Свою розповідь про захисні засоби від сонця почнемо з того, як вибрати сонцезахисні окуляри. Ймовірно, що їх з явним дефектом ви зможете повернути, однак небезпека підстерігає, як завжди, не там, де її зазвичай чекають.

Як вибрати сонцезахисні окуляри і зберегти очі, лейбли

Отже, як вибрати сонцезахисні окуляри

Скло та пластики, що використовуються при виготовленні сонцезахисних окулярів, повинні затримувати ультрафіолетові промені. Отже, і при виборі сонцезахисних окулярів необхідно не тільки подивитися, чи підходять вони до вашої фізіономії, але і поцікавитися, який відсоток ультрафіолету вони затримують. Ось на цьому питанні і зосередимося.

Лейбли

Лейбли «100% ultraviolet protection» повинні насторожувати. Справа в тому, що звичайне скло дійсно повністю затримує ультрафіолет, чого не скажеш про пластик. Так, що уважніше дивимося на інструкції і, в разі пластика, шукаємо напис «80-90% ultraviolet protection». Що стосується форми, то краще вибрати модні сьогодні серед молоді «обтічні» окуляри, які закривають бічні поля зору.

Колір

Тепер розберемося з кольором. Вибір кольору залежить від погодних факторів. Рожеві та золотисто-жовті окуляри добре підходять для неяскравого сонячного світла, коли на небі раз у раз з’являються хмари. Темно-зелені окуляри також підійдуть для такої погоди, проте колірна гамма навколишнього світу в них буде більш адекватна. Ну, а для яскравих сонячних днів краще купити окуляри з сірими або коричневими лінзами. Вони максимально обмежують кількість світла, що потрапляє в очі.

Страшна історія

Ну і під кінець хочеться розповісти страшну історію про те, що може статися, якщо ви поставитеся до вищенаведених рекомендацій легковажно. А статися може ось що. Справа в тому, що темні скла обманюють зіниці і змушують їх розширюватися, а відсутній захист від ультрафіолету пропускає промені. Уявляєте, що відбувається? Так що, пам’ятаючи про те, що скупий платить двічі, краще купити сонцезахисні окуляри в дорогому супермаркеті, ніж потім опинитися в лікарні з опіком сітківки.

Тепер ви знаєте, як вибрати сонцезахисні окуляри та захистити очі від ультрафіолетових опіків. Бережіть очі, віднесіться до цього серйозно, не нехтуйте порадами вище.

Поділитись: