Зараз розмова піде про те, як вибрати соняшникову олію в залежності від її застосування. Отже, без зайвих слів одразу переходимо до діла.

Як вибрати соняшникову олію, як перевірити якість олії, як вибрати якісну соняшникову олію

Як вибрати соняшникову олію

Якщо вибрати олію в магазині, треба пам’ятати, що найбільш корисною є нерафінована холодного віджиму. Саме в такому продукті, що не проходив термічну та хімічну обробку, краще зберігаються вітаміни і біологічно активні речовини.

Коли ми купуємо олію, вибір на користь того чи іншого продукту повинен залежати від його застосування. Якщо його використовувати для заправки готових страв і салатів, то слід вибрати нерафіновану олію. Якщо ж нам необхідно на ній тушкувати або смажити, то рафіновану. Нерафінована олія при нагріванні димить, при цьому утворюються шкідливі речовини, тому її не використовують для смаження і випікання. Рафінована більше підходить для цього, вона не має характерного запаху.

Як вибрати якісну соняшникову олію

  1. Вона має бути прозорою. За кольором може бути від майже безбарвної до темно-жовтої. Невеликий осад буває в нерафінованого продукту, у рафінованого його бути не повинно — це ознака псування або фальсифікації.
  2. Запах і смак соняшнику яскраво виражені в нерафінованої олії. Рафінована олія має слабкий запах або може бути зовсім без нього. Головне — якісна олія не повинна гірчити.
  3. Тара має бути без пошкоджень, на етикетці вказані відомості про найменування продукту, ступінь його очищення, склад, застосування добавок (барвників, вітамінів, консервантів), відповідність ДЕСТу, дата виробництва і термін придатності.
  4. Не варто брати з полиці пляшку з олією, що стоїть на світлі, — швидше за все, в ній уже почалися процеси окислення і руйнування вітамінів.
  5. Уважно поставтеся до того, як називається продукт. На етикетці має бути написано, що це саме олія соняшнику, а не рослинна. Під виглядом цього можуть продавати суміш соняшникової олії з іншими оліями.
  6. Якщо вказана певна кількість вітаміну Е, то швидше за все, в продукт його ввели у вигляді вітамінної добавки.

От тепер ви знаєте як вибрати соняшникову олію та та як перевірити якість олії, та й іншим про це розповісте.

Поділитись: