Людині властиво піддаватися стресам і хвилюватися. По суті, весь цей набір — невід’ємна частина нашого життя. Тому людей здавна цікавили питання, як перестати турбуватися і почати жити. На сьогоднішній день дуже важко зустріти когось, щоб не піддавався цим хворобам. Тим більше, нині наявність деструктивних психічних станів, вважаються цілком нормальним явищем.

Як перестати турбуватися і почати жити

Ми по всіх усюдах знаходимося під ковпаком психічного тиску:

 1. На робочому місці.
 2. При відвідуванні магазинів.
 3. У кінозалі.
 4. Потрапляючи в автомобільні пробки.
 5. Стоячи в черзі.
 6. У салоні громадського транспорту та ін.

Навіть в домашній обстановці серед близьких і дорогих нам людей, ми весь час піддаємося стресам і турбуємося з різних приводів.

Але якщо у одних людей виходить абсолютно спокійно пережити такі ситуації, то інші набувають їх хронічно. І на даний час це вже не є таємницею, що людина, страждаючи хронічними занепокоєннями, через них може бути в поганому настрої, наповнена негативними емоціями, отримати психічні, емоційні і фізіологічні недуги. Тому тут і зараз в цій статті розповідається, як перестати турбуватися і почати жити.

Щоб занепокоєння перейшло в хронічну форму, воно повинно постійно насідати на людину протягом якогось відрізка часу. По цьому, турботами та хвилюваннями можна завдати великої шкоди власному життю до такого ступеня, що воно перетворитися в існування, наповнене стражданнями. Тому, погодьтеся, що занепокоєння і хвилювання, а також питання позбавлення від них, сьогодні, як ніколи — актуальні.

Дейл Карнегі та його концепція безконфліктного спілкування

За цей час проблема, як перестати турбуватися і почати жити, освітлена у великій кількості різних літературних творів. Одні автори обмежуються невеликими брошурами, де описують «надефективні» способи позбавлення від того, що турбує людину. Зазвичай в таких книжечках виражаються думки абсолютних дилетантів якими переслідується лише одна мета — швидше отримати фінансову вигоду. Але на щастя є праці, які варті нашої уваги. Їх автори створювали безсонними ночами, кращі люди витратили незліченну кількість часу на копітку роботу, роблячи все це заради благих намірів. Бо вони щиро бажають надати посильну допомогу людям, щоб поліпшити їхнє життя.

До таких людей належить відомий на весь світ Дейл Карнегі. Він є американським психологом, педагогом і письменником. Під його чуйною увагою зароджувалася теорія спілкування. Саме цій людині вдалося перевести теоретичні розробки психологів свого часу, в першій половині двадцятого століття, в практичне застосування.

Дейлом Карнегі була розроблена власна концепція, в якій основна роль відводилася безконфліктному спілкуванню. Також ним створені курси самовдосконалення, сюди ж відноситься і ефективна комунікація, виступи, ораторське мистецтво та ін. Серед цього достатку особлива увага приділяється мистецтву гармонії життя. Ця людина своїми книгами завоювала собі неабияку славу у всіх куточках нашої неосяжної планети ще за життя. І зараз ці книги не втратили свою популярність і затребуваність.

Книга Дейла Карнегі «Як перестати турбуватися і почати жити»

Через шалений ритм життя, мегаполіс обріс безліччю проблем, а наявність постійних стресів робить негативний вплив на стан людини. Американським автором книг на психологічну тематику, Дейлом Карнегі, для своїх читачів розкривається власна концепція спокою. Дотримуючись описаних правил в книгах, можна внести зміни у власне життя, і воно буде безтурботне і цікаве. Звід цих правил можна почерпнути з твору автора «Як перестати турбуватися і почати жити». Ця книга призначена для тих людей, які постійно про щось турбуються і виявляють великий інтерес до психології.

Кожна частина і глава твору дає відповіді на конкретно поставлені запитання. Уже на перших сторінках твору читачеві відкриваються спроби пояснення засновником теорії спілкування, що з себе представляє занепокоєння, з яких причин воно з’являється і які наслідки можуть настати при тривалому його продовженні.

У наступних розділах автор дає відповіді на найважливіше питання з області психології — як тримати себе в руках і не впадати в паніку, відійти від переживань і налаштувати спокійне і позитивне життя.

Читача автор веде до висновків не поспішаючи, теоретичними роздумами та прикладами на практиці, взятих з життя американських обивателів. І врешті-решт весь набір гіпотез психологом перетворюється в десятку золотих правил. Застосовуючи їх на практиці, можна ґрунтовно внести зміни у власне життя.

Більше цікавтеся оточуючими людьми

Людину долає занепокоєння в тому випадку, коли нею занадто концентрується увага на собі коханій. Як перестати турбуватися і почати жити повноцінним життям? Для цього необхідно забути про важливість власної персони і більше цікавитися оточуючими людьми. Також можна щодня здійснювати якусь добру справу відносно когось, навіть і незнайомого. Можливо це буде незвично і складно, зате результат буде виправданий на всі сто і більше.

Зовсім не важко помітити, що набір порад Дейла Карнегі досить таки простий для застосування на практиці. Лише одне необхідно зробити для отримання від них відчутних результатів, це твердо вирішити зайнятися перебудовою власного мислення в позитивну сторону і, все ж, перестати через дрібниці нервувати, щоб спокійно жити.

Як перестати турбуватися і почати жити: концентрація на теперішньому часі

Якщо ви у великій кількості витрачаєте час і енергію на представлення свого майбутнього в негативному ракурсі, або ж вас весь час терзають важкі спогади минулого, то така поведінка ще більше впливає на послаблення вашої нервової системи.

Бажаєте в значній мірі знизити свої хвилювання, хочете знати, як перестати турбуватися і почати жити — здійсніть концентрацію своєї уваги на нинішньому часі! Для цього необхідно дотримуватися наступних порад:

 1. У ваших думках повинен бути сьогоднішній день. З ранку або в ту хвилину, коли тривогами почне затуманюватися ваша свідомість, варто сісти на деякий час, зупинитися. Потрібно дихати. Значно знизити фокус. Не дивитися попереду себе, бо перед вашим поглядом виникнуть цілі до яких ви прагнете, і переживання нахлинуть ще з більшою силою. Просто потрібно сфокусуватися на поточну обстановку та нічого більше. Завтрашній день нікуди від вас не пропаде.
 2. Вимовте вголос своє нинішнє заняття. Наприклад: «Я зараз вмиваюся». Опинитися в минулому і майбутньому зовсім нескладно. Цією фразою ви моментально повернете себе в даний час.

А тепер слід запитати себе, скільки разів негативним прогнозам наперед не судилося збутися?

Безліч речей, до яких ви ставитеся з побоюванням, можуть ніколи не реалізуватися в вашому житті. Вони є просто монстрами, що заполонили вашу голову. І якщо, якесь ваше побоювання дійсно здійсниться, можливо воно вже не буде таким поганим, як ви це собі уявляли. Турбуючись, ви даремно витрачаєте час.

Нашим завданням є обезцінення занепокоєння

Психічним тиском людина оточена всюди. А наявність стресів, різного роду хвилювань і занепокоєнь міцно увійшла в наше повсякденне життя. Постійною напругою ми надаємо згубного впливу не тільки на здоров’я, але і на настрій.

Всесвітньо відомим психологом Дейлом Карнегі вперше в світі дослідження були підкріплені на практиці і винесені на показ громадськості. Його порадами можна вільно щодня користуватися, не витрачаючи на це багато часу і сил. Якщо дотримуватися його порад, описаних в книзі, то найгірша ситуація вам здасться зовсім в іншому ракурсі.

Але книга «Як перестати турбуватися і почати жити» — не є чудодійним еліксиром, вона спонукає читача діяти. Нею створюється потужний позитивний поштовх, вона допомагає скоротити до мінімуму роздуми про негативні явища, і більш простіше до всього ставитися. Нічого нового Дейл Карнегі не розкриває, він просто нам нагадав те, про що ми колись знали, але встигли про це забути.

Як перестати турбуватися і почати жити: про шляхи до саморуйнування

Ми, йдучи до саморуйнування, сповідуємо різні шляхи. Одним з таких шляхів є занадто роздуте занепокоєння.

Комусь в голову лізуть переживання за своїх рідних або за рух по кар’єрних сходах, маніпулюючи одночасно негативними сценаріями в своїй уяві. Таким чином занепокоєння стає тим черв’яком, який точить людину з середини, як головку голландського сиру, відбираючи все більше і більше енергії.

Тоді як перестати турбуватися і почати жити, як здолати тривожні думки і накласти на них табу у власній голові? Ліки від цього є. Це концентрація уваги на поточному часі. Бути на цьому місці цієї ж миті.

З дуже розвиненою уявою і думками про те, до чого може привести певна ситуація в недалекому майбутньому, народжується маса великих переживань і тривог. Якщо людині на цьому зациклюватися і весь час придумувати негативні розвитки подій, то нічого хорошого це не обіцяє. А ще гірше може бути, якщо якась схожа негативна ситуація з минулого життя буде спроектована на поточний час подій.

Про що йде мова в книзі Дейла Карнегі на думку читачів

Книгам Дейла Карнегі відводитися класична область літератури, що відповідає за саморозвиток людини. Навіть незважаючи на те, що автора вже давно немає серед нас, його роботи стали бестселерами.

Починаючи писати свою книгу «Як перестати турбуватися і почати жити», автор розповідає, що в ній немає нічого нового, а є все те, чим людина користується в своєму щоденному житті. Книга, за типом збірки, напхана різними історіями, і до чого, справжніми, не вигаданими. У будь-яку з історій покладено реальні факти.

Весь зміст книги можна розділити на цитати: так тут цитуються давньогрецькі філософи, а також філософи 14-19 століть, в тісному взаємозв’язку між собою. І незважаючи на те, що існує велика різниця в часі між такими великими людьми, як Аристотелем, Шекспіром, Шопенгауером, Бернардом Шоу проповідується одна і та ж філософія.

Карнегі залишилося лише упорядкувати ці стародавні і непорушні істини, а нам залишається лише їх застосовувати в дії.

Що дає книга «Як перестати турбуватися і почати жити»

Занадто бурхливо, складно і проблематично вступило в свої права XXI століття. Як боротися в ньому за виживання і не втрачати людське обличчя? Як надати допомогу рідним людям зрозуміти себе? Як перестати турбуватися і почати жити? Все це до найдрібніших подробиць пояснює Дейл Карнегі у своїй книзі.

 1. Дає рекомендації, які пройшли перевірку практикою, про те, як позбутися від тривожних почуттів і занепокоєнь.
 2. Пояснює, як знизити на половину турботи щодо роботи.
 3. На семи прикладах показує здобуття миру і щастя.
 4. Показує, як уникнути фінансових проблем.
 5. Як з критики отримати користь.
 6. Як домогосподарці не перевтомлюватися і добре виглядати.
 7. Радить, як знайти душевну рівновагу.
 8. Як не спати на годину більше.
 9. Радить, як чотирма звичками уникнути перевтоми.
 10. Розповідає про простих і відомих людей, ділитися їхнім досвідом позбавлення від тривожних почуттів.

У підсумку ми маємо…

Як перестати турбуватися і почати жити? Комусь допомагає життя в гармонії з вірою. А хтось швидше відвідує психолога. А деякі шукають заспокоєння в створенні нової дружби. Книгу Дейл Карнегі написав в розрахунку на тих, кого долає важкий моральний стан і не бажають або не можуть ділитися наболілим ні з ким. Вона підійде тим, хто вміє уважно слухати, а не любитель поговорити.

Не секрет, що в книзі багато незрозумілих фраз, наприклад, про те, як сформувати умонастрої. Але, по правді кажучи, матеріал книги дається легко, а весь набір порад легко виконати.

Цю книгу багато хто вважає тією соломинкою порятунку, яка витягне їх за вуха з відчаю. Вона призначена багатьом людям для перестраховки на майбутнє, щоб у всеозброєнні зустрітися з будь-якою невдачею, перетворити її на свого союзника і далі слідувати своїм шляхом.

Друзі, тепер ви будете знати, як перестати турбуватися і почати жити повноцінним життям.

Поділитись: