Багато кого із городників цікавить розмноження часнику на насіння в домашніх умовах. Зараз про це і поговоримо.

Розмноження часнику, вирощування часнику в домашніх умовах, озимий часник висаджують

Розмноження часнику на насіння в домашніх умовах

Часник буває такий, що стрілкується і нестрілкується. Часник, що стрілкується, розмножується бульбочками, які утворюються на стрілці, а той, що нестрілкується — стрілок не утворює і розмножується тільки зубками цибулини.

У часнику, що не стрілкується, на насіння йдуть тільки великі зубки зовнішнього кола. Для отримання великої кількості посадкового матеріалу використовують бульбочки (повітряні цибулини). У перший рік вони дають круглі цибулинки, які не розділені на зубки, при наступній посадці на 2-й або 3-й рік з них отримують вже типові цибулини.

Якщо у часнику, що стрілкується, повітряні цибулини не будуть використовуватися для насіннєвих цілей, то стрілку, що з’явилася, потрібно видалити.

Вирощування часнику під посадковий матеріал

Вирощування та розмноження часнику під посадковий матеріал таке саме, як і для продовольчих цілей. Озимий часник висаджують за 2-3 тижні до настання заморозків, як зубки, так і бульбочки.

Зубки висаджують на глибину 5-7 см, відстань між рослинами — 4-6 см, а між рядами — 15 см. Бульбочки висаджують на глибину 2 см, відстань між рослинами — 3 см, між рядами — 10 см.

Висаджують часник у пухкий родючий ґрунт, гній під нього не вноситься.

Ярий часник висаджують у середині весни, зазвичай у квітні. Глибина посадки — 3-5 см.

Збирають часник, як тільки розтріскуються обгортки на суцвіттях і жовтіє листя. Нестрілкуючий часник прибирають, коли починає вилягати бадилля. Викопаний часник обережно обтрушують, на 1,5 тижня залишають у провітрюваному приміщенні для просушки, після цього коріння і сухе листя відрізають, а часник зберігають у підвішеному стані.

Ось таке просте розмноження часнику на насіння.

Поділитись: