Не всі садоводи знають про те, як зберегти саджанці винограду в тих чи інших умовах до їх весняної посадки. Багато хто із садоводів-любителів вже зараз замовляють Ecosad.com.ua виноградні саджанці поштою, а умов для їх зберігання у них немає. Наприклад, відсутній підвал чи то погріб.

Як зберегти саджанці винограду до весняної посадки?

Як зберегти саджанці винограду до весни в холодильнику?

Зараз ви отримаєте корисну інформацію про те, як зберегти саджанці винограду до весни, використовуючи для цього холодильник.

Саджанці винограду найкраще зберігати в підвалах, погребах або прикопаними в землі. На жаль, якщо садівник отримав посадковий матеріал поштою взимку, то прикопати його вже немає можливості, адже земля промерзла. Якщо підвалу немає, то найбільш підходящим місцем для зберігання саджанців буде холодильник.

Перед закладанням на зберігання вимочіть їх у воді кілька годин, промийте в рожевому розчині марганцівки для захисту від можливого розвитку цвілі. Після такої підготовки саджанці зв’яжіть у пучок, загорніть у вологу тканину і помістіть у поліетиленовий пакет, в якому зробіть кілька отворів для вентиляції. Зберігати цей пакет необхідно в тому відділі холодильника, де температура постійно в межах 0… +4 градуси. Посадковий матеріал треба оглядати не рідше одного разу на місяць. Якщо тканина, в яку саджанці загорнуті, підсохне, зволожте її і знову покладіть пакет на місце.

А зараз бонусом до попередньої корисної поради інструкція знезараження ґрунту.

Як знезаразити ґрунт для вирощування виноградних саджанців?

Ви вже знаєте, як зберегти саджанці винограду до весняної посадки, а тепер про те, як їх вирощувати.

Щоб виростити виноградні саджанці, найчастіше користуються звичайною городньою землею. Але вона може бути рознощиком різних інфекцій, тому, перш ніж використовувати, треба зайнятись її знезараженням.

  1. Методом проморожування потрібно ґрунт у мішку на декілька днів винести на сильний мороз (-15-20 градусів). Як тільки земля промерзла, її на 3-5 днів треба занести в теплу кімнату для того, щоб пробудити активність шкідників, які залягли на зиму, і дати поштовх до активації насінню бур’янів. Далі знову винести надвір на мороз. І так зробити десь 2-3 рази.
  2. Під час прожарювання землю висипати на металевий піднос шаром товщиною 5 см, злегка зволожити і помістити на пів години у вже нагріту до +70-90 градусів (і не більше!) духовку.
  3. Пропарювання — є дуже дієвим способом знезараження землі, завдяки якому ще й насичується ґрунт вологою. У цьому випадку землю потрібно насипати у друшляк і, весь час помішуючи, на протязі 7-8 хвилин тримати над каструлею в якій кипить вода. Остиглу землю можна використати під час приготування субстрату.
  4. Протруювання — є, скоріше за все, найпростішим способом знезараження ґрунту. Суть його в тому, що земля поливається розчином марганцівки ледь рожевого кольору.

Ось тепер ви будете знати як зберегти саджанці винограду до весни та провести знезараження ґрунту.

Поділитись: