Для кращого зав’язування плодів потрібне штучне запилення огірків, навіть якщо достатньо комах-запилювачів.

Штучне запилення огірків, запилення огірків, як запилювати огірки

Як робити штучне запилення огірків

Огірки — рослини однодомні, тобто чоловічі й жіночі квітки розвиваються у них на одному кущі. Жіночу квітку можна впізнати по зачатку зав’язі у вигляді здуття позаду віночка. Чоловіча квітка росте з пазухи листка на тоненькій квітконіжці.

Отже, як запилювати огірки штучним способом? Для штучного запилення огірків вибирають добре розвинену рослину. На ній напередодні розпускання ізолюють тонким шаром вати чоловічі і жіночі квітки. Замість вати можна надіти на пуп’янки паперові ковпачки. Цю роботу проводять увечері, коли добре розрізняють бутони з пожовклими кінчиками пелюсток. Чоловічих квіток ізолюють у 2-3 рази більше, ніж жіночих.

На другий день уранці (до 12-ї години дня) при розпусканні віночка в теплу суху погоду проводять штучне запилення огірків. Спочатку перевіряють, чи добре визрів пилок (дозрілий пилок — важкий і липкий), доторкаючись до тичинок тильною стороною руки, на якій осідають зерна пилку. Потім зривають заздалегідь ізольовану чоловічу квітку, обривають у неї віночок, щоб тичинки оголилися, й обережно, легкими рухами доторкаються ними до приймочки жіночої квітки. Кожну жіночу квітку запилюють пилком 3-5 чоловічих квіток. Останню чоловічу квітку разом із чашечкою і квітконіжкою залишають у жіночій квітці, тим самим закриваючи доступ комах до маточки.

Пилок можна наносити і м’яким пензликом, торкаючись ним спочатку до тичинок, а потім до приймочок. Після запилення жіночу квітку знову закривають ватою або паперовим ковпачком. Через 3-4 доби, перевіряють запилену квітку: якщо вона збільшилася, запліднення відбулося, й ізолятор знімають.

Щодо збору якісного насіння

Так само роблять штучне запилення огірків, якщо хочуть зібрати якісне насіння. Пуп’янки жіночих квіток перед розпусканням закривають тампоном з тонкого шару вати, а пуп’янки чоловічих квіток збирають у пакет і залишають у приміщенні. Пакет не закривають, щоб не відпотівав пилок. Коли плоди після запилення починають рости, ізолятори знімають.

На насіння залишають огірки першого збирання, які ростуть на огудинні з пазух першого або другого листка. Щоб прискорити початок плодоношення, основну огудину зупиняють у рості після 5-6 листків прищипуванням, що веде до швидкої появи пагонів 2-3-го порядку, на яких зазвичай формується більше квіток і плодів.

Також вашій увазі пропонується календар дачних робіт на травень.

Поділитись: