Зараз ви ознайомитесь із корисними порадами про те, як зберігати продукти, якими ви вирішили запастись на якийсь період часу. Це суттєво вам допоможе зберегти їх смакові якості, і завжди мати під рукою необхідний інгредієнт для приготування того чи іншого блюда.

Як зберігати продукти, зберігання соняшникової олії, зберігання борошна, зберігання круп, зберігання цукру

Як зберігати продукти, що купили про запас

Збільшення терміну зберігання продуктів без негативного впливу на їх якість і придатність до споживання — завжди хвилювало домогосподарок. Адже це економить дорогоцінний час і якусь частину грошей, бо вчора можна було купити дешевше, ніж сьогодні. Отож, до справи.

Зберігання цукру

Цукор може зберігатися до 8 років без втрат смакових якостей. Найкраще тримати його в пластикових герметичних мішках вагою не більше 5 кг. Приміщення, в якому зберігається цукор, має добре провітрюватися, бути сухим, з помірною температурою (+15-25 градусів). Не варто зберігати цукор у полотняних мішках, що пропускають вологу, а також на підлозі.

Зберігання борошна

При тривалому зберіганні (більше року) борошно може поміняти смак. Оновлювати запаси цього продукту рекомендується раз на півроку. Зберігати так само, як цукор але в полотняних (краще лляних) мішках. Періодично просіювати. Лляні мішки можна вимочити в міцному сольовому розчині, потім добре висушити. Таким чином вам вдасться уникнути появи жучків у борошні.

Зберігання круп

Кожна крупа має свій термін придатності. Враховуйте також, що до купівлі товар зберігався якийсь час десь на складі, а потім у магазині.

Зберігання рису і гречки

Рис і гречка зберігаються не більше 1,5 року, пшоно — не довше 4 місяців, вівсянка — 5 місяців. Щоб продовжити термін зберігання, можна покласти частину круп у холодильник. Умови зберігання такі  ж, як у цукру і борошна.

Зберігання макаронів

Закрита упаковка макаронних виробів може зберігатися без втрати смаку до 3 років. Відкриту пачку краще пересипати в пластиковий герметичний контейнер або скляну банку з кришкою. Головні умови зберігання — сухе повітря і відсутність перепадів температури.

Зберігання соняшникової олії

У темному прохолодному місці, розлита в скляну тару, соняшникова олія може зберігатися близько 2 років. Важливими є відсутність прямого сонячного світла і температура зберігання від +5 до +20 градусів. Не варто тримати її у холодильнику. Єдина олія, запаси якої повинні зберігатися в холодильнику, — лляна.

Зберігання оцту

Оцет можна зберігати майже вічно. Навіть злегка помінявши колір, він не стає шкідливим і не втрачає своїх властивостей. Ні осад, ні втрата прозорості не є показником псування цього продукту. Головне — зберігати оцет у сухому темному місці у скляній пляшці.

Зберігання консерви

Домашні консерви краще з’їсти протягом року. Магазинні є можуть зберігатися довше, ніж зазначено на упаковці, за умови, якщо тара не пошкоджена. Зберігати їх слід у темному сухому місці з температурою повітря +4-10 градусів.

Отже, зберігаємо продукти і смакуємо разом. Тепер ви будете знати, як зберігати продукти, якими ви вирішили запастись.

Поділитись: