Свою розповідь про захисні засоби від сонця почну з того, як вибрати сонцезахисні окуляри. Ймовірно, що їх з явним дефектом ви зможете повернути, однак небезпека підстерігає, як завжди, не там, де її зазвичай чекають.

Як вибрати сонцезахисні окуляри, зберегти очі

Отже, як вибрати сонцезахисні окуляри

Скло та пластики, що використовуються при виготовленні сонцезахисних окулярів, повинні затримувати ультрафіолетові промені. Отже, і при виборі сонцезахисних окулярів необхідно не тільки подивитися, чи підходять вони до вашої фізіономії, але і поцікавитися, який відсоток ультрафіолету вони затримують. Ось на цьому питанні і зосередимося.

Лейбли

Лейбли «100% ultraviolet protection» повинні насторожувати. Справа в тому, що звичайне скло дійсно повністю затримує ультрафіолет, чого не скажеш про пластик. Так, що уважніше дивимося на інструкції і, в разі пластика, шукаємо напис «80-90% ultraviolet protection». Що стосується форми, то краще вибрати модні сьогодні серед молоді «обтічні» окуляри, які закривають бічні поля зору.

Колір

Тепер розберемося з кольором. Вибір кольору залежить від погодних факторів. Рожеві та золотисто-жовті окуляри добре підходять для неяскравого сонячного світла, коли на небі раз у раз з’являються хмари. Темно-зелені окуляри також підійдуть для такої погоди, проте колірна гамма навколишнього світу в них буде більш адекватна. Ну, а для яскравих сонячних днів краще купити окуляри з сірими або коричневими лінзами. Вони максимально обмежують кількість світла, що потрапляє в очі.

Страшна історія

Ну і під кінець хочеться розповісти страшну історію про те, що може статися, якщо ви поставитеся до вищенаведених рекомендацій легковажно. А статися може ось що. Справа в тому, що темні скла обманюють зіниці і змушують їх розширюватися, а відсутній захист від ультрафіолету пропускає промені. Уявляєте, що відбувається? Так що, пам’ятаючи про те, що скупий платить двічі, краще купити сонцезахисні окуляри в дорогому супермаркеті, ніж потім опинитися в лікарні з опіком сітківки.

Тепер ви знаєте, як вибрати сонцезахисні окуляри та захистити очі від ультрафіолетових опіків. Бережіть очі, віднесіться до цього серйозно, не нехтуйте порадами вище.

Поділитись: