Прямо тут і зараз для вас, шановні читачі блоґу, я розкрию секрети смачного м’яса. Ми разом замахнемся на таємниці української кухні.

Секрети смачного м’яса, таємниці української кухні

Таємниці української кухні

М’ясо, як відомо, цінний продукт харчування, насамперед, завдяки наявності у ньому великої кількості білків, які вкрай необхідні людському організму. Воно затребуване будь-коли, але найбільше м’яса ми споживаємо холодної пори року. Та чи правильно ми його готуємо?

В українській кухні більшість продуктів для м’ясних страв заведено спочатку обсмажувати, затим тушкувати. Іноді відразу тушкують, шпигуючи окремі шматки м’яса цибулею, часником, салом, що надає страві приємного смаку й аромату. Великий асортимент страв готують із подрібненого м’яса (січеники, биточки), з м’яса з різною начинкою (крученики, завиванці), роблять із нього ковбаси. Різні страви готують із птиці та кролика. Але найулюбленішим м’ясом українців є свинина.

Секрети смачного м’яса

  1. Свинина легко всотує в себе різні запахи, тому її краще зберігати в закритому емальованому чи скляному посуді. У холодильнику свинина залишається свіжою від 3 до 5 днів.
  2. Великі шматки свинини слід мити під струменем холодної води, а маленькі краще пошкребти ножем, оскільки при митті м’ясо втрачає забагато корисного соку. Вимите м’ясо необхідно витерти насухо, позаяк мокре погано засмажується.
  3. Порційні шматки свинини смажать безпосередньо перед подачею на стіл. Навіть нетривале зберігання погіршує смак м’яса.
  4. Щоб запечена свинина була смачною і соковитою, перед тим, як поставити її в духовку, слід вістрям ножа зробити кілька глибоких надрізів на поверхні.
  5. Якщо готується яловичина, то для того, аби відварене м’ясо залишалося соковитим, його треба зберігати в бульйоні, закривши посуд кришкою.
  6. М’ясо кролика стане смачнішим і соковитішим, якщо після маринування нашпигувати його замороженим свинячим салом, нарізаним брусочками.
  7. Якщо кроляче м’ясо старе, його треба змазати розтопленим вершковим маслом і дати полежати якийсь час.
  8. Щоб тушка курки, качки або іншої птиці гарно підрум’янилася, її треба попередньо змазати сметаною, а перед закінченням смажіння полити холодною водою.
  9. При маринуванні свійської птиці оцет краще замінити білим сухим вином.
  10. Смак котлет по-київські значно покращиться, якщо їх фарширувати сумішшю вершкового масла з нарізаною петрушкою та сирими жовтками.

От і всі секрети смачного м’яса. Якщо у вас є інші рекомендації та рецепти, яких немає в цьому списку, то поділіться ними в коментарях до цього допису.

Поділитись: