Майже кожен із нас хоча б раз в житті стикався із власною забудькуватістю і, навіть з провалами пам’яті. Тому в цій статті ви взнаєте, як зберегти пам’ять за допомогою фахових корисних порад, а також будуть дані застереження, що не треба робити.

Як зберегти пам’ять, поради щодо збереження пам'яті, зберігання пам'яті, втрати пам'яті

Як зберегти пам’ять: поради щодо збереження пам’яті

Дослідники стверджують, що є багато способів зберігання пам’яті. А щоб не було втрати пам’яті, її потрібно активно використовувати.

  1. Розгадуйте кросворди і головоломки — таке заняття покращує розумові функції.
  2. Вивчайте іноземні мови — це безпосередньо активізує пам’ять і розвиває асоціативне мислення.
  3. Намагайтеся щодня читати — читання стимулює інтелектуальну активність.
  4. Слухайте різну музику — вона чудово впливає на швидкість мислення і довгострокову пам’ять.
  5. Якщо ще не знаєте як зберегти пам’ять, то частіше ходіть до музеїв і театрів — знайомство з мистецтвом гальмує процес погіршення пам’яті.
  6. Виконуйте аеробіку для мозку — нейробіку, котра спрямована на те, щоб зламати усталені моделі поведінки, вона впливає на різні ділянки головного мозку, щоб ті працювали швидко і злагоджено.
  7. Чистіть зуби не «робочою» рукою, а тією, яка менш активна: якщо це права, чистіть зуби лівою рукою, якщо ліва — правою.
  8. Добирайтеся на роботу незвичним маршрутом. Нехай новий шлях буде трохи довшим, однак проте ваші органи почуттів запрацюють на повну потужність.
  9. Придумайте, що готуватимете, прямо на ходу, зважаючи на вигляд, запах і смак продуктів.
  10. Вимикайте звук телевізора і, дивлячись на зображення, намагайтеся відтворити діалог чи монолог.

Ось такі прості вправи про те, як зберегти пам’ять. Пробуйте ці, придумуйте свої, фантазуйте, і тоді ваша пам’ять буде міцною, як граніт.

Меню для забудькуватих щодо того, як зберегти пам’ять

Найважливіша умова для хорошої пам’яті — це регулярне і різноманітне харчування. І пам’ятайте, що не все, до чого ми звикли, є корисним для нашої пам’яті. Ось деякі поради як зберегти пам’ять.

Цукор? Ні!

Звичка підкріплюватися солоденьким під час мозкового штурму досить давно увійшла у наше життя. А між тим цукровий допінг миттєво спрямовується у кров. Організм реагує на такий сплеск викидом інсуліну, і рівень цукру знову падає. Результат — зниження розумової працездатності і слабкість.

Запам’ятовуємо: мозку необхідний не цукор, а глюкоза, яка міститься у свіжих фруктах (особливо персиках, бананах, грушах), сухофруктах, меду. А каву можна замінити цикорієм.

Кава? Ні!

Філіжанка кави найчастіше викликає асоціацію із бадьорістю. Випив — і вперед! Між тим кава діє як діуретик, і навіть невеликий рівень зневоднення може порушити роботу мозку. Тому, якщо збираєтеся випити чашку чаю або кави, випийте перед цим склянку води. І вже, звичайно, не пийте чай і каву замість води.

Запам’ятовуємо: вода — найкращий напій для мозку, і 6-8 склянок — обов’язкова норма.

Жири? Не всі!

Багато хто так захоплюється здоровим способом життя, що прагне викреслити якомога більше жирів із своєї дієти, хоча мати достатню кількість жирів у своєму раціоні життєво необхідно для розвитку мозку і підтримання його в хорошій формі. Це насамперед жирні кислоти рослинного походження, джерелом яких є олії, які не піддавалися обробці. Лляна, гарбузова, з проростків пшениці, горіхова олії є їх кращими джерелами. У процесі ж гідрогенізації у молекули жиру вводиться водень, що змінює їх структуру і робить такі жири небезпечними для здоров’я і повноцінної розумової діяльності.

Запам’ятовуємо: використовуємо в їжу олії холодного віджиму. До речі, їх слід завжди тримати в холодильнику і використовувати тільки свіжими. Позаяк жири, які містять ліноленову кислоту, руйнуються при нагріванні, під дією світла і при стиканні із киснем повітря.

М’ясо? Помірно!

Білки — будівельний матеріал і для нервових клітин, і для нейротрансмітерів, без яких процес запам’ятовування неможливий, і для гормонів, які визначають активність мозку. Але надмірна їжа тваринного походження призводить до атеросклерозу і збільшеної кількості вільних радикалів в організмі, що шкідливо і для мозку, і для кровоносної системи, від якої залежить повноцінна робота пам’яті.

Запам’ятовуємо, як зберегти пам’ять: джерелами білка, крім м’яса, є риба, сир, яйця, всі бобові.

Поділитись: