Ця стаття не може вмістити всі фактори і критерії вибору хостингу, але на багато питань ви тут знайдете відповіді. Якщо ви шукаєте український хостинг, де розмістити в Інтернеті свій сайт, щоб потім не кусати лікті і шкодувати про свій вибір хостингу, то вам слід все ж прочитати цю статтю.

Український хостинг, як правильно вибрати хостинг, вибір хостингу, стабільність роботи вашого сайту, операційна система сервера, ліміти по трафіку, планувальник завдань cron, поштові акаунти, паркування доменів, панель управління хостингом, оплата хостингу, статистика вашого сайту

Як правильно вибрати хостинг

Питання вибору хостингу дуже важливе і особливо для тих, хто збирається зайнятися серйозним бізнесом на постійній основі. Мається на увазі не особиста сторінка (хом’ячок) з кількома фотографіями і невеликою біографією про себе, а створення серйозного і корисного ресурсу, який вміщатиме в собі безліч сторінок, що постійно оновлюються контентом.

Але яким би ваш ресурс не був, в будь-якому випадку він вимагає розміщення в Мережі, а для цього необхідно вибрати український хостинг або місце, де сайт постійно знаходиться в Мережі і відвідувачі мають до нього доступ цілодобово.

Саме в цей момент перед вами постає завдання:

  1. Де розмістити свій ресурс?
  2. Яку хостинг-компанію вибрати?
  3. Яка між ними відмінність і яка з них краща?

Не буду описувати переваги платного хостингу і чому саме цей вибір хостингу буде найбільш правильним, це і так зрозуміло. Краще я підкажу, на що вам слід звернути свою увагу, перш ніж зупинити свій вибір на одній з хостинг-компаній для вашого ресурсу. Наприклад, я давно вже багато років користуюсь послугами хостинг-провайдера HostPro, і цілком задоволений їхніми якісними послугами.

Звичайно, в першу чергу розглядаються ціни і великої різниці в них немає. Але деякі в гонитві за економією копійки потім втрачають вже сотні і тисячі копійок. Але крім ціни є й інші фактори, що впливають на правильність вашого вибору, і цих факторів, а точніше відмінностей, дуже багато. І одна з головних відмінностей — це конфігурація обладнання та технічні характеристики сервера.

Отже, вибір хостингу і на що слід звернути увагу? У першу чергу на вигляд операційної системи, встановленої на хостингу. Тому зараз розглянемо які бувають типи операційних систем та їх короткі характеристики тощо.

Операційна система сервера

Думаю пояснювати не потрібно, що, обираючи український хостинг, не всі операційні системи можуть бути хороші саме для ваших потреб. Від типу встановленої операційної системи на сервері, залежить стабільність роботи вашого сайту. На сьогоднішній день найпоширенішими системами є Windows, Linux і FreeBSD. Не будемо вдаватися в технічні подробиці і відмінності кожної з них скажу, що найкраща з них — це ОС Linux (Unix). Вважайте, що вам пощастило, якщо ваш сайт буде хоститися під нею.

Unix-хостинг, вважається однією з самих надійних та стабільних платформ, але це ще залежить і від професіоналізму самої компанії. Слід зауважити, що розміщуючи свої ресурси на сервері під керуванням цієї операційної системи, ви отримаєте від неї не тільки якість роботи, а й можливість застосування на своєму сайті найбільш надійних і сучасних технологій. Серед них є дуже багато безкоштовних додатків. Разом все це взяте, дуже вигідно відрізняє Unix-хостинг від інших. Це всього лише моя думка. Вибір хостингу за вами.

Далі я зупинюся на пропускній спроможності каналів зв’язку та потужності серверів.

Ці показники не варто випускати з уваги, здійснюючи вибір хостингу, бо від них залежить час тривалості завантаження вашого сайту. Кожен з нас відчував на собі томливе очікування завантаження сторінки. Так і не дочекавшись (швидше за все не вистачає терпіння) ми закриваємо вікно і йдемо геть. Те ж саме зробить і відвідувач вашого сайту, якщо його сторінки будуть тривалий час завантажуватися. Саме тому є сенс поцікавитися, які сервери встановлені у компанії. Яка їхня пропускна здатність і скільки є каналів зв’язку з мережею.

Ліміти по трафіку

Що нам може запропонувати український хостинг стосовно трафіку? Спочатку будь-який ресурс створюється з метою його відвідання відвідувачами і кожне таке відвідування створює певний трафік, іншими словами кількість переданої інформації від сервера до користувача і навпаки. З урахуванням напрямку трафіку, він буває вхідний і вихідний і має різницю за географічною ознакою (український, польський та ін.).

Чим більше на ваш ресурс прийде відвідувачів, тим більший він створює трафік. Якщо, наприклад, середня вага кожної сторінки становить 20 Кб, то при 500 переглядів на добу вийде 300 мегабайт на місяць. А якщо ваші відвідувачі будуть ще викачувати файли, наприклад, архіви з програмами, відео, музику та інші, то витрата трафіку може набагато збільшитися.

Тому вибір хостингу пов’язаний з необхідністю дізнатися існуючі ліміти у хостера, щоб зробити для себе правильний вибір хостингу з оптимальним тарифним планом. Інакше вашому ресурсу загрожує закриття і, як правило, він до наступного місяця не буде доступний для відвідувачів, якщо вичерпає виділений для нього ліміт споживаного трафіку. Або ж вам доведеться кожного разу доплачувати, за зайву витрату трафіку понад встановленої норми хостером.

Український хостинг і планувальник завдань cron

У всесвітній енциклопедії Вікіпедії є таке визначення планувальника завдань:

«’cron — демон-планувальник завдань в UNIX-подібних операційних системах, що використовується для періодичного виконання завдань в заданий час».

Іншими словами, ця функція має на сервері спеціальне призначення і дозволяє виконувати поставлені завдання в потрібній вам періодичності.

Думаю, що для статичних ресурсів особливої потреби в планувальнику завдань немає, але якщо у ваші плани входить використання на своєму ресурсі якихось скриптів, які необхідно запускати на виконання завдань, то планувальник вам значно полегшить ситуацію. Сюди входить автоматична щоденна перевірка ресурсів на наявність оновлень з подальшою публікацією на вашому ресурсі, щоденна розсилка листів, збереження важливих даних та інше.

У планувальника задач безліч сфер застосування. І з поступовим розвитком вашого ресурсу все більша ймовірність застосування планувальника завдань за прямим його призначенням. Але слід врахувати, що cron є тільки на Unix-хостингах, а в Windows для таких випадків використовується інша програма.

Наявність підтримки сучасних мов програмування і баз даних

Український хостинг також тісно пов’язаний з наявністю підтримки різних технологій. Тут слід зазначити важливість підтримки хостингом тих технологій, які в майбутньому вами планується використовувати на своєму ресурсі. Сучасні динамічні ресурси з величезною кількістю своїх модулів (форумом, каталогом, розсилкою, магазином та інше) вимагають для коректної роботи наявність і підтримку спеціальних мов програмування, баз даних та відповідних версій даних технологій.

Тому, якщо ви наважились на вибір хостингу для свого ресурсу, необхідно з’ясувати, що вам пропонує хостер і за яким тарифним планом це доступно. Слід уточнити про наявність можливості встановлення новіших версій різних компонентів на сервер, при виникненні у вас такої необхідності.

Можливість вибору потрібних послуг

Починаючи вибір хостингу, слід звернути увагу на наявність такої функції, як можливість вибору потрібних послуг і ресурсів, а також на наявність великої кількості тарифних планів. Час іде, ваш ресурс розвивається, а значить зростає. В такому випадку він починає споживати все більшу кількість ресурсів. Тому для подальшої стабільної роботи проекту, виникає необхідність підключення нових послуг або ж збільшення наявних лімітів, яких стало не вистачати в рамках обраного тарифного плану.

Для таких випадків український хостинг повинен володіти якомога більшим пакетом пропонованих послуг, бо всі проекти різні, і те, що підходить одному, не означає, що підійде іншому. Є проекти, яким достатньо буде 50 Мб місця, іншим — 500, а деяким і 15 Гб не вистачить. Але це відноситься до дискового простору. На проекті можуть ще використовуватися різного роду скрипти, движки блогів, форумів і CMS (системи управління контентом). І, щоб всі ці скрипти коректно працювали, то для цього потрібні ще й інші технології та ресурси хостингу. Наприклад, такі як:

  • CGI.
  • SSI.
  • MySQL.
  • PHP.
  • Perl.
  • Python та інші.

Кожен власник проекту, повинен мати вибір пропонованих послуг, щоб можна було підібрати для свого проекту найбільш підходящий варіант. В іншому випадку постійно доведеться викидати зайві гроші за те, що не має сенсу використовувати і на даний момент ця послуга або функція вам абсолютно без потреби. Тому завжди, роблячи вибір хостингу, потрібно звертати увагу на можливість вибору необхідних функцій і послуг.

Отже, якщо у вас є намір вдатися до такої послуги, як розробка сайту, то слід узгодити весь цей процес з розробниками, щоб потім, обираючи український хостинг, у вас не виникало проблем або зайвих питань. Слід звертатися до вже добре себе зарекомендували на ринку послуг розробників. Такі розробники пропонують в основному повний комплекс послуг, починаючи зі створення проекту та закінчуючи його просуванням.

Також можете звернутись за порадами щодо вибору хостингу та замовити створення власного сайту до сервісу TextMonster.

Український хостинг та наявність додатків

Продовжуючи розвиток теми вибору хостингу, я б хотів звернути увагу читачів мого блогу на таку функцію хостинг-провайдера, як наявність додатків. Ця функція багато в чому може позбавити вас від зайвих турбот. Вам не доведеться самостійно кидатися в пошук, щоб завантажити популярні скрипти CMS, движків блогів, форумів, галерей, каталогів та інше. При наявності такої функції на хостингу у вас буде можливість встановити будь-який наявний додаток всього в кілька кліків, без зайвих проблем і витрат часу.

Наявність додатків позбавить вас від таких клопотів як можлива несумісність сторонніх скриптів з серверним програмним забезпеченням. Бувають і такі випадки. Така функція розрахована і на новачків, які не завжди можуть самі встановити на сервер необхідний додаток. Тому хостери намагаються піклуватися про своїх клієнтів і багато в чому йдуть їм назустріч. Надаючи послугу автоматичного підключення самих популярних і в той же час затребуваних у користувальницькому середовищі мережевих додатків, хостери тим самим намагаються заощадити ваш час і надати максимум задоволення від користування хостингом.

Український хостинг з можливістю мати поштові акаунти і паркування доменів

Що ж мається на увазі під поштовими акаунтами? Поштові акаунти — це звичайні email адреси, які можна створювати на основі домену свого ресурсу і такий акаунт може мати, наприклад, такий вид moyaposhta@sait.com. Тому, при виборі хостингу, слід звернути увагу на кількість дозволених для створення поштових скриньок. Деякі хостинг-компанії дозволяють створювати поштові акаунти в обмеженій кількості. Безумовно, поштовий ящик можна завести і на безкоштовному будь-якому поштовому сервері, але для серйозних, комерційних проектів, це буде виглядати не солідно.

Якщо ви створюєте зовсім новий проект, то слід враховувати при виборі хостингу той випадок, коли виникне необхідність у створенні ще одного проекту. Для цього вам знадобиться функція хостингу додаткова парковка доменів на вже наявний аккаунт. Це вам дозволить прив’язати свій новий проект до вже існуючого аккаунту і позбавить від додаткових витрат на утримання ще одного хостингу. В даному випадку у вас на хостингу будуть перебувати два абсолютно різних проекти і кожен з них зі своїм доменним ім’ям. Це полегшить обслуговування обох ресурсів, але самі ресурси тарифного плану розділяться між цими проектами. Тому, обираючи український хостинг, слід звернути увагу на існування такої функції, як парковка доменів.

Обмеження доступу і різні паролі

Якщо ви хочете вибрати український хостинг, то слід звернути увагу на можливість обмеження доступу до папок і файлів вашого проекту. Все буде залежати від рівня встановлених прав і сервер сам буде вирішувати, що кому можна, а що кому не можна робити, тобто будь-які дії з файлами вашого проекту. Розглянемо такий приклад. На одні теки і файли можна встановити тільки «читання», і в такому разі їх ніхто не зможе видалити або змінити, а на інші, встановити більш широкі права і дозволити не тільки перегляд.

А для підвищення рівня безпеки на хостингу, повинна бути передбачена можливість установки різних паролів до різних ресурсів. Розглянемо на прикладі. Для електронної пошти потрібен один пароль, для FTP — інший, для баз даних MySQL — третій і т. д. Якщо трапиться таке, що зловмисник заволодіє одним з паролів, то він не зможе отримати доступ до всього ресурсу і нанести значної шкоди. Тому обмеження доступу до папок і файлів вашого ресурсу дуже важлива функція на хостингу.

Панель управління хостингом та її зручність

Отже, ви вирішили обрати український хостинг. Тоді вам необхідно звернути увагу на панель управління хостингом — це та функція хостингу, від функціональності і продуманого дизайну якої, залежить ефективність і зручність роботи саме з самим проектом. В панелі управління хостингом зібрана вся інформація:

  1. Про споживання ресурсів вашим проектом.
  2. Про залишок кількості днів до завершення терміну обслуговування.
  3. Інструменти оплати.
  4. Кількість припаркованих доменів.
  5. Роботу з електронною поштою.
  6. Установку додатків.
  7. Зв’язок з техпідтримкою.
  8. Планувальник завдань та інше.

Функціональна і інтуїтивно зрозуміла панель управління хостингом в значній мірі полегшує роботу веб-майстра зі своїм проектом. Не кожен творець свого проекту може на професійному рівні ним управляти за допомогою панелі управління хостингом. Цьому потрібно вчитися, удосконалювати і закріплювати навички і саме тому все має виглядати просто і зрозуміло.

Оплата хостингу

Український хостинг — це серйозна хостингова компанія, яка проявляє турботу про своїх клієнтів, завжди пропонує різні способи оплати хостингу, для максимального спрощення цього процесу. Дає можливість вибору кожній людині найбільш підходящого для нього варіанту. Чим більше існує способів оплати, тим краще. Всі вони не повинні зводитися до одних лише електронних грошей, крім цього повинні існувати способи оплати через поштовий переказ, банківський платіж, вуличні термінали і т. д

Наявність різних способів оплати хостингу говорить про серйозність підходу і намірів хостинг-компанії до надання послуг на ринку професійного хостингу, про постійний розвиток компанії та впровадженню нових додаткових сервісів і послуг для своїх клієнтів.

Повна статистика вашого сайту

Також на вибір хостингу впливає наявність повної статистики сайту. Це найважливіший спосіб бути в курсі подій, що відбуваються на вашому проекті і навіть вашому бізнесі. Для ведення та обліку статистичних даних по роботі вашого проекту хостинг-компанії повинні для цього надавати всі необхідні інструменти. Крім кількості файлів самого проекту, показників займаного місця на сервері, числа поштових акаунтів, використовуваних баз даних та інше, ви також повинні знати:

  1. Скільки сторінок проглядається одним відвідувачем?
  2. Скільки було відвідувачів за день?
  3. Скільки відвідувачів було за місяць?
  4. Які найбільш відвідувані сторінки?
  5. Скільки часу на них проводять відвідувачі?
  6. Який використовується браузер вашими відвідувачами?
  7. Скільки разів були завантажені ваші файли?
  8. Звідки приходять відвідувачі?

І інша інформація.

Наявність цих параметрів на хостингу мають велику важливість для будь-якого веб-майстра. Вони дозволяють спостерігати не тільки за загальною картиною розвитку вашого проекту в Мережі, а приймати різні рішення, керуючись конкретними даними, а не особистими домислами власника сайту. Тому повна статистика сайту потрібна, навіть необхідна функція, яка на хостингу буде «очима» веб-майстра.

Партнерська програма хостингу

Не в кожній компанії, яка надає послуги хостингу, є власна партнерська програма. Але тим не менш наявність такої означає впевненість хостинг-компанії в собі і своїх силах, і того, що компанія має намір збільшувати кількість своїх клієнтів, і це не відіб’ється на якості наданих нею послуг.

Хороший український хостинг завжди привертає до себе увагу веб-майстрів, а наявна партнерська програма на хостингу дозволяє веб-майстру мати додатковий заробіток. Тому веб-майстри із задоволенням рекомендують вибір хостингу іншим, який сподобався їм, де з кожного залученого клієнта по партнерському посиланню нараховується запропонований хостинг-компанією відсоток. За існуючих умов партнерської програми є можливість всі зароблені гроші вивести з системи, або ж сплатити власні послуги хостингу.

Тому я, як веб-майстер та власник багатьох сайтів, рекомендую вам зробити вибір хостингу на користь компанії HostPro. Запевняю вас, що ви про цей вибір ніколи не пожалкуєте.

Поділитись: