Експерти з FlyHealthy радять як вберегтися від коронавіруса в літаку:

  1. Сідати біля вікна.
  2. Менше пересуватися по салону.
  3. Дезінфікувати руки.
  4. Не торкатися свого обличчя.
Як вберегтися від коронавіруса в літаку

Як вберегтися від коронавіруса в літаку

Редакція National Geograpghic зібрала кілька порад в експертів з компанії FlyHealthy, які можуть допомогти вберегтися від зараження новим штамом коронавіруса на борту літака.

Фахівці в своїх рекомендаціях ґрунтувалися на дослідженнях про споріднений коронавірус SARS, який з’явився в Китаї в 2003 році і також передавався респіраторним шляхом.

Вчені відзначають, що вибір сидіння біля вікна і перебування на місці під час польоту знижує ймовірність контакту з інфікованим пасажиром.

Цікаво, як ці вчені собі міркували, коли таке рекомендують? Уявіть собі ситуацію в літаку, коли всі пасажири почали займати місця біля вікон, яка там зчиниться давка, а то, навіть, і бійка. Рейс літака буде зірвано, а майно пошкоджено, а ще комусь потрібна буде медична допомога.

Згідно з дослідженням про польоти середньої дальності, лише 43% пасажирів, які сидять біля вікна, переміщаються по салону літака.

Вони мають набагато менше тісних контактів, ніж люди на інших сидіннях. В середньому це було 12 контактів. У пасажирів на центральному сидінні їх було 58, на прохідному — 64.

При цьому Ховард Вайс, професор Університету Пенсільванії, зазначає, що навіть якщо людина сидить не у вікна, то ймовірність зараження залишається низькою, оскільки контакти на борту найчастіше є короткими.

«Якщо ви сидите біля проходу, звичайно, повз вас пройде чимало людей, але вони будуть рухатися швидко. У сукупності ми показуємо, що ймовірність передачі вірусу якому-небудь пасажиру досить низька», — говорить професор.

Ризик зараження коронавірусом

Ризик зараження збільшується, якщо хвора людина є членом екіпажу. Оскільки бортпровідники проводять набагато більше часу, прогулюючись по салону і спілкуючись з пасажирами, вони з більшою ймовірністю будуть мати більш тривалі близькі контакти. У хворого члена екіпажу є ймовірність заразити пасажирів. На думку вчених, вкрай важливо, щоб стюарди і стюардеси не літали хворими.

Ну так робити перед польотом їх ретельну перевірку. В чому тут проблема?

Експерти кажуть, що поки не вистачає інформації про стійкість коронавіруса у зовнішньому середовищі. Однак є свідчення, що коронавіруси можуть виживати на поверхні довше, ніж інші хвороби, — приблизно від трьох до 12 годин.

Тому вони радять, як вберегтися від коронавіруса в літаку: мити в літаку руки звичайним милом або дезінфікуючим засобом на основі спирту. Також експерти закликають не торкатися свого обличчя і уникати контакту з кашляючими пасажирами будь-якими можливими способами.

Поділитись: