Виноградник навесні у квітні остаточно звільнюють від укриття: прибирають плівкові або щитові укриття, звільняють лози з-під земляних валів. Зволікати з цим не можна, тому що під укриттям бруньки можуть прорости або випріти. Це призведе до подальшої втрати врожаю.

Виноградник навесні, виноградарі рекомендують, оновлення виноградника

Виноградник навесні: що, де і коли

Після того, як виноградні лози підсохнуть, починають сухе підв’язування їх на шпалерах. Для того щоб придушити первинну інфекцію грибкових захворювань і шкідників, лозу обробляють розчином мідного купоросу (100 г на 10 л води) з додаванням до робочого розчину інсектицидів, наприклад конфідору, актеліку. Ефективною є також обробка лози розчином сечовини (500 г на 10 л води). Затримати розпускання бруньок і частково придушити розвиток плісеневих грибків допоможе обробка кущів розчином залізного купоросу (300–400 г на 10 л води).

На неукривних виноградниках закінчують обрізування кущів. Розпушують і перекопують землю в міжряддях, для кращого прогрівання ґрунту прибирають мульчівні матеріали. Штамби і рукави очищають від кори що відшарувалася.

Оновлення виноградника

Якщо виноградник навесні потребує оновлення або закладається новий, то починають підготовку саджанців, чубуків до посадки у відкритий ґрунт. До неї приступають, коли він прогріється до температури вище +15 градусів на глибині розташування п’ят (основи чубука, саджанця). Чубуки висаджують у землю, накриту зверху темною мульчівною полімерною плівкою, в якій гострим штирем роблять отвори під чубуки. Під такою плівкою температура землі вища на 5–10 градусів, ніж у відкритому ґрунті. Під плівкою краще зберігається волога, не ростуть бур’яни.

Підготовлені заздалегідь посадкові ями перед садінням у них саджанців бажано добре прогріти. Для цього над ними встановлюють дуги, накривають зверху прозорою плівкою. Щоб висаджені рослини краще приймалися, над ним бажано встановити невеликий парник.

При загрозі заморозків необхідно провести заходи із запобігання їх згубному впливу на виноградник:

  1. Димлення.
  2. Дощування.
  3. Укриття кущів полімерними плівками, агроволокном.

Роблять волого-заряджальне зрошення, якщо протягом осінньо-зимового періоду накопичення вологи в ґрунті було недостатнім.

Отже, коротко і цілком по суті на даний час. А як почуває себе ваш виноградник навесні у квітні , які роботи ви в ньому проводите?

Поділитись: