Пані та панове! Якщо хочете вести здоровий образ життя, і від харчування мати користь і тільки користь, то вам обов’язково потрібно знати про те, як позбутися хімії в овочах та фруктах. Ці знання позбавлять вас в подальшому від зайвих турбот про власне здоров’я.

Як позбутися хімії в овочах та фруктах

Як позбутися хімії в овочах та фруктах

Не є таємницею, що зараз аграріями, городниками та садівниками любителями в багатій кількості використовуються різного роду хімічні препарати для підвищення врожайності та захисту рослин. Ось ця вся хімія разом із овочами та фруктами крокує прямісінько до нашого організму. Як позбутися хімії в овочах та фруктах та захиститися нам від цієї напасті? Ось про це далі і піде мова.

Капуста

Велика частина нітратів міститься у верхніх капустяних листках і качанчику, тому їх потрібно викинути.

Картопля

В картоплі нітрати збираються під шкіркою і в серцевині бульби. Після того, як картопля закипіла, воду рекомендується злити.

Кабачки, огірки, баклажани

Огірки повинні бути ніжно-трав’яного кольору, а якщо вони темно-зелені, значить, їм передали нітратів. Перші кабачки і баклажани треба очищати від шкірки. Необхідно зрізати ділянку плодоніжки — це найбільш отруйне місце.

Зелень, салат, петрушка, кріп

Найбільше «хімії» накопичується в прожилках, черешках — їсти їх не можна. Зелень завжди стрімкіше вбирає нітрати. Перед тим як додавати її до страв, вимочіть протягом години у воді.

Помідор

Чим товща шкірка помідора, тим більше плід містить шкідливих речовин. Не купуйте томати оранжево-червоні (мовби недозрілі). Біла м’якоть і товсті прожилки на зрізі — це сигнал великого вмісту «хімії». А якщо вам все-таки попалися неякісні томати, потримайте їх у прохолодній воді близько 1 години.

Виноград

Для більш тривалого зберігання виноград обробляють фунгіцидами. Щоб позбутися цієї речовини, досить добре вимити ягоди.

Кавун

Не купуйте кавуни розрізані навпіл і обгорнуті в плівку, оскільки це хороша основа для розмноження бактерій і мікробів. Якщо кавун має товсті жовтуватого відтінку прожилки, значить, його удобрювали. Можна провести невеликий тест: покладіть м’якоть на одну хвилину в склянку з водою. Якщо вода змінила колір — кавун підживлювали, якщо вона просто помутніла — ягода чиста.

Є ще декілька способів, як позбутися хімії в овочах та фруктах.

Груші та яблука

Купуючи фрукти, візьміть їх у руки. Якщо відчуєте, що плоди слизькі і липкі, значить, вони оброблені дифенілом. Такі фрукти перед вживанням слід очистити від шкірки.

Буряк, морква, редиска

Величезна кількість нітратів міститься у верхівках і кінчиках коренеплодів, тому обрізуйте їх перед вживанням. Не купуйте буряк із закрученими хвостиками. У моркви обрізуйте 1 см хвостика, позеленілі частини видаляйте повністю, позаяк у них міститься велика кількість шкідливих речовин.

Тепер ви знаєте як позбутися хімії в овочах та фруктах, тим самим, турбуючись про власне здоров’я.

Поділитись: