Деякі починаючі садівники думають, що осінній сезон закінчується з останнім збором врожаю. Але роботи в жовтні в саду залишається досить, щоб працювати протягом цілого місяця. Від того як ви проведете жовтень в саду і на городі залежить: наскільки майбутній сезон порадує вдалою зимівлею багаторічних насаджень, рясним і здоровим врожаєм і відсутністю шкідників.

Жовтень в саду, посадка дерев, підгодівля дерев, підготовка ґрунту, осінній сезон

Жовтень в саду і на городі

Нижче приведений перелік робіт, які необхідно провести садівникам та городникам на своїх ділянках, аби на слідуючий рік мати гарні врожаї.

Прибирання ділянки

Зберіть всі рослинні залишки від кабачків, гарбуза, огірків і бобових культур і закладіть в купу на компост, перепрівши, це стане відмінним органічним добривом. Томатне бадилля і картоплиння краще спалити на попіл, бо в них зимують різноманітні шкідники, які прокинувшись навесні, доставлять вам масу неприємностей.

Підготовка ґрунту

Робота на городі в жовтні полягає в підготовці ґрунту на майбутній посадковий сезон. Необхідно підготувати грядки для озимих посівів, внести добрива і перекопати землю перед зимою. Підготовчі роботи перед зимовим періодом на ґрунті:

  1. Розкидайте по ділянці стару компостну купу, все, що не перепріло за літо піде в землю навесні зі сходом снігу.
  2. Додайте в землю необхідні добрива і з настанням перших заморозків перекопайте, всі шкідники, які пішли на зимівлю в ґрунт, вимерзнуть, особливо це стосується дротяників і колорадського жука.

Захист і підгодівля дерев і чагарників

Які роботи потрібно запланувати на жовтень в саду і на городі? З середини жовтня, коли пройшло збирання пізніх плодів потрібно подбати про багаторічні рослини на дачі.

Необхідні садові роботи в жовтні з деревами:

  • У цей час зробіть омолоджуючу обрізку дерев і чагарників, всі гілочки які висохли за літо або викликають у вас сумніви краще видалити. Приберіть всю поросль під насадженнями, щоб дорослі дерева і чагарники не витрачали сили на молоді пагони.
  • Стовбур дорослих насаджень білиться розчином вапна, а молодих крейдою, щоб не спалити ніжну кору.
  • Перекопайте пристовбурні круги з внесенням азотних добрив на глибину 20 см і замульчуйте тирсою і ялиновим гіллям, так деревам буде легше перезимувати.
  • Якщо жовтень в саду і на городі посушливий, тай взагалі осінь, тоді полийте дерева і чагарники водою — це запорука гарного формування майбутнього врожаю і зимівлі.

Посадка дерев, квітів і овочів

Посадочні роботи в саду і на городі в жовтні — це запорука кращої приживлюваності саджанців плодових культур і ягідників. Викопайте яму, посадіть саджанець, а зверху ґрунт необхідно утрамбувати і замульчувати. При теплій погоді в жовтні зробіть розсадник смородини, досить зрізати кілька гілочок, заглибити в землю під нахилом і пролити водою, навесні розсадник розпустить пагони і дасть корінці, потім можна буде висаджувати гілочки на постійне місце.

Не варто забувати про квітник, прибираємо бур’яни, збираємо останнє насіння одноліток і мульчуємо багаторічники. Проводимо посадку ранніх цибулинних квітів — це нарциси і тюльпани і однолітки, які погано переносять пересадку.

За два тижні до настання заморозку сіємо озимі овочі і зелені культури — це часник, буряк, морква, петрушка, кріп і ранні салати.

При виконанні всіх підготовчих робіт у жовтні в саду і на городі до зими ваш дачний сезон буде закінчено до наступного року.

Поділитись: