Друзі-городники, публікую для вас корисну інформацію відносно вирощування буряків на насіння. Гарних вам врожаїв! Отже, поїхали!

Вирощування буряків, отримання маточних коренеплодів, вирощувати буряки, насіннєві коренеплоди, маточні коренеплоди

Вирощування буряків на насіння

Для отримання маточних коренеплодів, з яких вирощуватиметься насіннєвий матеріал, насіння буряків висівають з розрахунку 2 г на 1 м2. Глибина посіву — 2-4 см, відстань між рослинами — 2-3 см, між рядами — 18-20 см.

Через 10 днів після появи сходів рослину проривають перший раз, другий раз тоді, коли з’являються 4-5 справжніх листків. Після другого проріджування між рослинами залишається відстань 4-6 см. А через 2-3 тижні необхідно ще раз прорідити буряк, щоб відстань між рослинами становила близько 8 см. Буряк підгодовують органічними або мінеральними добривами 2-3 рази до дозрівання коренеплодів.

До настання заморозків буряки, з яких вирощуватиметься насіннєвий матеріал, прибирають, бадилля обрізають, залишаючи не більше 1,5 см. Коренеплоди повинні бути не надто великими, але не можна відбирати і недорозвинені. Оптимальний розмір коренеплоду — 8-10 см. Зберігають буряки при температурі плюс 1-2°С в ящиках, пересипаючи піском.

Як вирощувати буряки

Навесні, приступаючи до вирощування буряків на насіння, перед посадкою коренеплоди перебирають, відбирають здорові та незіпсовані та підрощують при кімнатній температурі. Для цього їх укладають у ящики та присипають землею (шар 2 см). На початку травня маточні коренеплоди висаджують у відкритий ґрунт із розрахунку 1 рослина на ділянку розміром 70х40 см. Глибина посадки — 2-3 см. Перед посадкою можна внести 0,5-1 кг перегною на лунку.

До цвітіння потрібно регулярно поливати і підгодовувати насіннєві коренеплоди гноївкою (концентрація розчину — 1 частина гноївки на 5 частин води), а перед цвітінням підгодовують мінеральними добривами (15-20 г суперфосфату і 15-20 г калійної солі на 1 м2).

Коли почнеться цвітіння, рослину потрібно підв’язати до кілочків. При дозріванні насіння у другій половині літа суцвіття прищипують на 1/3 довжини та видаляють слаборозвинені пагони. За тиждень до збирання насіння підрізають лопатою кореневу систему.

Коли супліддя побуріють, сім’яники прибирають і залишають у приміщенні, що провітрюється, на 10—12 днів для дозрівання. Після цього насіння очищають та підсушують.

З однієї рослини можна отримати 50-60 г насіння, що достатньо для засівання 25 м2. 2-3 насіннєві рослини забезпечують насінням на 5-6 років.

Ось таке нескладне вирощування буряків на насіння.

Поділитись: