Для приготування молочних страв необхідно, щоб продукти, з яких вони робляться, були якісними. Для цього потрібно дотримуватися правил зберігання молочних продуктів. Ці поради більше підійдуть тим господарям, які власноруч виготовляють молочну продукцію.

Зберігання молочних продуктів у домашніх умовах

Зберігання молочних продуктів в домашніх умовах

  1. Молоко і молочні продукти слід тримати в захищеному від денного світла місці при температурі до +6 градусів. Щоб не зашкодити власному здоров’ю, слід дотримуватись цих порад щодо зберігання молочних продуктів в домашніх умовах.
  2. Молоко і масло треба зберігати окремо від інших молочних продуктів (наприклад, сирів і кисломолочних виробів), що мають запах. Щоб масло добре збереглося, його під час віджимання ретельно промивають чистою холодною водою для видалення сколотин. Зберігати цей продукт найкраще в закритій тарі, викладеній пергаментом (попередньо вимоченим у розчині солі). Якщо масло періодично вживають, його верхній шар ретельно вкривають щільною тканиною, змоченою в розчині солі. Масло добре зберігається при +4 градусах до 15 діб, при 0 — 1-2 місяці.

Далі мова піде про зберігання таких молочних продуктів як сметана та сири.

  1. Сметана зберігається в холодному місці (не вище +7 градусів) у непрозорому посуді.
  2. Сир можна зберігати в чисто випареній бочечці, обтічному керамічному або металевому посуді. На дно посуду насипають суху сіль, кладуть сир, приминаючи його, щоб не було пустот. Зверху накривають чистою (випраною в окропі без мила) тканиною, змоченою в розчині солі, підіткнувши її з країв, кладуть чистий кружок, а на нього ставлять невеликий гніт. Для тривалого зберігання придатний нежирний сир, його вкладають у діжки, натерті сіллю і вистелені пергаментом. У такому вигляді при температурі близько нуля сир можна зберігати до 2-х місяців.
  3. Сири будь-яких сортів особливо легко пліснявіють. Один із кращих способів збереження сиру — ретельне упакування його у вощений папір. Зберігання його при температурі вище +10 градусів, як і замерзання, не допускається. При появі цвілі або слизу сир протирають ганчіркою, змоченою в солоній воді. Зберігати сир у домашніх умовах рекомендується не більше 2-3 місяців. Запах сиру легко передається іншим харчовим продуктам (яйцям, маслу, сушеним виробам), тому його треба зберігати окремо.

Ось так коротенько про зберігання молочних продуктів у домашніх умовах. Якщо у вас є що додати з приводу цього питання, то пишіть в коментарях нижче до цього допису.

Поділитись: