Як робиться посадка груші восени, чи є у цієї культури сорти-запилювачі, як, приміром, у вишні або черешні. Якщо є, то в парі з яким сусідом краще компонувати?

Посадка груші восени

Посадка груші восени

Груша, як і більшість плодово-ягідних культур, краще і продуктивніше розвивається у компанії собі подібних. Якщо в радіусі 50 м на вашій ділянці або у сусідів не росте груша, то для підвищення врожайності бажано посадити для неї напарника. Кращими запилювачами для більшості сортів є відомі Лісова красуня і Бере Боск.

Можна підбирати напарника і за індивідуальними уподобаннями. Та це дуже кропітке заняття, що потребує знання біологічних особливостей сортів і їх взаємовідношення. Приміром, для груші сорту Вільямс кращим запилювачем вважається Улюблениця Клаппа.

На присадибних ділянках груші зазвичай саджають разом з яблунями, компонуючи сусідів за термінами дозрівання: осінні до осінніх, зимові до зимових. Тоді й обприскувати можна без будь-яких проблем та й інші заходи проводити своєчасно. Дарма, якщо поряд буде рости айва чи слива. Заважати одна одній вони не будуть за умови дотримання норм садіння, а вимоги до поливу в них практично однакові.

Якщо саджанець підсох

Трапляється, що під час пересилання саджанці пересихають. У цьому разі їх можна, і навіть потрібно, спробувати «оживити». Якщо корені саджанця трохи підсохли, а кора пагонів стала дещо зморшкуватою, потрібно їх помістити на 1—2 доби у воду. Для стимулювання процесу «оживлення» тканин на одне відро води можна додати одну таблетку гетероауксину.

При значному підсиханні, яке визначається за морщеною корою штамба та пагоні, саджанець на 1—2 доби цілком занурюють у воду, періодично її міняючи, якщо вона не проточна. Саджанець витримують у воді доти, поки кора не набуде первісного вигляду (здорова кора гладенька, блискуча). Якщо через 2 дні кора не розгладиться. Саджанці для садіння непридатні.

Ось на сьогодні поки що все. Тепер ви знаєте, що таке посадка груші восени, як реанімувати посадковий матеріал, який по різним причинам встиг підсохнути. Бажаю вам гарних врожаїв!

Поділитись: