Колись давно я не міг змиритися з думкою що до того, як працювати вдома і бути продуктивними. А коли сам почав займатись віддаленою роботою, то зрозумів, що досягти продуктивності роботи в домашніх умовах набагато складніше, ніж в офісі чи на виробництві. Зараз про це й поговоримо.

Як працювати вдома, графік роботи вдома, мати окреме робоче місце, перерви під час роботи за комп'ютером, роботи після завершення робочого дня

Як працювати вдома і бути продуктивними

Раніше була популярною думка про те, що робота з дому це велика розкіш в тандемі з бездоганними умовами праці. Однак, перебравшись з офісних стін у рідні стіни, багато таких працівників відчули велике здивування, якщо не шок: виявляється, вдома працювати складніше! Принаймні з точки зору продуктивності. Адже так важко відкласти в бік улюблену книжку, вилізти з-під ковдри, «попрощавшись» із кішкою, що солодко спить, і вткнутися носом у такі вже обридлі графіки, документи, макети тощо.

Вся річ у психології. Ми звикли, що офіс призначений для роботи. Щойно ми переступаємо його поріг, наш мозок налаштовується на потрібну частоту. Після роботи ми йдемо додому, де думаємо про відпочинок і комфорт. І уявіть собі замішання нашого мозку, коли все збивається в купу!

Добре, що є рекомендації, які допоможуть вам не просідати за продуктивністю при роботі вдома. Давайте їх розглянемо.

Графік роботи вдома

На жаль, якщо ви хочете бути продуктивним, без часових меж нікуди не дітись. Якщо ви плануєте протягом дня позмінно виконувати робочі завдання і займатися домашніми справами, ви не досягнете успіху ні там, ні там. Виберіть найбільш зручний час для роботи (якщо такий не встановлено вами або начальством) і присвячуйте його тільки професійним зобов’язанням.

Графік роботи вдома

Ознайомтеся з працями із тайм-менеджменту. Необов’язково купувати книги: в Інтернеті є маса цікавих статей. Наприклад, можете прочитати про «метод помідора». Він допомагає впоратися з прокрастинацією і раціонально витрачати робочий час. Постарайтесь створити гнучкий графік роботи вдома.

«Уніформа»

Ще одне «на жаль»: як працювати вдома продуктивно в піжамі та домашніх капцях? Це може бути занадто рідкий скіл. Психологія людини функціонує таким чином, що ви маєте змінювати свій «образ» спеціально під робочий час. Гарна новина полягає в тому, що для цього не потрібно робити щось важке. Просто переодягайтеся перед роботою і після неї.

До речі, за такою ж логікою можете зробити ще які-небудь «прив’язки» до роботи, щоб ваш мозок розумів: настав час працювати. Наприклад, вмикайте певну лампу біля столу, тільки коли працюєте.

Як працювати вдома і мати окреме робоче місце

Якщо не можна працювати в домашньому одязі, то вже поготів не можна виконувати свої обов’язки з ноутбуком у ліжку. Ще раз акцентуємо увагу на тому, що, працюючи, ви маєте максимально абстрагуватися від того, що асоціюється у вас з відпочинком.

Як працювати вдома, перерви під час роботи за комп'ютером, мати окреме робоче місце

До того ж правильно організоване робоче місце — це ще і комфорт. Достатньо буде столу, зручного стільчика й офісного приладдя, якщо воно потрібно. Важливо підтримувати чистоту робочого місця. Це теж психологічний момент: сидячи за захаращеним столом, людині важче концентруватися.

Перерви під час роботи за комп’ютером

Не працюйте годинами безперервно. Психологи рекомендують хоча б раз на годину робити паузи. Під час перерв найкраще змінювати вид діяльності. Не потрібно витрачати паузу на сидіння за тим же комп’ютером. Краще зробіть зарядку, приляжте і послухайте музику, пограйте з дитиною або домашньою твариною.

Якщо вам важко стежити за робочим часом, ставте нагадування. До речі, чудовим рішенням буде ставити таймер: наприклад, встановили його на 1 годину і протягом даного часу не відволікаєтеся ні на що. Тільки-но телефон продзвенить, кидаєте роботу і йдете відпочивати 10-15 хвилин. Таке розмежування часу допоможе концентруватися і не забувати про перерви.

Жодної роботи після завершення робочого дня

При роботі в домашніх умовах велика спокуса в моменти нудьги сісти за комп’ютер і продовжити роботу. А чому ні, здавалося б? Сьогодні зробиш більше, завтра відпочинеш. На жаль, це буде вам тільки на шкоду. Ви стираєте межі між робочим та особистим часом, і незабаром усе це «скотиться» в цілковиту плутанину.

Паузи на фізкультуру

Робота вдома пов’язана ще з однією неприємністю — зниженням фізичної активності. Це негативно позначається не тільки на м’язах, опорно-руховому апараті, але і на мозковій активності.

Періодично робіть паузи на зарядку. Не потрібно присідати 100 разів і віджиматися від підлоги до сьомого поту! Присядьте кілька разів, підніміть руки вгору, розімніть шию — і це вже буде непогано. Ви нейтралізуєте застійні процеси, що обов’язково позитивно позначиться на загальному самопочутті і відповідно продуктивності.

От тепер у вас є уява про те, як працювати вдома і бути продуктивними. Але, як би там не було, противникам роботі в домашніх умовах скажу таке: я хочу працювати вдома, що зараз і роблю. Це є:

  1. Робота віддалено.
  2. Дистанційна робота на дому.
  3. Дистанційна робота.
  4. Тексти для сайтів українською та російською мовами, послуги WEB-майстра.

Переходьте за посиланнями, і буде вам щастя. До речі, чекаю на ваші коментарі про те, хто і як із вас працює вдома.

Поділитись: