Чому потрібна осіння підтримка росту коренів дерев. Приблизно з другої половини вересня у дерев починається інтенсивний ріст коренів. Тому у цей період вони потребують підживлень органічними і фосфорно-калійними добривами, які краще за все вносити у вологу землю. Приблизна доза на 1 м2 пристовбурного круга дорослого дерева яблуні, груші, абрикоса і черешні віком 5-10 років — 3-5 кг органічних, 15-20 г калійних і 30-40 г фосфорних добрив. У середньому при площі пристовбурного круга 9-10 м2 норма витрати добрив приблизно становить 30-50 кг гною, перегною або компосту, близько 400 г суперфосфату і 135-200 г хлористого калію.

Осіння підтримка росту коренів дерев

Для вишні і сливи зазначені норми слід зменшити вдвічі. А ось груша пред’являє підвищені вимоги до калію. Тому на ґрунтах, збіднених цим елементом, дози калійних добрив необхідно збільшити приблизно на 20%.

Добрива слід рівномірно розподілити по всій площі проекції крони і загорнути їх у ґрунт шляхом перекопування або глибокого розпушування, особливо зі створенням брилуватої поверхні, сприяє кращій вологозатримці і знищенню шкідників, що приготувалися до зимівлі. Грудомахи краще промерзають, завдяки чому личинки , які зимують у ґрунті, гинуть.