Вірус не живе довго поза тілом людини або тварини, його не можна побороти ні горілкою, ні сольовим розчином. У Китаї з’явився раніше невідомий штам коронавіруса, разом з ним з’явилися і міфи про коронавірус та його властивості.

Міфи про коронавірус

Міфи про коронавірус

Служба BBC News зібрала чотири популярних міфи про коронавірус і розвінчала їх.

Вірус може передаватися через фрукти

Така інформація почала з’являтися в соцмережах і месенджерах. Автори фейку вказують, що про це нібито повідомили з Філії Чуньмін лікарні Сіньхуа.

Така лікарня дійсно є, проте жоден експерт, медик або політик не пов’язував вірус з фруктами. Фахівці нагадують: коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Він не може довго вижити поза організмом людини або тварини, по крайній мірі в його нинішньому вигляді.

Вірусом можна заразитися, прийнявши посилку з Китаю

Китайська платформа AliExpress дійсно проводила санітарну перевірку посилок в перші дні спалаху. Однак жодного випадку зараження від китайських товарів не зафіксовано.

Медики наполягають: вірус не може вижити всередині посилки протягом терміну доставки. Новини про те, що пошта в Україні нібито перестане приймати відправлення з Китаю — фейк.

Вірус можна вбити алкоголем

У російському сегменті Інтернету розійшовся фейк, що чоловіки найбільш схильні до ризику зараження — і їм необхідно щовечора випивати не менше 250 грамів горілки, віскі або коньяку, щоб убезпечитися. Крім того, така інформація поширилася і в Китаї.

«Старше покоління вірить, що алкоголь вбиває вірус: у нас сусіди п’яні ходять, говорять, це щоб живими залишитися», — розповіла мешканка Ухань Антоніна Старцева.

Це теж неправда. Медики нагадують, що алкоголь, навпаки, пригнічує імунну систему і послаблює організм, ускладнюючи процес боротьби з вірусом. Єдина ефективна профілактика — дотримання правил гігієни.

Ну тепер виробники алкогольних напоїв збагатяться! Адже не всім дано прочитати цю статтю в п’яному угарі. Як раз настав той момент, коли треба налягти на виробництво алкоголю. Кому горе — а кому й прибуток.

Вірус можна здолати сольовим розчином

Пульмонолог Чжунь Наньшань з Медичного університету Гуанчжоу дійсно згадував полоскання горла сольовим розчином як один з методів профілактики. У соцмережах розійшлася перекручена інформація, що таким способом нібито можна вилікуватися.

Пізніше представник ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) таку інформацію спростував, а сам пульмунолог лише підкреслював своєю заявою важливість гігієнічних процедур.

Ось такі розповсюджуються міфи про коронавірус. Так що не спивайтесь, не їжте тонами сіль, а краще налягайте на фрукти, і отримуйте посилки з Китаю. Будьте здорові!

Джерело.

Поділитись: