Вашій увазі пропонуються цікаві факти про картоплю, які багатьом можуть невідомі. Навіть мені самому дещо було новим і цікавим. Але хай це буде для вас інтригою. Тому зручніше вмощуйтесь, беріть в руки папір та олівець, і приступайте читати.

Цікаві факти про картоплю, цілющі властивості картопляного соку, лікувальні властивості картоплі, якості картоплі, позеленіла картопля

Цікаві факти про картоплю: корисні і поживні речовини

Смачна, корисна і поживна — ось вона яка, наша картопля! На даний момент важко собі уявити той час, коли ми могли обходитися без цього продукту. Картопля — є продуктом повсякденного споживання і завжди у нас в пошані і завжди на виду. Які ж корисні речовини зберігають в собі бульби? Думаю, це питання задають собі багато хто, і я зараз вам про це розповім, шановні читачі.

Наявність і збереження корисних речовин у картоплі багато в чому залежить від правильного її зберігання. Зберігати картоплю найкраще в підвалі, або погребі при температурі 3-4C°. Пошкоджені бульби в їжу непридатні і можуть викликати блювоту і серцебиття. При правильному і вмілому зберіганні в бульбах зберігається велика частина корисних речовин.

У картоплі містяться незамінні амінокислоти, а також найкорисніші вітаміни: сто грам свіжих осінніх бульб містить близько 20-и міліграм аскорбінової кислоти. Природно, це набагато менше, ніж в ягодах чорної смородини або шипшини. Але ми споживаємо картоплю практично кожен день і приблизно з січня бульби втрачають 50% цього вітаміну, а вже в квітневій бульбі його міститься в чотири рази менше від початкової кількості. Однак, якщо неправильно готувати страви з картоплі, то відразу можна втратити всю аскорбінову кислоту. Між іншим є способи її заощадження і я вам по секрету про них розповім.

Як зберегти цілющі якості картоплі під час приготування

А тут вже цікаві факти про картоплю під час її приготування та споживання. Чистити картоплю найкраще ножем з нержавіючої сталі, а ось варені бульби слід подрібнювати дерев’яним товкачем. Зазвичай картоплю чистять, роблячи зріз шкірки бульби, під якою розташована запасаюча тканина. Саме в цій тканини для розвитку проростків міститься велика кількість поживних речовин. Там їх може бути набагато більше, ніж в решті очищеної частини. Так і виходить, що з очистками ви викидаєте дуже цінну частину бульб.

Вміти зберегти цілющі вітаміни в бульбах — ніколи не пізно цьому навчитися. Розберемо приклад з повсякденної практики. Очищені бульби ви завантажили в холодну воду і поставили на плиту варити. Втрати вітаміну C складуть 25-40%. Якщо ж опустити картоплю в киплячу воду, то число втрат знизиться до 7%. Тому очищені бульби для варіння слід опускати в уже гарячу воду. Але ні в якому разі не опускайте перед варінням очищену картоплю в холодну воду, як багато хто з вас це роблять, так як вітамін C руйнується, як сказано було вище.

Також призводить до втрати вітамінів повторне нагрівання страв з картоплі. Однак в картоплі містяться і більш стійкі вітаміни групи B, а також PP. Картопля містить багато:

  • фосфору;
  • кальцію;
  • магнію;
  • і особливо калію.

Клітковина дуже ніжна, а крохмаль володіє обволікаючими властивостями. Також відомо те, що крохмаль має властивість розчіплюватися в шлунково-кишковому тракті на прості цукри. Це ще більше підкреслює поживні властивості картоплі.

І ще один вузлик на пам’ять: бульби найкраще варити «в мундирі», точніше в шкірці. У такому випадку всі компоненти в більшій мірі зберігаються.

Лікувальні властивості картоплі

І на закуску хочу вам розповісти про лікувальні властивості картоплі. Так, так, я не помилився, зараз будуть перед вами розкриті цікаві факти про картоплю з точки зору лікувальних властивостей.

Не завадить трохи інформації про цілющі властивості картопляного соку. При виразковій хворобі шлунку і дванадцятипалої кишки, а також печії, запорах, гастриті з підвищеною кислотністю, картопля, представляє особливу цінність. По ходу розвитку цієї теми, не буде зайвим навести кілька прикладів і рецептів для більшої наочності. Так ось, при хворобах описаних вище рекомендується вживати свіжий сік з рожевих бульб. Приймати потрібно два рази на день до їжі в дозі від 50-и до 150-та грам. Досить непогано сік допомагає при загостренні виразкової хвороби шлунку. Також допомагає свіжий сік при головних болях.

Хороший результат показує варена картопля при призначенні її хворим на серцево-судинні захворювання, а також при гіпертонічній хворобі. Пояснюється такий ефект наявністю в картоплі солей калію. Солі калію сприяють виведенню з організму людини зайвої рідини.

А ще рекомендується прикладати свіжонарізані пластинки з картоплі до місць ураженим екземою, а вдихання парів від щойно звареної картоплі полегшує страждання при катарах верхніх дихальних шляхів.

Білка картопля містить не так вже й багато — 1,5-2%. Однак її білок — туберін містить всі такі необхідні нашому організму амінокислоти. Крім цього в бульбах ще міститься більше 20-и різних мінеральних елементів. Багато з них дуже корисні для нашого організму.

І, завершуючи свій невеличкий твір, хочу вас застерегти. Позеленіла картопля, яку ви знаходите при копанні, містить у величезній кількості соланін (отруйна речовина). Такі бульби категорично не можна вживати в їжу і ні в якому разі не згодовувати тваринам. Ну ось, поки всі цікаві факти про картоплю. Приходьте частіше і читайте цікаві і корисні статті в моєму блозі. Далі буде.

Поділитись: