Щорічно у другу п’ятницю жовтня у багатьох країнах відзначається Всесвітній день яйця. Це свято 2000 року затвердила спеціальна міжнародна комісія.

Всесвітній день яйця, смачна яєчня, яєчня з салом, яєчня з помідорами, яєчня з цибулею

Всесвітній день яйця

Чим же заслужило звичайне яйце таку повагу? Яйця домашньої птиці по праву вважаються цінним продуктом харчування. Це один із небагатьох натуральних дієтичних продуктів, в якому немає різних добавок та наповнювачів. У складі яйця виявлено 50 хімічних елементів періодичної системи Менделєєва. Для задоволення добової потреби у вітамінах необхідно з’їсти всього два яйця. Згідно рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я, норма споживання на людину повинна становити 183 яйця на рік. До речі за рік одна курка здатна знести 300—330 яєць.

Які яйця вживають в їжу

Для вживання в їжу використовують яйця курей, перепілок і цесарок. Яйця індичок також підходять для цього, вони досить смачні й поживні, але значно вигідніше виводити з них індичат. Те ж саме можна сказати і про страусові яйця. А от яйця гусей та качок мають досить специфічний присмак, тому їх теж краще підкладати під квочок.

Смачна яєчня

Всесвітній день яйця, смачна яєчня, яєчня з салом, яєчня з помідорами, яєчня з цибулею

За харчовою цінністю яйця є унікальним продуктом: у них сконцентровано життєво важливі, добре збалансовані поживні речовини.

В українській кухні яйця входять до складу багатьох борошняних, сирних, круп’яних та інших страв, а також використовуються самостійно. Варені яйця подають із різними добавками, підливами. А ось українські яєчні готують різними способами, декілька рецептів яких, публікую нижче.

Яйце — символ початку життя. Фарбовані яйця є пасхальною ритуальною стравою. За народними повір’ями, з’їсти у Великдень освячені яйця — це запорука здоров’я на цілий рік.

Яєчня з салом

Що для цього треба:

  • 50 г сала;
  • 2 яйця;
  • сіль за смаком.

Нарізати сало, підсмажити до рум’яного кольору. Залити збитими яйцями, посолити й смажити до готовності.

Яєчня з цибулею

Що для цього потрібно:

  • 5 яєць;
  • 100 г цибулі;
  • сіль за смаком.

Цибулю дрібно нарізати, підсмажити на сковороді до рум’яного кольору, залити збитими яйцями, посолити і смажити до готовності.

Яєчня з помідорами

Що для цього потрібно:

  • 4 яйця;
  • 300 г помідорів;
  • 50 г сиру;
  • сіль, перець за смаком.

Нарізати помідори, посипати сіллю, перцем і підсмажити. Залити помідори збитими яйцями, посипати тертим сиром і запекти в духовці.

А тепер, святкуючи Всесвітній день яйця, берете пляшечку домашнього самогону, домашній хліб і, звісно, яєчню. Смачного!

Поділитись: