Шановні городники, як з досвідом, так і новачки! Продовжую серію публікацій щодо вирощування городніх культур. На цей раз під роздачу потрапило вирощування кабачків у відкритому ґрунті. Бажаю вам доброго врожаю!

Вирощування кабачків у відкритому ґрунті, про кабачки, вирощувати кабачки

Про кабачки

Це однорічна рослина сімейства гарбузових, стебло прямостояче, довге, вкрите жорстким пушком, листя великі, квітки одиночні, великі, жовто-жовтогарячого і оранжевого кольору. Кабачки відносяться до роздільностатевих рослин. Ця культура волого- і теплолюбна, вимоглива до родючості ґрунту. Вирощувати кабачки краще на відкритих ділянках, що добре прогріваються, освітлених сонцем, бажано з напрямком на південь.

Вирощування кабачків у відкритому ґрунті

Перед основним обробітком ґрунту вносять добрива:

 • на 10 м2 25–30 кг перегною;
 • 250–300 г сульфату амонію;
 • 400–500 г суперфосфату;
 • 150–200 г калійної солі.

Насіння кабачків проростає при температурі ґрунту не нижче +11…+13°С, а найкраща температура для росту та розвитку рослини +20…+25°С.

У період вегетації кабачки регулярно поливають, рихлять ґрунт у міжряддях та рядах, знищують бур’яни. За час росту та плодоношення підгодовують 3 рази. Перше підживлення складається з:

 • 3–4 кг перегною;
 • 30–35 г аміачної селітри;
 • 40–50 г суперфосфату;
 • 10–15 г калійної солі.

Під час другого та третього підживлення виключають азотні та органічні добрива.

Збирають кабачки, так само як і патисони, вибірково, у міру досягнення стиглості. Зазвичай від сходів до появи плодів минає 50–70 днів.

Рекомендовані сорти:

 1. Грибовський 37.
 2. Соте 38.
 3. Одеський 52.

Висаджувати кабачки краще гніздовим способом за схемою: 1 гніздо на 100 см. Чим вище рівень зволоження ґрунту, тим частіше роблять посадку. Глибина посіву — 4–6 см, на легких ґрунтах — глибше, на важких ґрунтах — ближче до поверхні. Якщо є можливість проводити посів у вологий ґрунт, використовують пророщене насіння.

Як і для огірків, рекомендується пришпилювати батоги до ґрунту, прищипуючи бічні пагони для утворення придаткових коренів.

У кабачках міститься велика кількість вітаміну С (в 2 рази більше, ніж у гарбузі), але основна частина його знаходиться у шкірці.

Отже, від вирощування кабачків ви отримаєте не тільки задоволення, а й смачний вітамінний продукт.

Поділитись: