Рясні снігопади змусили занепокоїтися не тільки комунальні служби, а й садівників. Звичайно, засніжений сад — це добре, але важкі шапки снігу на гілках дерев, що згинаються під їх вагою — вже привід бити тривогу. Адже взимку деревина стає крихкою. Потрібно постійно струшувати сніг, звільняючи крони, щоб не було сніголамів. Не буде зайвим по можливості розпрямити і зв’язати гілки всіх чагарників і молодих дерев, що вигнулися.

Засніжений сад: як перезимувати без сніголаму

Якщо в засніженому саду крупні гілки вже сильно відтягнуті вниз і ризикують обломитися, їх слід терміново підв’язати до стовбура стяжками або підставити під них опору. Незначні тріщини в місці відходження гілки можуть навесні зарости, якщо зафіксувати таку гілку у вихідному положенні.

Якщо ж трапилася біда і гілка явно відломилася, її треба відразу спиляти, залишаючи невеликий пеньок. Спилювання починають знизу, щоб гілка, відвалюючись, не зірвала із стовбура шматок кори. Навесні, під час планового обрізування, пеньки рекомендується зрізати на кільце і обробити садовим варом. Ніякого особливого догляду за ними не потрібно.

Також цікаво буде знати як затримати сніг на ділянці.