Найчастіше дістають хвороби індиків по причині їх неправильного годування та утримання. У хворих птахів пропадає апетит, стає важким дихання, закриваються очі, з’являються судоми кінцівок. Дані симптоми пояснюються недостачею в кормах вітамінів, отруєнням або зараженням паразитами чи то вірусом.

Хвороби індиків, хвороби індиків та їх лікування, хвороба ньюкасла, гистомоноз у індиків, хвороби ніг у індиків

Хвороби індиків та їх лікування

Зараз поступово разом розберемось, що таке хвороби індиків, та їх вчасне попередження, а якщо не встигли це зробити, то й лікування.

Небезпечним захворюванням для індиків є ентерогепатіт. Він вражає сліпу кишку, печінку. Збудником хвороби є одноклітинний паразит. Щоб птахів убезпечити від ентерогепатіта, застосовують метранідазол. Також ним можна попередити такі захворювання як пуллороз та кокцидіоз.

У підстилці або зараженому кормі може цвілевим грибком викликатись хвороба, що носить назву аспергільоз. До даного захворювання часто схильний молодняк, який розміщений в сирому приміщенні.

Орнітозом можуть заразитися всі птиці. Індики худнуть, перестають триматися на ногах. Хворих птахів вбивають, тушки знищують.

При нестачі в раціоні вітамінів, сонячного світла, мінералів виникають рахіт і пероз. У цьому випадку індикам дають сульфат марганцю, фосфор, вітамін D.

Через їжу і воду індичата можуть заразитися трихомонозом. Для профілактики індичат слід утримувати ізольовано від інших домашніх птахів.

Далі пуде мова про найбільш популярні хвороби індиків.

Хвороба Ньюкасла

Також слід нагадати про деякі вірусні хвороби індиків. Хвороба Ньюкасла — це захворювання відноситься до вірусних і являє собою підвищену небезпеку, оскільки в результаті неї гине переважна кількість птахів. Найчастіше нею занедужує молодняк, а сама хвороба входить в гостру стадію вже в перші чотири дні. Рідше хвороба Ньюкасла протікає від тижня до десяти днів.

Це захворювання — масове, а ознаками його є параліч кінцівок. Найбільш ранніми ознаками наявності цієї хвороби у птахів є те, що вони раптово починають оправлятись смердючим послідом, причому колір калових мас в цьому випадку має сіруватий, зеленуватий або жовтуватий відтінок. Зоб хворої птиці при цьому виявляється заповнений газами і рідкими масами кремового типу, котрі так само мають вкрай неприємний запах.

Смертність птиці при хворобі Ньюкасла, складає близько ста відсотків. При наявності ознак цієї хвороби будь-яке лікування марне. Єдине, що варто зробити заздалегідь — це провести своєчасну вакцинацію, яка проводиться в певному віці в індиків. Так само причиною цього захворювання можуть бути особливості місцевості, тому перед тим, як завести індиків, слід провести консультацію у ветеринара. У тому випадку, якщо в даній місцевості помічені випадки даного захворювання, слід в обов’язковому порядку зробити птиці щеплення.

Гистомоноз у індиків

Розповідаючи про хвороби індиків, слід взяти до уваги — гистомоноз, що є хворобою інфекційного характеру, в результаті якої проходить запалення сліпої кишки і печінки індика. Зазвичай хвороба трапляється в тому випадку, якщо молодих індичат заселяють в пташник, який не продезінфікували після того, як в ньому містилася інша птиця — качки або кури. Характерною ознакою даного захворювання є те, що індик починає поносити. Маси калу носять пінистий характер, мають жахливо неприємний запах і світло-помаранчевий або ж зеленуватий колір. Трохи пізніше заражений кал стає коричневим.

З кожним новим днем ​​хвороби заражені індичата стають все слабкішими і слабкішими, різко знижується їх вага, оперення стає брудним і скуйовдженим. Необхідно при перших же ознаках цього захворювання додати в добову дачу корму фуразолідон протягом восьми-десяти днів, а при необхідності курс лікування слід повторити через десять-п’ятнадцять днів. Так само в корм додають осарсол — п’ятнадцять міліграмів на кілограм маси індичат і дають цей склад хворій птиці протягом чотирьох-шести днів.

Рівень внутрішньокишкових паразитів так само відіграє значну роль в передачі цієї хвороби, тому потрібно час від часу проводити дегельмінтизацію індиків.

Профілактика зараження індиків кліщами

Перед тим, як недавно виведені індичата відправляються в приміщення для природного вирощування, його слід ретельно очистити. Щілин і тріщин в пташнику не повинно бути, оскільки все це — ідеальне середовище для приховування паразитуючих комах.

Щоб попередити появу паразитів у індичат, в пташнику дуже важливо застосовувати ванни з золи і піску. Якщо ж на птахах вже виявилися паразити, слід застосувати порошок білого кольору Севіньї. Його слід висипати в маленький марлевий мішечок і час від часу трохи припудрювати спину, шию, хвіст, крила і ноги зараженої паразитами птиці.

Приміщення обов’язково потрібно обробити півторавідсотковим водним розчином хлорофосу з такого розрахунку, щоб на квадратний метр приміщення припадало 150 мл цього розчину. Ні в якому разі не можна наносити хлорофос на поверхню, покриту вапном, інакше ніякого толку від профілактики лікування індиків від паразитів не буде.

Так само можна використовувати одновідсотковий розчин у вигляді водної емульсії карбофосу з такого розрахунку, щоб 100-150 мл цього розчину доводилося на один квадратний метр пташника. Так само підійде двовідсотковий розчин суспензії севина з розрахунку 60 мл на метр квадратний.

Недуги грудних м’язів у індиків

Підвищена тілесна маса плюс, недавно перенесений тепловий стрес стають для індиків благодатним ґрунтом для розвитку синдрому PSE, який так само називається синдромом м’якої м’язової тканини в індиків. М’ясо стає блідим, пухким, надмірно м’яким, з наявністю рідких виділень. Цей синдром є в наявності у птиці, яка перенесла перегрів, рівний сорока п’яти градусам за Цельсієм.

Так само спостерігається передчасне задубіння даних м’язів. Як підсумок — підвищена вологість, слабка структура, низькі показники по соковитості і пухкості щодо замороженого, упакованого або ж що пройшов переробку продукту.

Все це відбувається через денатурацію білка, яка відбувається під впливом особливо високих температур, що мають вплив на грудні м’язи птиці. Тому в раціон індика необхідно додавати деревне вугілля протягом вісімнадцяти тижнів.

Хвороба ж зелених м’язів зазвичай поширюється на індичок-несучок важкого типу, які переводяться на забій після того, як яйценосний період завершено. При цьому вироджуються і омертвляються ті м’язи, які відповідають за підняття крил.

Причини цієї недуги — напруга, а також спазм і подальший розрив кровоносних судин м’язів грудини, який нерідкий в момент вилову птиці з метою запліднення, проникнення до неї в гніздо, а так само перегріву.

Хвороби індиків та їх попередження

Хвороби індиків дуже важко виліковуються, так що витрат на їх лікування може бути куди більше, ніж навіть на утримання здорової птиці. Тому у випадку з цією породою сільськогосподарської птиці краще буде завчасно попередити хворобу, ніж потім витрачати гроші на догляд за хворою птицею.

Особливу увагу слід приділяти приміщенню, в якому містяться індики. Для того, щоб ретельно вимити і продезінфікувати приміщення для птиці, спочатку треба винести з нього всі годівниці, так само і гнізда. Устаткування пташника так само має зазнати ретельної обробки.

Спочатку потрібно обмітати стіни і стелю, потім взятись за підстилку, яку повністю вигрібають з пташника. Якщо є можливість вимити приміщення — то це роблять, після чого дають обсохнути приміщенню за 3-4 дні. Найкраще білити і дезінфікувати пташник за допомогою свіжогашеного вапняного молока. Білити стіни і стелю слід не менше двох-трьох разів, як за допомогою пензля, так і з пульверизатора.

Вікна в пташнику ретельно вимийте як зовні, так і всередині. Коли просохне пташник — поверніть на місця все обладнання і постеліть свіжу підстилку.

Обов’язкові заходи запобігання хвороби в індиків

Обов’язково покладіть килимок для витирання ніг перед входом в загін, в якому містяться індики. Це не простий килимок, а дезінфікуючий, тому і виглядає він наступним чином: це може бути дерев’яний або ж залізний лоток, в який вкладається складена в кілька разів мішковина, обов’язково обмита п’ятипроцентним розчином креоліну.

У спекотну літню погоду килимок висихає дуже швидко, тому його необхідно періодично змочувати. Взимку такий килимок встановлюється всередині пташника, а для того, щоб він не замерзав, в розчин, яким цей килимок змочується, слід додати десятивідсотковий розчин солі, з розрахунку одного кілограма на відро п’ятивідсоткового розчину креоліну.

Індик — це такий птах, якого ні в якому разі не рекомендується утримувати разом з іншою сільськогосподарською птицею. Підстилка повинна бути сухою і пухкою, її необхідно щодня рихлити і видаляти мокру і злежалу. Годівниці нарівні з поїлками краще всього встановлювати на сітчастій платформі. Індиків кожен день необхідно оглядати, піддаючи хворих птахів утриманню в карантинних умовах.

Хвороби ніг у індиків

Важливо знати не тільки про хвороби індиків, але й про їх фізіологічний стан, щоб вчасно запобігти захворюванням.

Факт того, що в індиків обов’язково повинні бути здоровими ноги, очевидний: хвороби ніг у цього птаха тягнуть за собою значні економічні втрати. Щоб цього не сталося, необхідно з найперших днів життя індичат забезпечити для них максимальну можливість для руху. Індичата стають набагато активніше, якщо відчувають значну різницю температур під квочкою і в навколишньому середовищі.

Причиною хвороби ніг в індиків є так само наступні фактори:

  1. занадто мала або ж повна відсутність сонячного світла;
  2. підвищений вміст жирів в комбікормах;
  3. надмірна кількість сої та кукурудзи в раціоні;
  4. недостатність органічного волокна в комбікормі;
  5. недостатність вітамінів групи В, а також надмірність вітаміну А;
  6. занадто мокра або просто надмірно забруднена підстилка.

При наявності всіх цих несприятливих чинників на підошвах лапок у індиків з’являються відкриті ранки, які створюють птиці нестерпний біль. Наявність цих ранок — шлях до зараження організму, в результаті чого м’ясо птиці різко падає за якістю.

А ще треба знати, що індики — птиці далекозорі, так що зібрати розсипаний корм для них дуже проблематично.

От і все, що треба знати про хвороби індиків. Якщо у вас є власні рецепти і рекомендації, то опишіть їх у коментарях нижче.

Поділитись: