А зараз коротенько про те, як зібрати насіння гарбуза. Для отримання гарбузового насіння в теплих кліматичних умовах краще виростити його методом розсади.

Як зібрати насіння гарбуза, отримання гарбузового насіння, саджанці гарбуза, штучне запилення гарбуза

Як виростити саджанці гарбуза

Насіння сіяти за 20-30 днів до посадки у відкритому ґрунті (за цим посиланням більш детальна технологія вирощування саджанців гарбуза, про яку я розповідав трохи раніше).

30-денні саджанці висаджують у відкритому ґрунті на відстані 140 см між рослинами, якщо вирощуються без підв’язки. Якщо їх вирощують з підв’язкою, то відстань між рослинами становить 70 см. Після утворення плоду зав’язь прищипують, залишаючи над зав’яззю 3-4 листки.

Оптимальна температура для росту та розвитку гарбуза плюс 25-27°C, мінімальна — плюс 12-15°С. Гарбуз не терпить морозів. Хоча гарбуз добре переносить посуху, щоб отримати повноцінні плоди, його потрібно регулярно поливати. Ґрунт для вирощування гарбуза повинен бути родючим, рослини повинні отримувати достатню кількість світла.

Як зібрати насіння гарбуза

Насіння сіють на глибину 3-7 см (чим важче ґрунт, тим мілкіший посів). Норма посіву становить 2-3 насінини в ямці на відстані між рослинами 70 см і між рядами — 70 см. Під час посіву у кожну ямку, налляйте до 1 літра води, зверху треба засипати насіння сухим ґрунтом і не поливати.

Насіння краще сіяти пророщеним. Для цього воно замочується на день у теплій воді, а потім протягом тижня пророщують відповідно до звичайної технології. Після появи сходів здійснюється їх прорив, залишивши 1 рослину в ямці.

Коли вже з’явиться зав’язь, вам потрібно підгодувати гарбуз розчином калійної солі із розрахунку 50 г добрив на 10 л води. Ви можете також використовувати 10%-ий настій коров’яку. Норма — 0,5 л розчину на ямку.

Штучне запилення гарбуза для отримання насіння проводиться так само, як і для огірків. Після дозрівання плоди збирають, потім залишають у приміщенні при кімнатній температурі протягом 2-3 тижнів, щоб вони дозріли. Дозрілі плоди розрізають, видаляють насіння, промивають, сушать, і так само зберігають при кімнатній температурі. Тепер ви в курсі, як зібрати насіння гарбуза.

Поділитись: