Вирощують помідори на насіння так само, як і для отримання плодів. Але так само, як і в огірків, насіння гібридних сортів не можна отримати на індивідуальному городі, його краще купити в спеціалізованому магазині.

Помідори на насіння, як зібрати насіння помідорів, найкраще насіння помідорів, насіння гібридних сортів

Помідори на насіння

Для отримання насіння в умовах індивідуального городництва потрібно вибирати негібридні сорти. Спочатку вирощують розсаду традиційним способом. 50-60-денну розсаду висаджують у відкритий ґрунт, причому розсада має бути з товстим стеблом, з бутонами першого порядку і гарною кореневою системою.

Якщо розсада вище 35 см, її потрібно висаджувати в горизонтальному положенні на глибину 10 см, розташовуючи корінням на південь, залишаючи на поверхні верхівку стебла з 3-4 листками. Висаджують помідори у шаховому порядку з розрахунку 1 рослина на квадрат 70х70 см. При посадці в кожну лунку додають перегній, одну столову ложку золи та одну столову ложку суперфосфату, підливають воду.

Після посадки знову роблять полив та мульчують грядки перегноєм. Через 20 днів після посадки рослину підгодовують органічними добривами з розрахунку 1 л розчину на 1 рослину. Можна використовувати розчин коров’яку концентрацією 1:10 або курячого посліду концентрацією 1:20.

Помідори на насіння та й для споживання дуже люблять воду, тому поливають їх не рідше ніж раз на 5 днів, а в сонячну погоду кожні 3 дні. Ґрунт завжди повинен бути вологим.

Коли на рослинах з’явиться другий квітковий бутон, помідори знову підгодовують, використовують розчин курячого посліду, суперфосфату, хлористого калію.

Так само підгодовують помідори, коли розпускається третій квітковий бутон. Через 12 днів після третього підживлення рослину знову підгодовують наступним розчином: 2 столові ложки нітрофоски на 10 л води з розрахунку на 1 м2.

Помідори не можна перегодовувати азотистими добривами, оскільки це викликає зайвий ріст і відтягує плодоношення.

Помідори плодоносять і добре розвиваються за нормальної температури 20—25°С. Але іноді навіть за правильного догляду зав’язь на рослинах не утворюється. Якщо температура повітря вище 35°С, це відтягує плодоношення. Якщо температура нормальна, а зав’язь не утворюється, рослину обприскують розчином борної кислоти (1 чайна ложка на 10 л води) із розрахунку 1 л розчину на 1 м².

Як зібрати насіння помідорів

Коли помідори дозріють, потрібно відібрати типові для цього сорту плоди і зібрати їх. Не слід брати перезрілі плоди, так як насіння з них вирізняється заниженою схожістю.

Дозрілі в приміщенні плоди розрізають на кілька частин, розкривають насіннєві камери та відокремлюють насіння з мезгою. Суміш витримують при температурі 20-22°С, поки мезга не забродить і не підніметься вгору. Насіння промивають і розкладають на папір для просушки, Якщо насіння перетримати в меззі або додати до них воду, воно може прорости.

Для того щоб мати достатню кількість насіння, можна виростити 1-2 помідори на насіння кожного сорту. Найкраще насіння помідорів не втрачає схожості протягом 7-8 років.

Поділитись: