Зараз мова піде про те, як зберігати картоплю в квартирі, що призначена на насіння, аби вона передчасно не проросла. А для цього потрібно дотримуватись порад, які надаються нижче.

Як зберігати картоплю в квартирі, проростає картопля, лутрасил

Чому і як проростає картопля, і що з цим робити

Проростання картоплі починається, як тільки в приміщенні, де вона зберігається, стане трохи тепліше, ніж зазвичай. Але для того, щоб бульба почала проростати, вона має пройти стадію спокою. Тому свіжозібрана картопля не проростає, де б вона не перебувала, навіть у теплі.

На бульбі перші паростки з’являються із найбільш здорових і міцних вічок. Тому їх без шкоди для врожаю можна обривати лише один раз. Потім прокидаються інші сплячі бруньки, та у великій кількості утворюються нові паростки. Вони будуть слабшими, та і проростуть із запізненням. Обривати їх небажано: урожайність буде меншою. А деякі сорти після другого видалення паростків взагалі не дають стебел.

За відсутності світла виростають довгі білі батоги, котрі можуть досягати 1 метра. Вони легко відламуються від бульб, зберегти їх при садінні дуже важко, крім того, вони дають слабкі стебла.

Тому, коли починають прокидатись вічка вдруге, насінні бульби потрібно винести на світло. У цьому разі із вічок з’являються не паростки, а крихітні розетки зелених листочків. Вони поступово збільшуються в розмірах, але без утворення стебел. Тож такі бульби переносити, перекладати, саджати в ґрунт без побоювань пошкодити ці паростки. Якщо все-таки паростки з’явилися ще раз, таку картоплю так само потрібно винести на світло — ростки позеленіють і не ростимуть. І так доведеться тримати бульби до садіння.

Як зберігати картоплю в квартирі з використання лутрасилу

Ось ще декілька порад, як зберігати картоплю в квартирі, і вберегти її від проростання. При зберіганні картоплі у квартирі вічка на бульбах прокидаються передчасно. Призупинити проростання може синтетичний матеріал лутрасил, котрий використовує вже багато дачників як укривний. Із непотрібних шматків складеного в три шари лутрасилу (можна використати матеріал, що вже був у вжитку) можна зшити мішки будь-якого зручного розміру. Картоплю насипають у підготовлені мішки, щільно утрамбовують і зав’язують. Приблизно за місяць до садіння бульби для поліпшення проростання пересипають із тришарового мішка в одношаровий і зволожують водою із доданням мікроелементів. Такі лутрасилові мішки можна використовувати для зберігання картоплі неодноразово.

Поділитись: