Як робиться посадка груші восени, чи є у цієї культури сорти-запилювачі, як, приміром, у вишні або черешні. Якщо є, то в парі з яким сусідом краще компонувати?

Посадка груші восени

Груша, як і більшість плодово-ягідних культур, краще і продуктивніше розвивається у компанії собі подібних. Якщо в радіусі 50 м на вашій ділянці або у сусідів не росте груша, то для підвищення врожайності бажано посадити для неї напарника. Кращими запилювачами для більшості сортів є відомі Лісова красуня і Бере Боск.

Можна підбирати напарника і за індивідуальними уподобаннями. Та це дуже кропітке заняття, що потребує знання біологічних особливостей сортів і їх взаємовідношення. Приміром, для груші сорту Вільямс кращим запилювачем вважається Улюблениця Клаппа.

На присадибних ділянках груші зазвичай саджають разом з яблунями, компонуючи сусідів за термінами дозрівання: осінні до осінніх, зимові до зимових. Тоді й обприскувати можна без будь-яких проблем та й інші заходи проводити своєчасно. Дарма, якщо поряд буде рости айва чи слива. Заважати одна одній вони не будуть за умови дотримання норм садіння, а вимоги до поливу в них практично однакові.

Поділитись: