наносити на всю його довжину.

От і все щодо того, як доглядати за кучерявим волоссям.

Поділитись: