Судячи по повідомленням від городників в соціальних мережах, в яких вони часто цікавляться, як зберегти огірки свіжими надовго, я вирішив опублікувати корисні поради із власного досвіду.

Як зберегти огірки свіжими, ґрунтові огірки, огірки не придатні, зберігання огірків у холодильнику, зберегти зеленці свіжими, як не можна зберігати огірки

Як зберегти огірки свіжими надовго

Намагайтеся зробити так, аби від часу збору огірків на грядці до моменту закладання на зберігання минуло якомога менше часу. Перед закладанням огірків на зберігання, дотримуйтесь наступних порад:

  • мити їх перед закладанням на зберігання не можна;
  • на шкірочці не повинно бути пошкоджень, інакше швидко почнуть псуватись;
  • для тривалого зберігання більше підходять ґрунтові огірки, зі щільною шкіркою, а не тепличні.

Які огірки не придатні до зберігання:

  • водянисті плоди з тонкою шкіркою;
  • ті, що переросли — вони втрачають усі корисні властивості;
  • тепличні сорти огірків швидкого дозрівання, їх можна зберігати лише 3—4 дні.

Зберігання огірків у холодильнику

А зараз більш детально про те, як зберегти огірки свіжими в холодильнику.

  1. Огірки укладають у поліетиленовий пакет, вкривають вологою марлею. Верх пакета залишають відкритим — зберігатимуться свіжими близько 10-и днів.
  2. Обгорнувши кожен огірочок паперовою серветкою й уклавши в целофановий пакет, можна зберегти зеленці свіжими до двох тижнів.
  3. Зберегти огірки до 3—4 тижнів можна у воді. Для цього в миску наливають холодну воду, частково (на 1—2 см) занурюють в неї плоди хвостиками вниз, ставлять ємність в овочеве відділення холодильника. Раз на добу воду потрібно міняти. Секрет у наступному: у міру того, як плоди втрачають вологу, вони зможуть компенсувати це, вбираючи воду. Для зберігання в такий спосіб краще взяти огірки із щільною темно-зеленою горбкуватою шкірочкою.
  4. Огірки акуратно миють, дають обсохнути. Потім обмазують яєчним білком. На шкірочці утворюється плівка, яка перешкоджатиме випаровуванню вологи. Зберігають огірки у холодильнику на полиці для овочів.

Як не можна зберігати огірки

Упакованими в целофан без доступу повітря — такі огірки навіть у холодильнику пролежать близько 2—3 днів, а далі без доступу повітря почнуть псуватись.

Також не можна зберігати разом зі стиглими плодами, адже вони виділяють етилен, під впливом якого огірки починають швидко дозрівати.

От і все, коротко і доступно. Тепер ви знаєте як зберегти огірки свіжими надовго.

Поділитись: