Пані та панове! Якщо хочете вести здоровий образ життя, і від харчування мати користь і тільки користь, то вам обов’язково потрібно знати про те, як позбутися хімії в овочах та фруктах. Ці знання позбавлять вас в подальшому від зайвих турбот про власне здоров’я.

Як позбутися хімії в овочах та фруктах

Як позбутися хімії в овочах та фруктах

Не є таємницею, що зараз аграріями, городниками та садівниками любителями в багатій кількості використовуються різного роду хімічні препарати для підвищення врожайності та захисту рослин. Ось ця вся хімія разом із овочами та фруктами крокує прямісінько до нашого організму. Як нам захиститися від цієї напасті? Ось про це далі і піде мова.

Капуста

Велика частина нітратів міститься у верхніх капустяних листках і качанчику, тому їх потрібно викинути.

Картопля

В картоплі нітрати збираються під шкіркою і в серцевині бульби. Після того, як картопля закипіла, воду рекомендується злити.

Кабачки, огірки, баклажани

Огірки повинні бути ніжно-трав’яного кольору, а якщо вони темно-зелені, значить, їм передали нітратів. Перші кабачки і баклажани треба очищати від шкірки. Необхідно зрізати ділянку плодоніжки — це найбільш отруйне місце.

Зелень, салат, петрушка, кріп

Найбільше «хімії» накопичується в прожилках, черешках — їсти їх не можна. Зелень завжди стрімкіше вбирає нітрати. Перед тим як додавати її до страв, вимочіть протягом години у воді.

Помідор

Чим товща шкірка помідора, тим більше плід містить шкідливих речовин. Не купуйте томати оранжево-червоні (мовби недозрілі). Біла м’якоть і товсті прожилки на зрізі — це сигнал великого вмісту «хімії». А якщо вам все-таки попалися неякісні томати, потримайте їх у прохолодній воді близько 1 години.

Виноград

Для більш тривалого зберігання виноград обробляють фунгіцидами. Щоб позбутися цієї речовини, досить добре вимити ягоди.

Кавун

Не купуйте кавуни розрізані навпіл і обгорнуті в плівку, оскільки це хороша основа для розмноження бактерій і мікробів. Якщо кавун має товсті жовтуватого відтінку прожилки, значить, його удобрювали. Можна провести невеликий тест: покладіть м’якоть на одну хвилину в склянку з водою. Якщо вода змінила колір — кавун підживлювали, якщо вона просто помутніла — ягода чиста.

Груші та яблука

Купуючи фрукти, візьміть їх у руки. Якщо відчуєте, що плоди слизькі і липкі, значить, вони оброблені дифенілом. Такі фрукти перед вживанням слід очистити від шкірки.

Буряк, морква, редиска

Величезна кількість нітратів міститься у верхівках і кінчиках коренеплодів, тому обрізуйте їх перед вживанням. Не купуйте буряк із закрученими хвостиками. У моркви обрізуйте 1 см хвостика, позеленілі частини видаляйте повністю, позаяк у них міститься велика кількість шкідливих речовин.

Тепер ви знаєте як позбутися хімії в овочах та фруктах, тим самим, турбуючись про власне здоров’я.

Поділитись: