З дитинства нам розповідають, що молоко дуже корисне для здоров’я. але насправді існує безліч протиріч щодо споживання, користі та шкоди цього продукту. Тому під уважним прицілом в цій статті є користь і шкода молока нашому організму. Що можна віднести до міфів, а, що до правди.

Користь і шкода молока, знежирене молоко, молоко і молочні продукти, міцні кістки, молоко викликає здуття

Користь і шкода молока: більше молока — міцніші кістки

Дані про те, що молоко зміцнює кістки, досить суперечливі. Наприклад, дослідження 2015 року показало, що люди середнього віку, які приймали добавки кальцію або отримували багато кальцію з їжі, страждали від переломів не рідше за тих, хто споживав менше кальцію

Поки існує недостатньо доказів, що добавки кальцію допомагають уникнути переломів. Здоров’я кісток залежить від багатьох інших чинників:

  1. Достатньої кількості вітамінів D3 і K2.
  2. Магнію.
  3. Рівня жиру в раціоні.
  4. Фізичної активності людини.

Ходьба, біг, танці, а також вправи на рівновагу, такі як йога, теж сильно впливають на міцність кісток.

Знежирене молоко корисніше?

На полицях магазинів зараз часто можна зустріти знежирене молоко. Виробники запевняють, що воно корисніше. Насправді останні дослідження показали, що у людей, які пили жирне молоко, ризик інфаркту або діабету був не вищий, ніж у тих, хто вживав знежирені молочні продукти.

Більш того, є дані про те, що жирне молоко знижує ризик розвитку ожиріння. Причина проста: певні жирні кислоти у молочних продуктах дають відчуття ситості. Коли ж ви вибираєте молоко, йогурт або сир з меншим вмістом жиру, ви не відчуваєте ситості належною мірою і починаєте їсти більше.

Жир у молочних продуктах також допомагає краще поглинати основні поживні речовини, такі як вітаміни A та D, а також багато жирних кислот.

Кип’ятіння молока позбавляє його всіх поживних речовин

Кип’ятіння не вплине на якість усіх поживних речовин, що містяться в молоці. Кальцій у цьому продукті досить стабільний, і на нього мало впливає процес нагрівання або переробки. При кип’ятінні в основному втрачаються вітамін C і вітаміни групи B, але їх вміст у молоці не такий значний.

Молоко викликає здуття

Це буває лише у людей з нетерпимістю до лактози. У всіх інших ці симптоми зустрічаються тільки у поєднанні з іншими продуктами. Наприклад, не варто вживати молоко з фруктами, позаяк це може викликати порушення процесу травлення. Ви можете додати корицю або куркуму для кращого засвоєння молочного білка.

Молоко може замінити окремий прийом їжі

Хоча це повноцінний поживний продукт, не варто замінювати ним звичайний прийом їжі. Крім речовин, що містяться в молоці, організм потребує безліч вітамінів і мінералів, таких як залізо, вітамін C і, що ще більш важливо, клітковини, якої у ньому немає. Заміна прийомів їжі молоком може також призвести до нестачі калорій, що сповільнює ріст і розвиток дітей. Молоко є частиною збалансованого харчування, але не може його замінити.

Молоко збільшує утворення слизу в організмі

Молоко і молочні продукти не призводять до збільшення утворення слизу в горлі та носі і не погіршують симптоми застуди. Відчуття закладеності носа після молока — це міф, який існує виключно у вашій голові. Серед тих, хто п’є молоко під час застуди, такі симптоми, як кашель і нежить, були виражені не більше, ніж у тих, хто його не пив. Цікаво, що про значні виділення говорили лише ті, хто вважав, що молоко призводить до утворення слизу.

Ось така користь і шкода молока. Особливо щодо шкоди, то це більше вигадки, ніж насправді.

Поділитись: