Найчастіше дістають хвороби індиків по причині їх неправильного годування та утримання. У хворих птахів пропадає апетит, стає важким дихання, закриваються очі, з’являються судоми кінцівок. Дані симптоми пояснюються недостачею в кормах вітамінів, отруєнням або зараженням паразитами чи то вірусом.

Хвороби індиків: попередження та лікування захворювань

Хвороби індиків

Небезпечним захворюванням для індиків є ентерогепатіт. Він вражає сліпу кишку, печінку. Збудником хвороби є одноклітинний паразит. Щоб птахів убезпечити від ентерогепатіта, застосовують метранідазол. Також ним можна попередити такі захворювання як пуллороз та кокцидіоз.

У підстилці або зараженому кормі може цвілевим грибком викликатись хвороба, що носить назву аспергільоз. До даного захворювання часто схильний молодняк, який розміщений в сирому приміщенні.

Орнітозом можуть заразитися всі птиці. Індики худнуть, перестають триматися на ногах. Хворих птахів вбивають, тушки знищують.

При нестачі в раціоні вітамінів, сонячного світла, мінералів виникають рахіт і пероз. У цьому випадку індикам дають сульфат марганцю, фосфор, вітамін D.

Через їжу і воду індичата можуть заразитися трихомонозом. Для профілактики індичат слід утримувати ізольовано від інших домашніх птахів.

Хвороба Ньюкасла

Також слід нагадати про деякі вірусні хвороби індиків. Хвороба Ньюкасла — це захворювання відноситься до вірусних і являє собою підвищену небезпеку, оскільки в результаті неї гине переважна кількість птахів. Найчастіше нею занедужує молодняк, а сама хвороба входить в гостру стадію вже в перші чотири дні. Рідше хвороба Ньюкасла протікає від тижня до десяти днів.

Це захворювання — масове, а ознаками його є параліч кінцівок. Найбільш ранніми ознаками наявності цієї хвороби у птахів є те, що вони раптово починають оправлятись смердючим послідом, причому колір калових мас в цьому випадку має сіруватий, зеленуватий або жовтуватий відтінок. Зоб хворої птиці при цьому виявляється заповнений газами і рідкими масами кремового типу, котрі так само мають вкрай неприємний запах.

Смертність птиці при хворобі Ньюкасла складає близько ста відсотків. При наявності ознак цієї хвороби будь-яке лікування марне. Єдине, що варто зробити заздалегідь — це провести своєчасну вакцинацію, яка проводиться в певному віці в індиків. Так само причиною цього захворювання можуть бути особливості місцевості, тому перед тим, як завести індиків, слід провести консультацію у ветеринара. У тому випадку, якщо в даній місцевості помічені випадки даного захворювання, слід в обов’язковому порядку зробити птиці щеплення.

Гистомоноз у індиків

Гистомоноз є хворобою інфекційного характеру, в результаті якої проходить запалення сліпої кишки і печінки індика. Зазвичай хвороба трапляється в тому випадку, якщо молодих індичат заселяють в пташник, який не продезінфікували після того, як в ньому містилася інша птиця — качки або кури. Характерною ознакою даного захворювання є те, що індик починає поносити. Маси калу носять пінистий характер, мають жахливо неприємний запах і світло-помаранчевий або ж зеленуватий колір. Трохи пізніше заражений кал стає коричневим.

З кожним новим днем ​​хвороби заражені індичата стають все слабкішими і слабкішими, різко знижується їх вага, оперення стає брудним і скуйовдженим. Необхідно при перших же ознаках цього захворювання додати в добову дачу корму фуразолідон протягом восьми-десяти днів, а при необхідності курс лікування слід повторити через десять-п’ятнадцять днів. Так само в корм додають осарсол — п’ятнадцять міліграмів на кілограм маси індичат і дають цей склад хворій птиці протягом чотирьох-шести днів.

Рівень внутрішньокишкових паразитів так само відіграє значну роль в передачі цієї хвороби, тому потрібно час від часу проводити дегельмінтизацію індиків.

Профілактика зараження індиків кліщами

Перед тим, як недавно виведені індичата відправляються в приміщення для природного вирощування, його слід ретельно очистити. Щілин і тріщин в пташнику не повинно бути, оскільки все це — ідеальне середовище для приховування паразитуючих комах.

Щоб попередити появу паразитів у індичат, в пташнику дуже важливо застосовувати ванни з золи і піску. Якщо ж на птахах вже виявилися паразити, слід застосувати порошок білого кольору Севіньї. Його слід висипати в маленький марлевий мішечок і час від часу трохи припудрювати спину, шию, хвіст, крила і ноги зараженої паразитами птиці.

Приміщення обов’язково потрібно обробити півторавідсотковим водним розчином хлорофосу з такого розрахунку, щоб на квадратний метр приміщення припадало 150 мл цього розчину. Ні в якому разі не можна наносити хлорофос на поверхню, покриту вапном, інакше ніякого толку від профілактики лікування індиків від паразитів не буде.

Так само можна використовувати одновідсотковий розчин у вигляді водної емульсії карбофосу з такого розрахунку, щоб 100-150 мл цього розчину доводилося на один квадратний метр пташника. Так само підійде двовідсотковий розчин суспензії севина з розрахунку 60 мл на метр квадратний.

Недуги грудних м’язів у індиків

Підвищена тілесна маса плюс, недавно перенесений тепловий стрес стають для індиків благодатним ґрунтом для розвитку синдрому PSE, який так само називається синдромом м’якої м’язової тканини в індиків. М’ясо стає блідим, пухким, надмірно м’яким, з наявністю рідких виділень. Цей синдром є в наявності у птиці, яка перенесла перегрів, рівний сорока п’яти градусам за Цельсієм.

Так само спостерігається передчасне задубіння даних м’язів. Як підсумок — підвищена вологість, слабка структура, низькі показники по соковитості і пухкості щодо замороженого, упакованого або ж що пройшов переробку продукту.

Все це відбувається через денатурацію білка, яка відбувається під впливом особливо високих температур, що мають вплив на грудні м’язи птиці. Тому в раціон індика необхідно додавати деревне вугілля протягом вісімнадцяти тижнів.

Хвороба ж зелених м’язів зазвичай поширюється на індичок-несучок важкого типу, які переводяться на забій після того, як яйценосний період завершено. При цьому вироджуються і омертвляються ті м’язи, які відповідають за підняття крил.

Причини цієї недуги — напруга, а також спазм і подальший розрив кровоносних судин м’язів грудини, який нерідкий в момент вилову птиці з метою запліднення, проникнення до неї в гніздо, а так само перегріву.

Хвороби індиків та їх попередження

Хвороби індиків дуже важко виліковуються, так що витрат на їх лікування може бути куди більше, ніж навіть на утримання здорової птиці. Тому у випадку з цією породою сільськогосподарської птиці краще буде завчасно попередити хворобу, ніж потім витрачати гроші на догляд за хворою птицею.

Особливу увагу слід приділяти приміщенню, в якому містяться індики. Для того, щоб ретельно вимити і продезінфікувати приміщення для птиці, спочатку треба винести з нього всі годівниці, так само і гнізда. Устаткування пташника так само має зазнати ретельної обробки.

Спочатку потрібно обмітати стіни і стелю, потім взятись за підстилку, яку повністю вигрібають з пташника. Якщо є можливість вимити приміщення — то це роблять, після чого дають обсохнути приміщенню за 3-4 дні. Найкраще білити і дезінфікувати пташник за допомогою свіжогашеного вапняного молока. Білити стіни і стелю слід не менше двох-трьох разів, як за допомогою пензля, так і з пульверизатора.

Вікна в пташнику ретельно вимийте як зовні, так і всередині. Коли просохне пташник — поверніть на місця все обладнання і постеліть свіжу підстилку.

Обов’язкові заходи запобігання хвороби в індиків

Обов’язково покладіть килимок для витирання ніг перед входом в загін, в якому містяться індики. Це не простий килимок, а дезінфікуючий, тому і виглядає він наступним чином: це може бути дерев’яний або ж залізний лоток, в який вкладається складена в кілька разів мішковина, обов’язково обмита п’ятипроцентним розчином креоліну.

У спекотну літню погоду килимок висихає дуже швидко, тому його необхідно періодично змочувати. Взимку такий килимок встановлюється всередині пташника, а для того, щоб він не замерзав, в розчин, яким цей килимок змочується, слід додати десятивідсотковий розчин солі, з розрахунку одного кілограма на відро п’ятивідсоткового розчину креоліну.

Індик — це такий птах, якого ні в якому разі не рекомендується утримувати разом з іншою сільськогосподарською птицею. Підстилка повинна бути сухою і пухкою, її необхідно щодня рихлити і видаляти мокру і злежалу. Годівниці нарівні з поїлками краще всього встановлювати на сітчастій платформі. Індиків кожен день необхідно оглядати, піддаючи хворих птахів утриманню в карантинних умовах.

Окрема важливість ніг і зору індичок

Важливо знати не тільки про хвороби індиків, але й про їх фізіологічний стан, щоб вчасно запобігти захворюванням.

Факт того, що в індиків обов’язково повинні бути здоровими ноги, очевидний: хвороби ніг у цього птаха тягнуть за собою значні економічні втрати. Щоб цього не сталося, необхідно з найперших днів життя індичат забезпечити для них максимальну можливість для руху. Індичата стають набагато активніше, якщо відчувають значну різницю температур під квочкою і в навколишньому середовищі.

Причиною хвороби ніг в індиків є так само наступні фактори:

  1. занадто мала або ж повна відсутність сонячного світла;
  2. підвищений вміст жирів в комбікормах;
  3. надмірна кількість сої та кукурудзи в раціоні;
  4. недостатність органічного волокна в комбікормі;
  5. недостатність вітамінів групи В, а також надмірність вітаміну А;
  6. занадто мокра або просто надмірно забруднена підстилка.

При наявності всіх цих несприятливих чинників на підошвах лапок у індиків з’являються відкриті ранки, які створюють птиці нестерпний біль. Наявність цих ранок — шлях до зараження організму, в результаті чого м’ясо птиці різко падає за якістю.

А ще треба знати, що індики — птиці далекозорі, так що зібрати розсипаний корм для них дуже проблематично.

От і все, що треба знати про хвороби індиків. Якщо у вас є власні рецепти і рекомендації, то опишіть їх у коментарях нижче.