Дехто із скептиків, судячи по заголовку статті, може з насмішкою сказати, мов які там можуть бути садово-городні роботи в лютому? Але для досвідчених садоводів та городників це відповідальна пора по підготовці до нового сезону.

Садово-городні роботи, про весняні посадки, готуємось до весни

Садово-городні роботи в лютому: турботи про весняні посадки

У лютому сонечко піднімається все вище. А сад, город, квітник, хоч і сплять ще зимовими снами, проте, дуже сильно потребують дбайливих рук. Адже останній місяць зими — це вже не час для відпочинку, а пора підготовки до нового хліборобського циклу. Календар садових робіт на лютий, крім традиційних січневих клопотів, містить і нові, пов’язані з підготовкою до настання тепла. Роботи у садівників і городників поки не дуже багато. Але вона є основою успішного майбутнього врожаю. Тож які нас чекають садово-городні роботи у лютому?

Садові роботи в лютому

Земля готується до весни, і в лютневому саду це теж помітно. Традиційно тривають турботи по снігозатриманню, ведеться контроль за надійністю зимових укриттів і боротьба з шкідниками. Але все частіше бувають відлиги.

А, коли температура наближається до нульової позначки, потрібно подбати про дерева:

 1. Вилікувати морозобоїни. Всі морозні тріщини необхідно ретельно очистити і залити садовим варом.
 2. Виконати побілку. Якщо захисний шар змився, можна нанести новий. Це захистить і від сонячних опіків, і від морозобоїн, і від шкідників, які селяться під шкірою.
 3. Провести обрізку. Поки дерева сплять, даний захід можна виконати досить успішно. Особливо актуально його виконання в лютому при аномально теплих зимах: в березні і так багато турбот, а при різкому початку сокоруху, можна просто не встигнути спорудити дереву правильну шевелюру.
 4. Пересадка крупномірів. Лютий — саме час для успішного проведення даної процедури. Сплячі дерева і чагарники переносять її найменш болісно.

Порада! Роботи в саду в лютому бажано доповнити спорудою кількох пташиних будиночків. Коли в них оселяться пернаті, у вас буде менше клопоту по боротьбі з шкідниками.

Садово-городні роботи в лютому: турботи про весняні посадки

Городні роботи в лютому

Щоб перші теплі дні зустріти у всеозброєнні, навідавшись на дачу, необхідно проінспектувати город. І перш за все, подбати про підзимні посіви, а також зосередити увагу на грядках, де зимує суниця. Постежити, щоб сніговий покрив на них був достатньої товщини. А при його відсутності — забезпечити альтернативними укриттями. Крім того, в місцях застою талої води, треба прорити канавки для її відведення.

Особливу увагу в лютому необхідно приділити теплиці, що знаходиться на дачній ділянці:

 • оглянути конструкцію на предмет пошкоджень;
 • провести знезараження ґрунту і стін;
 • розпушити ґрунт і видалити всі сміттєві коріння;
 • рясно полити, і, тим самим, підготувати до висадки культур.

Увага! В кінці місяця в теплицю можна вже висівати насіння листової зелені, редиски, цибулі або капусти.

Готуємось до весни

Наближається весна, а значить, в першу чергу, треба перевірити посадковий матеріал. Перш за все, провести ревізію в сховищах: видалити сухі і підгнилі плоди; проконтролювати, як зберігаються живці і саджанці, а при необхідності — полити або обробити фунгіцидами.

Також треба влаштувати ревізію насіння. Особливо того, яке залишилося від посівів минулого року. Багато з них (помідори, буряк, огірки, кабачки або дині) можуть успішно зберігатися по 7-8 років і навіть довше. Капуста, фенхель або редиска — близько 5 років. А морква, перець, цибуля або баклажани, при «витримці» більше трьох років, можуть втратити свої посівні якості.

Проте, весь посівний матеріал краще відкалібрувати і перевірити на схожість. А при необхідності, докупити потрібні сорти. Крім того, є ще й інші, не менш важливі садово-городні роботи в лютому:

 • подбати про наявність якісної ґрунтосуміші;
 • перевірити цибулинні;
 • проростити бульби і кореневища;
 • посіяти насіння на розсаду;
 • провести ремонт і закупівлю інвентарю по необхідності.

Порада! Організувати садово-городні роботи в лютому з урахуванням найбільш сприятливих для кожного заходу періодів, допоможе місячний календар.

Поділитись: