У кінці липня або на початку серпня можна ще раз посіяти солодкий горох скоростиглих сортів. А десь через 50-55 днів він спокійно дозріє. Раніше сіяти небажано, позаяк горох не зносить спеки. І хоча в серпні теж жарко, але під мульчею і при поливі ґрунт нагрівається не так сильно.

Солодкий горох можна посіяти в кінці липня, корисні поради городнику

Сіємо повторно солодкий горох

Проводити посів можна різними способами, але краще обрати загущену посадку, оскільки горох належить до тих небагатьох рослин, яким комфортніше в тісноті. При сівбі важливо, щоб насіння опинилося на глибині не більше 5 см. Землю зверху обов’язково ущільнюють, це покращує доступ вологи до насіння.

Перший полив проводять до появи першої зелені, другий — на початку цвітіння, останній — коли боби наливаються. Як тільки рослини рушать у ріст, краще встановити для них опори.

Коли і як збирати солодкий горох

Урожай починають збирати через 12-15 днів після цвітіння. В цей період у горошинах міститься найбільша кількість цукру. Збирання треба проводити кожні 2-3 дні. Збирають і перезрілі боби, позаяк вони затримують ріст нових.

Якщо на рослинах з’явиться попелиця, її змивають водою або опудрюють золою. Хімічні препарати застосовувати не можна, адже солодкий горох дуже скоростиглий.

Городнику на замітку

Хлороз після дощу і як з ним боротись

Часто трапляється так, що після дощів на рослинах з’являється хлороз. Дефіцит заліза виявляється в пожовтінні листя і кінчиків пагонів, а тому рослини треба обробити хелатом заліза.

Для цього в 300 л води розчиняють 150 г порошку. Під час зрошення витрачається по 2 л на 1 кв. м, при обприскуванні — 1 л на 10 кв. м. Зрошення або обприскування за необхідності повторюють через два тижні.

Гіркий полин проти плодожерки

Проти плодожерки (в період льоту метеликів) як засіб для відлякування використовують настій гіркого полину, який шкідникам не до смаку. Для цього треба зібрати траву полину, коли він цвіте, щоб його фітонцидні властивості виявилися краще. Потів піввідра січеного полину залити доверху водою і дати постояти добу. Далі настій кип’ятити протягом півгодини і процідити. Перед обприскуванням концентрований настій розвести вдвічі.

І не забудьте повторно посіяти солодкий горох і зібрати гарний урожай.

Поділитись: