Я, як і багато інших городників, вирощую томати не тільки в ґрунті, а й кімнатні помідори в домі.

Кімнатні помідори, кімнатні томати

Кімнатні помідори, які я вирощую в себе вдома

Серед кращих кімнатних сортів у моїй колекції виділяється сорт «Мікра». На кущі заввишки 30 см виростає маса однорідних стограмових червоних солодких плодів. Кущ не витримує такої ваги, плоди гнуть його до землі, але завдяки тому, що вони тверді, то не гниють, хоча м’якоть соковита, ніжна. Сорт ранній, з дружною віддачею врожаю.

Найкращих слів заслуговує і такий сорт «Дрова». Це справжня «купа дров», тому що плоди в буквальному сенсі слова лежать один на одному. Таким дивом неможливо намилуватися. Кущ цього сорту теж заввишки 30 см, потужний, з картопляним типом листя, а на ньому — красиві довгі сливки (10-12 см) з перетяжками. Вони червоні, щільні, солодкі. Врожай такий, що важко описати. Плодоношення розтягнуте, це дає можливість тривалий час насолоджуватися свіжими помідорчиками.

Ультраскоростиглий (80 днів) сорт «Боні М» теж низькорослий, на кущі безліч округлих червоних плодів вагою 100 г.

Втім, усі кімнатні сорти дуже врожайні, зокрема і такі, як:

  • Лінда.
  • Віконна леді.
  • Лолліпол.
  • Пінокіо.
  • Рома віконна.

Кімнатні томати більш нових сортів

Хотілося б відзначити кімнатні помідори більш нових сортів, плоди яких дуже довго зберігаються свіжими. При цьому вони не втрачають своїх поживних, цілющих і смакових якостей, гарного зовнішнього вигляду. До речі, у всіх томатів, що довго зберігаються, сік густий, як паста. Сіяти їх можна у травні, а зривати плоди у стадії молочної стиглості.

У сорту «Різдвяний» плоди не відрізнити від яблука, навіть хвостик мають як у яблука. Сорт низькорослий, надзвичайно врожайний, плоди вагою 100-120 г, шкіра тверда, м’якоть соковита, з приємним смаком.

Сорт «Шедевр-1» має пласко-округлі плоди вагою до 250 г. Мною було нараховано на одному кущі 106 плодів.

Сорт «Зимове серце» здивує вас своєю красою: на низькорослому кущі висить маса 300-грамових лимонно-зелених серцеподібних плодів.

Високорослі сорти зимових томатів

Ви також ніколи не розлучитеся з високорослими сортами зимових томатів.

Подарунок осені — надзвичайно врожайний, дуже красивий сорт, у якого плоди вагою до 200 г.

У сорту «Жираф» плоди менші — 70-80 г, зав’язуються кетягами по 40-50 штук. У відкритому ґрунті, навіть коли вже падає сніг, вони висять ще зелені, а ближче до морозів стають червоно-оранжевими.

Усі кімнатні помідори зимових сортів стійкі до хвороб, у тому числі і до чорної бактеріальної плямистості.

Олександр Кріпак, Дніпровська область.

Поділитись: